Polecamy...

Urodziny w parku rozrywki. Nietypowy pomysł na osiemnastkę

11 września 2019

Osiemnaste urodziny to moment szczególny. Wejście w dorosłość ze wszystkimi wiążącymi się z tym prawami i obowiązkami to ogromny przełom w życiu młodego człowieka. Nic więc dziwnego, że tak popularne jest huczne świętowanie osiemnastych urodzin, a młodzież pod koniec liceum niemal ciągle bawi się na kolejnych imprezach swoich znajomych. Coraz popularniejsze jest jednak szukanie sposobów na to, by impreza rzeczywiście była niezapomniana. Młodzież chętnie wybiera nieco mniej banalne formy rozrywki niż zwyczajna impreza w klubie czy w domu. My proponujemy coś, co z pewnością pozwoli na wyjątkowe uczczenie wejścia w dorosłość – imprezę w parku rozrywki. Taką imprezę można zorganizować w Energylandii.

Energylandia to największy w Polsce park rozrywki. Położona jest w Zatorze – to miejscowość w Małopolsce, nieopodal Wadowic. W pobliżu bez trudu znajdziemy świetną bazę noclegową, bo Energylandia od początku przyciąga turystów. Idealny wariant zabawy na osiemnaste urodziny to weekendowy pobyt w Energylandii z grupą przyjaciół. Dlaczego weekendowy? Bo jeden dzień to zdecydowanie za mało, by nacieszyć się ogromem atrakcji, jakie czekają na nas w Energylandii. W ciągu dwóch dni możemy w pełni wykorzystać potencjał tego miejsca. Uwaga: do zabawy na terenie parku rozrywki dopuszczane są wyłącznie osoby całkowicie trzeźwe, dlatego jeśli chcecie uczcić osiemnaste urodziny toastami, zróbcie to już po opuszczeniu Energylandii.

Czego możecie spodziewać się w parku rozrywki? Podzielony jest on na kilka stref. Nastoletnich i dorosłych gości z [pewnością najbardziej zainteresuje strefa ekstremalna. Składają się na nią ultraszybkie i wysokie rollercoastery, niektóre z nich są absolutnymi rekordzistami, jeśli chodzi o europejskie parki rozrywki. Możecie spodziewać się wagoników mknących z zawrotną prędkością, skrętnych torów, pętli i ekstremalnych przewyższeń. To rozrywka dla miłośników adrenaliny i mocnych wrażeń. Jeśli wolicie nieco spokojniejszą zabawę, w Energylandii czeka też na Was strefa tak zwana familijna – prędkości i wysokości są tu nieco mniejsze. Nawet jeśli planujecie skorzystać z największych urządzeń, dobrze jest zacząć od strefy familijnej, by przygotować się na mocniejsze wrażenia.

Jeśli organizujecie imprezę osiemnastkową w sezonie letnim i jest ładna pogoda, w Energylandii będzie też otwarta strefa rozrywek wodnych. Ogromny Water Park Energylandia pozwala zarówno na relaks na leżakach, opalanie się i kąpiele w licznych odkrytych basenach, jak i na ekstremalne doznania na wysokich i stromych zjeżdżalniach. Dla odważnych przygotowana jest na przykład zjeżdżalnia kamikadze – startujemy w niej, stając na zapadni, która w pewnym momencie się otwiera, a my wpadamy do rury i po licznych zakrętach lądujemy w wodzie. W Energylandii znajdziemy też rollercoastery, które kończą swój bieg w wodzie – idealny sposób na schłodzenie po silnych emocjach w górze.

To może Cię zainteresować