Polecamy...

Smoczy Gród w Energylandii – wejdź do świata fantasy!

6 sierpnia 2021
Magiczny świat czarownic, wojowników i smoków stoi przed Tobą otworem. Wszystko za sprawą niepowtarzalnej strefy rozrywki w Energylandii. Klimatyczne uliczki zdobione pochodniami, kunsztowne zamki i inne szczegółowo dopracowane dekoracje sprawiają, że cała rodzina może przenieść się do niezwykłego świata fantasy, dobrze wszystkim znanego z książek. W sercu Smoczego Grodu znajduje się największy drewniany rollercoaster na świecie - Zadra. Co jeszcze warto zobaczyć, przymierzając Smoczy Gród?
 

Średniowieczny świat rollercoasterów - także dla najmłodszych

W Smoczym Grodzie znajdziemy aż trzy niezwykłe kolejki górskie, które zawładną wyobraźnią bajkowej rozrywki. Cuda średniowiecznego grodu za pomocą rollercoastera Draken mogą odkrywać już nawet najmłodsi goście parku, gdyż w towarzystwie opiekuna z atrakcji mogą skorzystać dzieci już od 4 roku życia. Nieco starsze dzieciaki mogą wziąć również udział w zapierającej dech w piersiach przejażdżce rollercoasterem Fridą. Nastoletni i dorośli poszukiwacze przygód mogą wsiąść do Zadry, czyli najwyższego na świecie drewnianego rollercoastera. Przejazd kolejką trwa aż dwie minuty, a wagoniki rozwijają prędkość nawet 120 km/h. Kolejka ma niemal 64 metry wysokości, co odpowiada budynkowi z aż 20 piętrami! To bez wątpienia największa duma i serce Smoczego Grodu!
 

Smocze karuzele

Na małych odkrywców czekają również dwie, niezwykłe smocze atrakcje - Dragon Adventure i Fuego. Z obu tych urządzeń mogą korzystać dzieci już od 2 roku życia, oczywiście w towarzystwie pełnoletniego opiekuna. Dragon Adventure to widokowa kolejka, która pozwoli z góry spojrzeć na magiczny smak znany z ekranizacji Tolkiena czy Wiedźmina. Fuego to natomiast urocza karuzela, która pozwala spełnić marzenie latania na smoku. Od niezwykłego świata fantasy dzieli Cię tak niewiele. Czy odważysz się wejść?
 
 

 

To może Cię zainteresować