Polecamy...

Oktoberfest w Energylandii

16 kwietnia 2020

Są takie wydarzenia, w których trzeba wziąć udział chociaż raz w życiu. Do takich bez wątpienia należy Oktoberfest, czyli największe święto piwa na świecie. Fantastyczna atmosfera, najlepsze przekąski i przede wszystkim przepyszne piwo – to wszystko czeka na uczestników Oktoberfest w Monachium. A co jeżeli nie możemy wybrać się w tym terminie do stolicy Bawarii? Nic straconego – jest takie miejsce w Polsce, gdzie da się poczuć ten sam jedyny w swoim rodzaju klimat. Czy wiecie, że Oktoberfest jest organizowany także w Energylandii? Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście! Gdy raz weźmiecie w tym udział, będziecie chcieli więcej i więcej. Zapraszamy na niezwykłą podróż po Oktoberfest Energylandia.

Czym jest Oktoberfest?

Oktoberfest to jedna z największych imprez ludowych na świecie. Dożynki chmielne są organizowane już od 1810 roku. Każdego roku Monachium zamienia się w prawdziwą stolicę fantastycznej zabawy i niepowtarzalnej bawarskiej atmosfery. Wydarzenie ma charakter festynu, podczas którego odbywa się tradycyjne święto piwa. W oryginalnym Oktoberfest co roku bierze udział kilka milionów gości. Wbrew nazwie, święto wcale nie odbywa się w październiku, lecz we wrześniu. Całe wydarzenie trwa kilka tygodni, a przyjeżdżają na nie goście z całego świata. Dla większości odwiedzających to jedyna okazja, aby ubrać się w tradycyjny strój bawarski. Jeśli chcemy, możemy założyć całość; jeżeli jednak wolimy coś bardziej symbolicznego, równie dobrze możemy wybrać tylko jakiś dodatek. A skąd mamy wziąć strój? O to nie musimy się martwić – na miejscu znajdziemy mnóstwo wypożyczalni. Jeżeli chcemy, możemy taki strój także kupić w jednym z wielu sklepów. Oktoberfest to jedno z największych świąt piwa na świecie. W czasie imprezy macie okazję spróbować fantastycznych kompozycji chmielnych z najlepszych monachijskich browarów. To także jest elementem tradycji – piwo na Oktoberfest pochodzi wyłącznie z miejscowych browarów.

A może Oktoberfest w Energylandii?

Czy Oktoberfest można obchodzić w Polsce? Oczywiście, że tak! Jedną z najciekawszych imprez związanych z tym niezwykłym świętem przygotowali organizatorzy Energylandii. To prawdziwa gratka dla miłośników bawarskich klimatów. Oktoberfest Energylandia potrwa w tym roku od 7 do 29 września. W tym czasie Energylandia zamieni się w najprawdziwszą Bawarię! Cały teren parku zostanie udekorowany w iście monachijskim stylu. Będziecie mogli nie tylko spróbować tu wielu gatunków najlepszych piw, lecz także delektować się pysznymi przekąskami regionalnymi. Cała scenografia i dekoracje Energylandii przeniosą was na ten czas w zupełnie inną rzeczywistość. W trakcie całego festiwalu będziecie mogli wziąć udział w wielu pokazach tematycznych, a także bawić się na wszystkich atrakcjach przy dźwiękach oryginalnej bawarskiej muzyki. To wszystko sprawia, że spędzenie Oktoberfest w Parku Rozrywki Energylandia z całą pewnością będzie strzałem w dziesiątkę.

Informacje praktyczne

W czasie Oktoberfest park rozrywki będzie czynny w godzinach 10:00 – 18:00. Gościom podróżującym własnym samochodem polecamy obszerny parking znajdujący się bezpośrednio przed wejściem do wesołego miasteczka. Na terenie parku rozrywki znajdują się szafki, w których można zostawić rzeczy na czas pobytu w Energylandii. Zarówno za całodzienny postój na parkingu, jak i za korzystanie z szafki zapłacimy jedyne 5 zł. Jeśli chodzi o bilety, na terenie Energylandii wszystkie atrakcje są w cenie jednego biletu. W sprzedaży dostępne są bilety normalne, ulgowe oraz specjalne.

To może Cię zainteresować