Polecamy...

5 najciekawszych atrakcji Strefy Wodnej

29 sierpnia 2020

W trakcie upalnych dni ogromnym zainteresowaniem wśród osób odwiedzających Energylandię cieszy się strefa wodna, czyli Water Park. Mamy tu możliwość zabawy trzech basenach. Brodzik przeznaczony jest dla maluchów. Dla starszaków przewidziano większy basen ze zjeżdżalniami. Natomiast dorośli mogą skorzystać z dużego basenu, który co prawda, nie jest typowym basenem sportowym, ale można w nim popływać. W Strefie Wodnej znalazło się także miejsce na leżaki, parasole oraz drink-bar serwujący zimne napoje. Water Park zapewnia nam możliwość relaksu, a otwarta w 2018 roku strefa Tropical Fun daje gwarancję fantastycznej zabawy w wodzie. Do dyspozycji gości pozostaje dziesięć zjeżdżalni o różnym stopniu trudności. Których atrakcji Water Parku nie można ominąć?

Zjeżdżalnia Kamikadze

Wyobraźmy sobie najbardziej ekstremalną zjeżdżalnię wodną. Kamikadze z pewnością jej dorówna. Swoją charakterystyczną nazwę zawdzięcza dosyć wyjątkowemu sposobowi startu. Stajemy u szczytu zjeżdżalni, na wysokości 15,5 metra, a pod nami znajduje się zapadnia. Ręce trzymamy blisko ciała. W najmniej oczekiwanym momencie zapadnia otwiera się, a my zaczynamy spadać pionowo w dół. Z każdą sekundą prędkość jest coraz większa, a zmiany kierunku jazdy coraz bardziej ekscytujące. 90 metrów szalonej przejażdżki zadowoli amatorów mocnych wrażeń.

Adventure River

To tzw. dzika rzeka, atrakcja obecna w wielu parkach rozrywki. W jej nurtach kończymy zjazdy na trzech zjeżdżalniach Aloha, Tiki Ride oraz Exotic Fun. Jednak ogromną frajdą jest również samodzielny spływ Adventure River. Z jednej strony relaks, z drugiej prawdziwa wodna przygoda. Dla wielbicieli wodnych szaleństw to obowiązkowy punkt pobytu w Energylandii i sznasa na ochłodę w cieplejsze dni.

Zjeżdżalnia Tiki Ride

 

To jedna z największych wodnych zjeżdżalni w Parku Rozrywki w Zatorze. Mamy do wyboru zjazd na jedno lub dwu osobowych pontonach. Ostre zakręty sprawiają, że chwilami mamy wrażenie, jakbyśmy wypadali z toru. Ale spokojnie, zjeżdżalnia przeszła, jak wszystkie urządzenia w Energylandii, nie jeden test bezpieczeństwa. Jazda jest ekstremalnie szybka, a tor ma długość 153 metrów. Zabierzmy na zjeżdżalnię wszystkich członków rodziny. Zabawa będzie przednia!

Zjeżdżalnia Exotic Fun

To dosyć nietypowa forma zjeżdżalni wodnej. Jej konstrukcja przypomina gigantyczny lej, po którym pontony ślizgają się z jednego końca na drugi, co chwilę zmieniając kierunki jazdy. Nie mamy oczywiście żadnej kontroli nad kierunkiem ślizgu. Każdy przejazd wygląda, zatem zupełnie inaczej. Start odbywa się na wysokości 9 metrów. To wystarczająco, aby siła rozpędu zapewniła nam ekscytująca przejażdżkę.

Zjeżdżalnia Aloha

Jazda w tym 111-metrowym tunelu gwarantuje nam moc wrażeń. Początek zjeżdżalni znajduje się na poziomie 9 metrów. Jeśli chcemy spróbować zjazdu na klasycznej wodnej zjeżdżalni to doskonały wybór. Nie musimy jechać sami. Możemy wybrać kogoś do pary i przekonać się, kto będzie bardziej krzyczał w trakcie jazdy.


W strefie wodnej w tym sezonie przewidziane jest Beach Party. To wyjątkowa impreza, która ma się odbyć 15 sierpnia. Energylandia będzie wówczas otwarta do północy, a po zmroku wszystkie urządzenia w Water Parku rozświetli barwna iluminacja. Dodatkowe wrażenia wizualne zachwyca niejednego gościa. Muzyka płynąca z głośników zachęcać będzie do szalonej zabawy w stylu tropikalnym.
 

To może Cię zainteresować