Polecamy...

Do którego parku rozrywki wybrać się z dzieckiem?

8 sierpnia 2019

Wycieczka do parku rozrywki to jedna z największych atrakcji, jakie możemy zafundować naszemu dziecku. Maluchy uwielbiają zabawę w takich miejscach. W Polsce funkcjonuje kilkanaście parków rozrywki, do których możemy pojechać z dzieckiem. Jak wybrać ten najlepszy? Które kwestie wziąć pod uwagę?

Parki rozrywki dla rodzin z dziećmi

Wyprawa do parku rozrywki może być doskonałym pomysłem – o ile oczywiście wybierzemy odpowiednie miejsce. Jednym z najlepszych parków rozrywki oferujących atrakcje dla rodzin z dziećmi jest Energylandia. Rodzinny Park Rozrywki Energylandia znajduje się w województwie małopolskim, mniej więcej w połowie drogi między Krakowem a Katowicami. Na miejscu znajdziemy kilkadziesiąt różnorodnych atrakcji odpowiednich dla wszystkich grup wiekowych. Dlaczego akurat Energylandia?

Strefy tematyczne

Obszar Energylandii podzielony jest na cztery części, będących jednocześnie osobnymi strefami tematycznymi. Każda z nich oferuje atrakcje o różnym stopniu intensywności, dopasowane do wieku i możliwości uczestników. W przypadku rodzin z dziećmi na uwagę zasługują zwłaszcza dwie strefy: Bajkolandia oraz Strefa Familijna. Jeśli podróżujemy z młodszym dzieckiem, idealnym rozwiązaniem będzie Bajkolandia. W tym miejscu maluchy mogą bawić się w otoczeniu maskotek i postaci z ulubionych kreskówek. Aranżacja Bajkonaldii sprzyja doskonałej zabawie: jest tu kolorowo i radośnie. Natomiast jeżeli przyjechaliśmy do Energylandii ze starszym dzieckiem, najlepszą opcją będzie Strefa Familijna. W tym miejscu znajdują się atrakcje o większym stopniu intensywności, z których możemy korzystać całą rodziną. To doskonały sposób na spędzenie czasu razem i zabawę w gronie tych, których kochamy.

Bezpieczeństwo

Wybierając się do parku rozrywki z maluchem podstawową kwestię stanowi oczywiście bezpieczeństwo. Organizatorzy Energylandii zadbali o to, by nasze pociechy były w trakcie zabawy w pełni bezpieczne. Z tego względu na terenie parku obowiązują różnego rodzaju ograniczenia, np. wiek, wzrost i waga. Dostęp do większości urządzeń udzielany jest przez pracownika obsługującego daną maszynę. Te zasady są przestrzegane bardzo restrykcyjnie, dlatego nie musimy obawiać się, że dziecko wejdzie na atrakcję nieodpowiednią dla jego wieku.

Bilety wstępu

Kolejną zaletą Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia jest to, że dostęp do wszystkich atrakcji mamy w cenie jednego biletu. Dlatego jeśli któraś z nich wyjątkowo nam się spodoba, możemy korzystać z niej do woli (oczywiście po spełnieniu wspomnianych wcześniej wymogów regulaminowych).

Różnorodność atrakcji

Wybierając się do parku rozrywki, musimy zadbać jeszcze o jedną kluczową sprawę. Chodzi o to, by nasze dziecko po prostu się nie nudziło. W przeciwnym razie sami wiemy, czym może się to skończyć. Pod tym względem pierwsze miejsce również należy przyznać Energylandii. Ilość tutejszych atrakcji jest tak duża, że nie ma tu miejsca na nudę. Oprócz atrakcji stref tematycznych można również wziąć udział w rozmaitych widowiskach, przedstawieniach i pokazach tematycznych. To rozrywka odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych. Zapewniamy, że dzieciaki będą zachwycone, a i my będziemy mieli okazję przeżyć coś naprawdę niesamowitego. Tak czy inaczej, z naszego punktu widzenia nie ma lepszego parku rozrywki dla rodzin z dziećmi niż Energylandia.

To może Cię zainteresować