Aktualności

Rozwiń
2017-10-31

Trwa przetarg na wybór najemców sklepu z artykułami sportowymi oraz pokoju zabaw dla dzieci w Wodnym

31 października br. opublikowano szczegóły przetargu na zagospodarowanie na terenie Wodnego Parku Tychy sklepu z akcesoriami sportowymi oraz pokoju zabaw dla dzieci. 

Inwestor ogłosił dwa postępowanie przetargowe. Pierwsze dotyczy wynajmu pomieszczeń o powierzchni 23,5 mkw. z przeznaczeniem na prowadzenie sklepu z akcesoriami sportowymi. Uczestnikiem przetargu może być każda osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej, która wykaże, że w ciągu ostatniego roku prowadziła przez co najmniej rok jeden sklep dowolnej branży. Oferty w tym postępowaniu można składać do 30 listopada do godziny 9:00.

Drugie postępowanie przetargowe dotyczy najmu powierzchni 27 mkw. z przeznaczeniem na prowadzenie pokoju zabaw dla dzieci. Uczestnik przetargu musi wykazać, że prowadzi lub prowadził przez co najmniej rok jedną działalność polegającą na sprawowaniu zorganizowanej opieki nad dziećmi w lokalu o powierzchni co najmniej 25 mkw. Oferty w postępowaniu przetargowym można składać do 29 listopada do godziny 9:00.

Szczegóły postępowań przetargowych znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej - http://bip.rcgw.pl/pl/przetargi/id,242.html

http://bip.rcgw.pl/pl/przetargi/id,243.html

Rozwiń
2017-09-18

Wodny Park Tychy – miejsce z pomysłem na siebie

Klienci mają coraz wyższe oczekiwania wobec parków wodnych. Dobrze zaprojektowana przestrzeń rekreacyjno-sportowa powinna dawać możliwość odpoczynku i spędzenia wolnego czasu. Dlatego na terenie Wodnego Parku Tychy znajdą się nie tylko niecki basenowe i wodne atrakcje, ale również punkty gastronomiczne, klub fitness oraz... rozbudowana strefa edukacyjna.  

Zmieniają się sposoby spędzania wolnego czasu. Coraz szybsze tempo życia wymusza konieczność realizowania różnych potrzeb w jednym miejscu. Mając świadomość zachodzących na rynku zmian oraz rosnących oczekiwań konsumentów, inwestorzy Wodnego Parku Tychy proponują rozwiązania, których podstawą jest funkcjonalność.

– Czas stał się bardzo cennym zasobem. Ludzie nie chcą go marnować, a wręcz przeciwnie – dążą do tego, by jak najlepiej go wykorzystać, spędzając wolne chwile z rodziną lub przyjaciółmi. Stąd proponowana przez nas szeroka oferta rekreacyjna, klub fitness, strefa edukacyjna oraz wiele różnorodnych atrakcji – podkreśla Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A, inwestora Wodnego Parku Tychy. Do tego możliwość skorzystania z tradycyjnej, ale i nowoczesnej, zdrowej oferty gastronomicznej – dodaje prezes.

Obecnie park wodny musi wychodzić poza standardowe usługi, oferować spotkania, koncerty oraz eventy. Z przeprowadzonych analiz wynika, że przyszli goście Wodnego Parku Tychy, nie oczekują jedynie miejsca do pływania. Oferta basenowa często jest przez nich traktowana jako atrakcja towarzysząca, a nie przewodnia.

Inwestor przewiduje, że kompleks największą frekwencję będzie odnotowywał w weekendy.
Klientów mają przyciągnąć również oferty lokalnych najemców. Z obiektu będą mogły korzystać osoby ćwiczące regularnie na siłowni, korzystające z masaży, seansów saunowych oraz piwnych kąpieli.

W kompleksie wodnym o łącznej powierzchni użytkowej 16 tys. m. kw., znajdą się m.in. zjeżdżalnie z flagowym Aqualoopem na czele, pierwszy w Polsce w obiekcie basenowym symulator surfingu, interaktywna strefa edukacyjna, a do tego grota śnieżna, piwne SPA, tężnia czy wodny plac zabaw dla dzieci. W obiekcie znajdą się niecki rekreacyjne z dyszami wodnymi, wanny SPA oraz basen z ruchomym dnem pozwalający m.in. na prowadzenie zajęć z nauki pływania oraz z hydrocyclingu.

Obecnie w obiekcie trwają prace wykończeniowe. Trwa montaż stanowisk multimedialnych oraz edukacyjnych. Rozpoczęto również próby obiegów basenowych oraz testy zjeżdżalni wodnych.

Zakończenie robót budowlanych zaplanowana na IV kwartał br. 

Rozwiń
2017-08-18

W Wodnym Parku Tychy powstanie niestandardowa strefa SPA & Wellness

Sauna wulkaniczna pochodząca z najczystszych wysp świata i wodne kabiny do floatingu – takie atrakcje znajdą się w strefie SPA & Wellness w Wodnym Parku Tychy. Obecnie trwają prace wykończeniowe.

Początkowo część SPA miała zostać wynajęta. Po przeprowadzeniu szczegółowych analiz uznano jednak, że ta strefa powinna być zarządzana wewnętrznie. Na powierzchni 176,5 m kw. części wypoczynkowej znajdzie się sauna wulkaniczna Ganbanyoku (wywodząca się z Japonii), kabiny do floatingu oraz wanna do kąpieli balneologicznych. Tym samym Wodny Park Tychy będzie oferował jedne z najciekawszych rozwiązań z zakresu SPA & Wellness.

– Goście korzystający z naszej oferty będą mogli połączyć aktywny wypoczynek z relaksem. A to wszystko z korzyścią dla zdrowia – mówi Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej w Tychach, inwestora obiektu.

W saunie wulkanicznej odwiedzający będą mogli skorzystać z prozdrowotnych właściwości czarnej krzemionki pochodzącej z Islandii. W przeciwieństwie do tradycyjnej sauny uczestnik rytuału będzie kładł się na magmowej skale, a jego ciało nagrzeje się bez odczucia gorąca czy nadmiernego pocenia się. Ganbanyoku to unikalna sauna o właściwościach odmładzających i regeneracyjnych. Emitowana energia korzystnie wpłynie na układ sercowo-naczyniowy i gospodarkę wodno-elektrolitową.

Z kolei w kabinie do floatingu będzie można poczuć, jak ciało „lewituje” na wodzie w całkowitej ciszy. Seans polega na ograniczeniu dopływu możliwie jak największej liczby bodźców z zewnątrz. Odczucie będzie podobne do tego, które towarzyszy dziecku przebywającemu w łonie matki. W kabinie ciało i umysł odpoczywają i regenerują się 4-5 razy szybciej niż podczas snu.

Nie zabraknie również wanny przeznaczonej do kąpieli balneologicznych: solankowych, kwasowęglowych oraz kąpieli borowinowych, które mają szerokie zastosowanie w rehabilitacji czy zabiegach odnowy biologicznej.

– Współcześnie człowiek szczególnie potrzebuje spokoju i odprężenia. W naszej nietypowej strefie SPA & Wellness postaramy się zmaksymalizować te odczucia, tworząc dla naszych gości dogodne warunki do wyciszenia i relaksu – dodaje Zbigniew Gieleciak.

Obecnie w Wodnym Parku Tychy trwają intensywne prace wykończeniowe. W strefie saun zamontowano urządzenie do produkcji chłodu. Z kolei w hali rekreacyjnej trwa montaż sufitu napinanego, a w części sportowej rozpoczęto prace przygotowawcze przed malowaniem ścian. Trwają również przygotowania do betonowania ścianek brodzika zewnętrznego dla dzieci.

Szczegóły prowadzonych prac budowlanych można znaleźć w dzienniku budowy:

http://www.parkwodnytychy.pl/dziennik_budowy_harmonogram_prac

Otwarcie obiektu planowane jest na IV kwartał br. 

Rozwiń
2017-07-25

Zaangażowani poszukiwani do Wodnego Parku Tychy

Ruszyła rekrutacja pracowników do działu obsługi klienta w Wodnym Parku Tychy. Zatrudnienie w obiekcie znajdzie co najmniej 20 osób. Zgłoszenia można wysyłać do 18 sierpnia br.

Nowozatrudnieni pracownicy  będą odpowiedzialni za kilka stref: kas, saun, wellness, Edukatorium. Będą oni osobami „pierwszego kontaktu” z klientem. Do ich zadań będzie należała bieżąca obsługa poszczególnych części obiektu, aktywna współpraca z innymi działami oraz wspieranie managera aquaparku w realizacji ogólnej strategii. Najbardziej pożądanymi cechami przyszłych pracowników są  zaangażowanie, kreatywność i chęć tworzenia przyjaznej atmosfery nowopowstałego obiektu.

– Zależy nam, by pracownicy zajmujący się obsługą klienta wyróżniali się wysoką kulturą osobistą, umiejętnością pracy w zespole i współpracy ze wszystkimi klientami. To podstawowe cechy, które każda z tych osób musi posiadać – mówi Zbigniew Gieleciak, Prezes RCGW S.A., inwestora Wodnego Parku Tychy – Nieoceniona będzie również dokładność i komunikatywność – dodaje.

Praca na tym stanowisku będzie realizowana w systemie dwuzmianowym, przez 7 dni w tygodniu. Dodatkowo by zminimalizować uczucie znużenia, pracownicy będą rotowali pomiędzy poszczególnymi strefami.

Inwestor obiektu, spółka RCGW S.A. gwarantuje dla wszystkich zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, pakiet szkoleń, możliwość rozwoju zawodowego oraz motywacyjny system wynagrodzeń.

Zgłoszenia (CV oraz list motywacyjny) można wysyłać do 18 sierpnia br. pocztą elektroniczną na adres rcgw@rcgw.pl.

Szczegóły rekrutacji - http://bit.ly/2uFRygB

Rozwiń
2017-07-11

Trwa dwuczęściowy przetarg na wybór najemców basenów z przeznaczeniem na prowadzenie zajęć ruchowych

11 lipca br. opublikowano szczegóły przetargu na wynajem basenów z przeznaczeniem na prowadzenie zajęć ruchowych i naukę pływania w Wodnym Parku Tychy. Przedmiotem postępowania jest najem basenu z ruchomym dnem oraz dwóch torów wchodzących w skład basenu sportowego.

Przetarg został podzielony na dwie części. Pierwszy zakres obejmuje najem basenu z ruchomym dnem z przeznaczeniem na prowadzenie zajęć ruchowych w wodzie. Z kolei drugi dotyczy wynajmu tej samej niecki oraz dwóch torów wchodzących w skład basenu sportowego, z przeznaczeniem na naukę pływania oraz gimnastykę rehabilitacyjną w wodzie z wyraźnym akcentem prozdrowotnym. 

Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A., które jest inwestorem powstającego Wodnego Parku Tychy zaprasza do przetargu podmioty, które udokumentują, że wykonują lub wykonywały co najmniej jedną usługę polegającą na nauce pływania dla różnych grup wiekowych oraz wykonują lub wykonały co najmniej dwie różne usługi z zakresu zajęć ruchowych wskazanych przez inwestora, nieprzerwanie przez co najmniej sześć miesięcy w okresie ostatnich trzech lat. Dodatkowo uczestnik postępowania musi wykazać, że wynajmował powierzchnie basenowe na kwotę co najmniej 50 tys. zł / rok, w okresie ostatnich trzech lat.

Oferty można składać na jedną lub obie części zamówienia do dnia 10 sierpnia 2017 roku do godziny 09:00.

Szczegóły postępowania przetargowego znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej - http://bip.rcgw.pl/pl/przetargi/id,215.html

UPDATE

Szczegóły unieważnienia postępowania przetargowego znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej - http://bip.rcgw.pl/download/przetargi/2017/Baseny10/uniewaznienienie_21.08.2017.pdf

Rozwiń
2017-07-11

Wypoczynek tylko w Tychach

W Wodnym Parku Tychy prowadzone są intensywne prace wykończeniowe. Właśnie rozpoczęto finalizowanie atrakcji związanych z wypoczynkiem.

Tyski aquapark nie będzie miał sobie równych pod względem rozwiązań służących relaksowi. Zaoferuje najwięcej tego typu atrakcji w regionie. Na klientów będą czekały łaźnie piwne, antresola z zespołem jacuzzi, taras z leżakami i widokiem na lasy Puszczy Pszczyńskiej, rozbudowana strefa saun wewnętrznych i zewnętrznych, a także solankowa część SPA & Wellness. 

– Nasz obiekt został wybudowany z myślą o ludziach i dla ludzi. Dlatego położyliśmy duży nacisk na atrakcje wypoczynkowe. Chcemy, by nasi goście wychodzili od nas w pełni zrelaksowani – mówi Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej, inwestora parku.

O zdrowie psychofizyczne odwiedzających zadbają m.in. łaźnie piwne. W specjalnych wannach zbudowanych z drewnianych bali, goście będą mogli zrelaksować się w trakcie 30-minutowych sesji w ekstrakcie piwnym. Zakończeniem seansu będzie odpoczynek na specjalnym łożu wyściełanym świeżą słomą.

Do dyspozycji klientów będą także wanny SPA oraz wydzielone saunarium z sauną fińską, biosauną i łaźnią parową. Goście będą mogli skorzystać m.in. z terapii światłem oraz  tematycznych seansów w dedykowanej saunie rytualnej. Dla ochłody zaplanowano grotę śnieżną, w której biały puch i ujemne temperatury będą królowały przez cały rok.

Z kolei specjalne masażery będą czekały na klientów odwiedzających strefę rekreacyjną. Do dyspozycji gości zostaną oddane bicze wodne, gejzery, leżanki masujące, wodospady czy też masażery karku. Zwłaszcza w okresie zimy klienci docenią możliwość czerpania naturalnej energii ze słońca, za sprawą pokrywającej dach folii EFTE o właściwościach przepuszczających wyłącznie zdrowe promienie słoneczne.

W obiekcie malowane są kolejne ściany i elementy dekoracyjne, trwa wykańczanie sufitów, instalowane są poszczególne atrakcje. 

– Prowadzimy intensywne prace wykończeniowe zmierzające do przejścia w ostatni etap budowy, fazę przedodbiorową – mówi Zbigniew Gieleciak.

Otwarcie Wodnego Parku Tychy jest zakładane na IV kwartał br. Szczegóły prowadzonych prac budowlanych są relacjonowane w dzienniku budowy:

http://www.parkwodnytychy.pl/dziennik_budowy_harmonogram_prac

Rozwiń
2017-06-26

Pierwszy taki park wodny

Surfowanie w niecce basenowej, interaktywna strefa edukacyjna czy własne, odnawialne źródło energii elektrycznej, ciepła i chłodu. To tylko przykłady innowacyjnych wyróżników budowanego Wodnego Parku Tychy, które w oczach klienta podnoszą atrakcyjność obiektu a dla inwestora, oznaczają skomplikowane testy instalacyjne i brak możliwości skorzystania z gotowych procedur.

Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A. zadbało o to, żeby w budowanym przez spółkę Wodnym Parku Tychy pojawiły się atrakcje, które wyróżnią obiekt na tle kraju i będą innowacyjne w skali Europy. W parku będzie można skorzystać na przykład z pierwszej w Polsce zjeżdżalni Aqualoop z pionowym startem. Atrakcja będzie przeznaczona dla miłośników mocnych wrażeń, m.in. ze względu na osiągane przyspieszenie. Żądnych ekstremalnych emocji przyciągnie również jedyny w Polsce symulator surfingu pod dachem. Zmienna prędkość przepływu w niecce uatrakcyjni jazdę i umożliwi naukę surfowania.

Obiekt wyróżnią także rozrywki multimedialne. Skuteczną naukę przez zabawę zapewni sensoryczna, strefa edukacyjna dla dzieci i dorosłych poświęcona tematyce wodnej. W części obiektu znajdziemy pełną wyzwań intelektualnych interaktywną grę, a najmłodsi goście będą mogli skorzystać z kreatywnych zabawek zlokalizowanych w części basenowej dla dzieci. Jedyną w swoim rodzaju rozrywkę zapewni także scena widowiskowa i most linowy. To ciekawe rozwiązanie architektoniczne umożliwi organizację wielu eventów, jak pokazy mody (z opcją przymierzenia kolekcji w tzw. wirtualnym lustrze), czy koncerty na żywo transmitowane pod wodą. Odsłuchanie muzyki umożliwi instalacja dźwiękowa zamontowana w głównej niecce rekreacyjnej.

Niecodzienna jest również elewacja. Dzięki niej park zmienia barwę od zielonej przez fioletową i niebieską po kolor złoty, w zależności od kąta patrzenia, nasłonecznienia, temperatury i wilgotności. Niezmienny będzie wydzielony strumień bezpiecznego, naturalnego światła słonecznego docierający do wnętrza parku za sprawą niekonwencjonalnej membrany dachowej EFTE, zamontowanej nad strefą rekreacyjną. Folia umożliwi opalanie przez cały rok oraz dodatkowo doświetli i dogrzeje obiekt. Regionalny charakter kompleksu podkreślą oryginalne łaźnie piwne z własną mini warzelnią. Atrakcja zapewni odpoczynek i relaks w przestrzeni wystylizowanej na historyczny browar.

Inwestor postawił również na nietypowe rozwiązania techniczno-technologiczne, które zapewnią całkowite bezpieczeństwo użytkowania i zmniejszą koszty eksploatacyjne kompleksu wodnego. Najwyższą jakość wody w basenach zagwarantuje niestandardowy, innowacyjny system uzdatniania. Park został już wyposażony we własną instalację do produkcji podchlorynu sodu (lampy UV wspomagające uzdatnianie), a filtry wypełniono innowacyjnym złożem w postaci tzw. zielonego szkła. Połączenie wszystkich powyższych czynników wyeliminuje zagrożenie sanitarne, a także znacznie ograniczy koszty eksploatacyjne i ilość chloru, która znajdzie się w wodzie i w powietrzu hal basenowych.

Pionierskie rozwiązania technologiczne w parku sprawią, że spółce uda się ograniczyć największe koszty funkcjonowania obiektu, związane z zakupem prądu i ciepła. Energia dla Wodnego Parku Tychy będzie pochodzić z własnego, odnawialnego źródła. Paliwem do jej produkcji i ciepła w parku będzie biogaz powstający w tyskiej oczyszczalni ścieków, której firma jest właścicielem. W kompleksie produkowany będzie także chłód, a przygotowana woda lodowa zasilać będzie urządzenia wentylacyjne i klimakonwektory.

- Jesteśmy w stanie w 100% zasilić zieloną energią zarówno oczyszczalnię ścieków (przyp. posiadającą jeden z najlepszych w Europie wyników w zakresie bilansu energetycznego), jak i budowany Wodny Park Tychy – mówi Zbigniew Gieleciak, prezes RCGW S.A - Od lat intensywnie pracujemy nad rozwiązaniami, które pomogą nam osiągnąć ten cel – dodaje prezes.

Inwestycji związanych z pozyskaniem zielonej energii dla parku jest całkiem sporo. Oczyszczalnia ścieków została rozbudowana o zbiorniki (o pojemności ok. 8 tys. m3) na odpady wykorzystywane do produkcji biogazu oraz o nowatorską instalację ich pasteryzacji. Powstały tam również dedykowane, autorskie stanowiska badawcze. Spółka buduje także pierwszą w Polsce instalację uszlachetniania biogazu do biometanu za pomocą ścieku oczyszczonego, zgodnie z koncepcją opracowaną przez pracowników spółki.

Przesył biometanu do parku wodnego umożliwi wybudowany przez RCGW S.A. najdłuższy w Polsce i jeden z najdłuższych w Europie 6,2 km rurociąg biogazu. Zastosowana nowoczesna technologia z aluminiową warstwą gazociągu umożliwia ciągły monitoring sieci i automatyczną reakcję w przypadku wykrycia awarii. Na terenie parku powstała także bioelektrociepłownia, gdzie przesłany biometan zostanie przekształcony w energię elektryczną i cieplną za pomocą dwóch agregatów kogeneracyjnych. Dodatkową energię termiczną zapewni odzysk ciepła z wody i z powietrza. W celu wyeliminowania potencjalnego ryzyka, że Wodny Park Tychy będzie pełen energii, pracownicy spółki opracowali plan bezpieczeństwa energetycznego obiektu.

- Dla klienta innowacje oznaczają zwiększenie atrakcyjności i komfortu użytkowania obiektu. Dla nas wiążą się z pełnym zaangażowaniem wielu pracowników przy ich realizacji oraz z koniecznością indywidualnego podejścia do zastosowanych pomysłów – mówi Zbigniew Gieleciak, prezes RCGW S.A -  Wiele innowacji związanych z realizacją Wodnego Parku Tychy jest inicjatywą pracowników RCGW S.A., którzy nieustannie szukają nowych, efektywnych rozwiązań. Klimat organizacyjny spółki stwarza pracownikom oczyszczalni i osobom zaangażowanym w budowę parku wodnego możliwości konstruktywnego odchodzenia od rutyny – dodaje.  

Termin zakończenia budowy zaplanowano na IV kwartał 2017r. Postęp robót można śledzić na: www.parkwodnytychy.pl/dziennik_budowy_harmonogram_prac

Rozwiń
2017-06-02

Ruszył kolejny przetarg na wybór najemców basenów

2 czerwca br. opublikowano szczegóły przetargu na wynajem basenów z przeznaczeniem na prowadzenie zajęć ruchowych i naukę pływania w Wodnym Parku Tychy. Przedmiotem postępowania jest najem dwóch niecek basenowych, a w tym basenu z ruchomym dnem. To drugi przetarg w tym zakresie. 

Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A., które jest inwestorem powstającego Wodnego Parku Tychy zaprasza do przetargu podmioty, które udokumentują, że wykonują lub wykonywały co najmniej jedną usługę polegającą na nauce pływania dla różnych grup wiekowych oraz wykonują lub wykonały co najmniej dwie różne usługi z zakresu zajęć ruchowych wskazanych przez inwestora, nieprzerwanie przez co najmniej sześć miesięcy w okresie ostatnich trzech lat. Dodatkowo uczestnik postępowania musi wykazać, że wynajmował powierzchnie basenowe na kwotę co najmniej 50 tys. zł / rok, w okresie ostatnich trzech lat.

Oferty można składać do dnia 21 czerwca 2017 roku do godziny 09:00.

Szczegóły postępowania przetargowego znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej - http://bip.rcgw.pl/pl/przetargi/id,211.html

Szczegóły poprzedniego postępowania również można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej -http://bip.rcgw.pl/pl/przetargi/id,208.html

Rozwiń
2017-05-10

Wodny Park Tychy z atrakcjami dla najmłodszych

Bajkowa łódź podwodna, ruchome zabawki i interaktywne Edukatorium przeniosą dzieci  w świat wodnych przygód. W Wodnym Parku Tychy trwają prace wykończeniowe strefy dedykowanej najmłodszym gościom obiektu.

Zgodnie z wynikami badań ankietowych przeprowadzonych przez inwestora obiektu, spółkę RCGW S.A., prawie co trzeci odwiedzający obiekt typu aquapark, chce ten czas spędzić wraz z rodziną. Dlatego w Wodnym Parku Tychy znajdzie się wiele wyjątkowych atrakcji dla dzieci.

- Chcemy, żeby Wodny Park Tychy stał się motywacją do wspólnego spędzania czasu. Nie zabraknie w nim rozrywek dla całych rodzin, ale będzie również mnóstwo atrakcji dedykowanych poszczególnym grupom wiekowym – mówi Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A., inwestor obiektu.

W wydzielonej przestrzeni części rekreacyjnej znajdzie się kompleks niecek dziecięcych ze zjeżdżalnią i licznymi atrakcjami, m.in. sprawnościowymi i kreatywnymi. Maluch będzie mógł stawiać swoje pierwsze kroki w wodzie i bezpiecznie bawić się w towarzystwie innych dzieci. Największą atrakcją tej strefy będzie bajkowy batyskaf, czyli mały statek podwodny, który w naturalnych warunkach może schodzić na dużo większe głębokości niż łodzie podwodne. W obiekcie przewidziano również zewnętrzną strefę basenów dla dzieci z wodnym placem zabaw.

Dla nieco starszych dzieci oraz młodzieży dostępna będzie strefa edukacyjna, w której zastosowano innowacyjne rozwiązania występujące również w Centrum Nauki Kopernik
w Warszawie. Znajdą się tu urządzenia interpretujące mowę i ruch, ukryte ścieżki zwiedzania, niekonwencjonalne zagadki. Strefa edukacyjna zostanie zlokalizowana na pierwszym piętrze powstającego obiektu. Jej motywem przewodnim będzie woda i wszystko, co z nią związane.

Obecnie trwają kompleksowe prace w części brodzików dla dzieci. Gotowe są już ściany ze stali, a posadzka jest przygotowywana pod układanie blachy dennej. Wylano również murki oddzielające strefę od reszty basenów oraz fragmenty ścian, które zostaną wykończone imitacją rafy koralowej. Rozpoczęto także budowę brodzika zewnętrznego.

Otwarcie obiektu zaplanowano na IV kwartał br.

Postępy budowy można śledzić na: www.parkwodnytychy.pl/dziennik_budowy_harmonogram_prac

Rozwiń
2017-04-28

Wodny Park Tychy przyciągnie urlopowiczów

Zjeżdżalnia z zapadnią, kąpiel w piwie zwieńczona drzemką na sianie, a do tego występy muzyczne na żywo. Powstający Wodny Park Tychy to nie tylko standardowy aquapark, ale potężne wielofunkcyjne centrum rekreacyjno-wypoczynkowe. Nowy obiekt na mapie Polski chce w ten sposób zachęcać do aktywnego spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Sektor wypoczynkowo-rozrywkowy stale się rozwija, by sprostać zmieniającym się oczekiwaniom różnorodnych grup klientów. Obiekty prześcigają się w proponowaniu coraz ciekawszych rozwiązań, które podniosą zainteresowanie i przyciągną szerokie grono odbiorców.

– W obecnych czasach klienci oczekują czegoś więcej niż baseny i zjeżdżalnie. Szukają kompleksowej rozrywki, którą mamy zamiar im zapewnić – mówi Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A., inwestora Wodnego Parku Tychy -  Mamy nadzieję, że Wodny Park Tychy stanie się obiektem, z którym ludzie chcą się identyfikować. Dlatego wartością dodaną będą unikatowe atrakcje, które pozwolą na tworzenie społeczności integrujących ludzi z pasją. Idąc z duchem czasu ważną rolę w parku odegrają również możliwości edukacyjne - dodaje.

W Wodnym Parku Tychy przygotowano atrakcje dla każdej grupy wiekowej. Sportowcy i fani surfingu na pewno docenią pierwszy w Polsce symulator surfingu pod dachem. Nie będą już musieli wyjeżdżać za granicę, żeby poćwiczyć pływanie poza wakacyjnym sezonem. W obiekcie będzie funkcjonować także  wielofunkcyjna strefa fitness i siłownia

Z kolei dla dzieci stworzono bogatą ofertę basenów i atrakcji dopasowanych do ich potrzeb. Będą mogły skorzystać z multimedialnego centrum edukacyjnego, w którym poznają m.in. zagadki podwodnego świata oraz z interaktywnych zabawek zlokalizowanych w wydzielonej strefie basenów rekreacyjnych dedykowanej dzieciom.

Szereg wodnych niespodzianek będzie czekał także na fanów mocnych wrażeń. Zjeżdżalnia ze startem pionowym oraz zapadnią, zwana Aqualoopem, zagwarantuje odpowiedni wzrost poziomu adrenaliny.

Dla klientów wybierających bardziej stonowane atrakcje przygotowano łaźnie piwne wystylizowane na historyczny browar. Na miejscu będzie można zażyć piwnej kąpieli w drewnianych baliach i odpocząć na łożu wysłanym sianem. W tej strefie znajdzie się również mini warzelnia, w której wytwarzana będzie brzeczka piwna wykorzystywana podczas kąpieli. Relaks ciała i duszy zapewni również rozbudowana przestrzeń saun i strefa SPA.

Na terenie obiektu będą także odbywać się koncerty i występy artystyczne na scenie zlokalizowanej w strefie rekreacyjnej. Nie zabraknie również bogatej oferty gastronomicznej serwującej zdrowe i naturalne dania i przekąski.

- Od samego początku dążymy do tego, żeby nasz obiekt stanowił alternatywę dla wyjazdów weekendowych. Już na etapie planowania atrakcji kierowaliśmy się sugestiami mieszkańców, dlatego chcemy aby to miejsce było numerem jeden jeżeli chodzi o efektywny wypoczynek Tyszan i ich sąsiadów – mówi Zbigniew Gieleciak - Chcemy udowodnić, że wcale nie trzeba daleko wyjeżdżać, aby miło spędzić czas – dodaje.

Obecnie w obiekcie trwają prace wykończeniowe. Realizowane są wewnętrzne drogi i chodniki.
W środku odbywają się montaże sufitów podwieszanych, kładzione są kafle, instalowane atrakcje. Otwarcie obiektu zaplanowano na IV kwartał br.

Bieżący postęp prowadzonych robót budowlanych można śledzić na stronie – http://www.parkwodnytychy.pl/dziennik_budowy_harmonogram_prac