Polecamy...

Energylandia – atrakcje dla dzieci w wieku do 6 lat

13 czerwca 2021

Funkcjonująca od 14 lipca 2014 roku Energylandia to obecnie największy i najnowocześniejszy park rozrywki w Polsce. To ogromny, supernowoczesny kompleks rozrywkowy oferujący aż 94 różne atrakcje i urządzenia zgrupowane w 5 zupełnie odmiennych sektorach tematycznych. Częścią parku stworzoną z myślą o najmłodszych odwiedzających jest urocza Bajkolandia. To niezwykła kraina, w której maluchy znajdą się w świecie swoich marzeń. Mali goście spotkają tu postacie ze swoich ulubionych filmów i kreskówek, przenosząc się w świat magii i czarów – nawet raczkujące niemowlęta poczują się tutaj cudownie! Bajkolandia proponuje atrakcje dla dzieci już od 2 roku życia, dzięki czemu to miejsce idealnie nadaje się na rodzinną wycieczkę. Zainstalowane tu urządzenia dostarczą masę frajdy zarówno maluszkom, jak i pilnującym je opiekunom. Sprawdź, jakie atrakcje Energylandii zapewnią niezapomnianą zabawę dzieciom w wieku 2 – 6 lat.

CIRCUS COASTER

Atrakcją idealną na rozpoczęcie przygody z kolejkami górskimi jest Circus Coaster. To uroczy dziecięcy rollercoaster w kształcie zielonej gąsienicy, zabierający uczestników w podróż pełną śmiechu i niezapomnianych emocji. Na Circus Coaster mogą wejść już najmłodsze dzieciaki. Wymagania: by jechać samodzielnie trzeba mieć minimum 120 cm wzrostu. Dzieci w wieku 2 – 13 lat korzystają z atrakcji wyłącznie z osobą dorosłą.

JEEP SAFARI

Kolejną świetną atrakcją, z której mogą skorzystać już najmłodsi goście, jest Jeep Safari. W kolorowej scenografii nawiązującej do afrykańskiego krajobrazu uczestnicy mogą wcielić się w rolę małych odkrywców, przemierzających nieznany ląd w poszukiwaniu przygód. Wyprawa interaktywnym samochodzikiem poruszającym się pomiędzy palmami i dzikimi roślinami dostarczy dzieciakom wrażeń, które z pewnością zapamiętają na długo. Pasażer może samodzielnie wybierać muzykę towarzyszącą mu w trakcie wyprawy. Atrakcja dostępna dla dzieci już od 2 roku życia.

PODNIEBNE STATKI

Podniebne Statki to wyjątkowa karuzela widokowa dająca mnóstwo frajdy dzieciakom już od 2 roku życia. Uczestnicy wsiadają na pokład uroczych łódeczek, które następnie wynoszą ich w podniebną podróż statkiem jak z bajki. Karuzela Podniebne Statki to rodzaj specjalnie przystosowanego dla dzieci diabelskiego młyna, który wygląda jak kolorowy okręt. Maluchy mają na nim mnóstwo zabawy i mogą posmakować super emocji.

SISSI

W zestawieniu najlepszych atrakcji Bajkolandii nie może zabraknąć jednej z najpiękniej udekorowanych karuzeli w całej Energylandii. Sissi to misternie zdobiona, przepięknie wykonana karuzela wiedeńska oferująca prawdziwie bajeczną przejażdżkę. Na dwupoziomowej konstrukcji znajdują się piękne konie, wspaniałe karoce oraz poruszające się w górę i w dół samochodziki. Dodatkową frajdę sprawia dzieciakom fenomenalne oświetlenie: wspaniała iluminacja tworzy nastrój jak z bajki.

Bezpieczna zabawa w Energylandii

Wszystkie urządzenia znajdujące się w Bajkolandii są przystosowane do potrzeb małych dzieci i ich opiekunów. Całość jest niezwykle kolorowa i wesoła, a jednocześnie w pełni bezpieczna. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby Energylandia zapewniała wszystkim uczestnikom wypoczynek na najwyższym poziomie. W parku obowiązują ograniczenia wzrostu i wieku, które są restrykcyjnie przestrzegane. Każde urządzenie jest skonstruowane w taki sposób, aby być w pełni bezpieczne dla pasażerów. Zabezpieczenia są dostosowane do wieku i budowy ciała małych dzieci, zaprojektowane z myślą konkretnym wzroście i wadze. Ponadto każda atrakcja jest poddawana licznym testom mającym miejsce codziennie rano, zanim jeszcze goście przekroczą progi wesołego miasteczka.

To może Cię zainteresować