Polecamy...

Wspólne przeżycia to najlepszy prezent

4 września 2019

Szukasz pomysłu na prezent dla dziecka? Zastanawiasz się, co mogłoby je ucieszyć, jeśli jego pokój i tak pełen jest zabawek, które – przyznajmy to szczerze – niekoniecznie są w użyciu? Z pomocą przychodzi tutaj nowy trend, jakim są prezenty w formie wspólnych przeżyć, a nie rzeczy. To znakomita oferta szczególnie dla dzieci, jeśli chcemy uczyć je, że kupowanie rzeczy nie jest jedyną i najlepszą formą okazywania uczuć, a doznania mogą być zdecydowanie ciekawsze od przedmiotów. Dlatego znakomitym pomysłem na prezent urodzinowy czy na dzień dziecka jest wspólne i atrakcyjne spędzenie czasu całą rodziną.

Idealnym miejscem do tego typu świętowania jest Energylandia. Jest to park rozrywki położony w Małopolsce w miejscowości Zator. Jest to największy w kraju i jednej z największych parków rozrywki w Europie. Jednak liczy się nie tylko jego imponująca powierzchnia a przede wszystkim niesamowite bogactwo atrakcji, jakie oferuje Energylandia. Nie bez powodu znajduje się w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o rollercoastery (niektóre to prawdziwi rekordziści światowi) czy karuzele i inne atrakcje. Jeśli planujecie rodzinną wycieczkę do Energylandii, zarezerwujcie na nią cały weekend. Jeden dzień może pozostawić w was uczucie sporego niedosytu, bo trudno jest skorzystać ze wszystkich atrakcyjnych propozycji w tak krótkim czasie. Warto też podkreślić, że kupując bilety do Energylandii otrzymujecie dostęp do wszystkich atrakcji znajdujących się w parku rozrywki (osobno płatna jest oczywiście oferta gastronomiczna). Uwaga; w przypadku niektórych z nich funkcjonują ograniczenia dotyczące wieku lub wagi i wzrostu użytkownika.

Ogromnym atutem Energylandii jest fakt, że na terenie parku rozrywki każdy znajdzie coś dla siebie. Są tu propozycje nawet dla maluchów – już dwulatki mogą skorzystać z miniaturowej karuzeli wiedeńskiej i kręcić się na konikach. Takie mini rollercoastery to wspaniałe wprowadzenie w świat kolejek górskich przeznaczone dla małych dzieci. Strefa Bajkolandia przeznaczona jest właśnie dla najmłodszych. Nieco starsi (mowa o dzieciach już od wieku szkolnego) wraz z rodzicami będą się znakomicie bawić w strefie familijnej. Co ważne, także nastolatki nie będą się nudzić w Energylandii. Nastoletni goście oraz dorośli mają do dyspozycji strefę ekstremalnych doznań – wyjątkowo wysokie i szybkie kolejki górskie i inne urządzenia, które gwarantują wysoki poziom adrenaliny.

Latem Energylandia oferuje także rozbudowany Aquapark. Także tutaj każdy znajdzie coś dla siebie – można pływać w odkrytych basenach, wylegiwać się pod palmami czy korzystać z licznych zjeżdżalni. Od niewielkich dla najmłodszych dzieci, po ekstremalne zjazdy dla miłośników silnych emocji. Warto jednak pamiętać, że Energylandia zastrzega sobie ograniczenia w otwarciu strefy wodnej – jej dostępność jest sezonowa oraz zależy od pogody.
 

To może Cię zainteresować