Polecamy...

Strefa familijna Energylandii - 5 najciekawszych atrakcji

6 lipca 2020

W miejscowości Zator znajduje się największy w naszym kraju park rozrywki o nazwie Energylandia. Miejsce powstało, dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich, pozyskanych w ramach programu Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Park otwiera się na sezon w kwietniu i czynny jest do listopada, kiedy zaczyna się przerwa zimowa. W sezonie wysokim park czynny jest w godzinach 10-20, a w pozostałych miesiącach między 10-18. Na miejscu do dyspozycji gości dostępny jest parking. W skład oferty Energylandii wchodzą cztery strefy tematyczne, w których atrakcje dostosowane są pod kątem wieku użytkowników. Dzieci świetnie poczują się w magicznej Bajkolandii w otoczeniu kolorów i wesołych maskotek, młodzież i rodziny znajdą zadowolenie w strefie Familijnej lub w orzeźwiającym Waterparku, zaś na miłośników mocnych wrażeń czeka strefa Ekstremalna. Energylandia gwarantuje bogaty wybór atrakcji i zapewnia szeroki wachlarz przeżyć, więc każdy użytkownik znajdzie atrakcję odpowiednią dla siebie. Jednak skupmy się na rozbudowanej strefie Familijnej, w której bawić się doskonale będą całe rodziny – niezależnie od wielkości rodziny i wieku członków.

Inny świat

Bardzo ciekawą atrakcją i na pewno wyjątkowym przeżyciem jest udział w wioskach tematycznych. W strefie Familijnej mamy do wyboru kilka tego typu miejsc. Na styku strefy Ekstremalnej i Familijnej znajduje się szwajcarska wioska. Dokładnie wykonana scenografia – stylizowane domy, brukowane ścieżki i drewniane konstrukcje – oddaje ducha i klimat prowincjonalnego, niewielkiego miasteczka górzystej Szwajcarii. Poznamy tutaj nie tylko wygląd, warunki życia i obyczajowość ojczyzny sera, czekolady i zegarków, ale także będziemy mogli skosztować kwintesencji Szwajcarii. Na terenie wioski znajdziemy restauracje, oferujące pyszne posiłki z tradycyjnej kuchni kraju.

Kolejną wioską w kręgu germańskojęzycznym jest osada wikingów. Możemy, dzięki rewelacyjnej aranżacji architektury miejsca, przenieść się na daleką Północ do kraju legendarnego ludu nomadów. Wikiński gród zapewni nam doznania nie tylko wizualne, ale także odrobinę edukacji – zobaczymy tutaj, jak wyglądał dzień z życia Wikinga, jakie prace wykonywali i jak żyli. Będziemy mieli okazję zaciągnąć się na chwilę na tradycyjny statek wikingów w magiczną podróż, a także spróbować lokalnych specjałów.
Piknik pod gwiazdami

Pod gwiaździstym niebem

Nowoczesne Planetarium otwarte i oddane do użytku zostało na terenie parku w 2016 roku. Od tamtego czasu cieszy się dużym uznaniem wśród odwiedzających. Budynek oferuje klimatyzowane sale, wygodne fotele i innowacyjne rozwiązania technologiczne. Użytkownicy będą mieli okazję z pomocą efektów audiowizualnych przenieść się do odległej galaktyki. Gwieździsta podróż nie będzie tylko relaksująca, fascynująca, ale także pouczająca. Seanse, pełne gwiazd trwają kilka minut i zapewniają niesamowite wrażenia.
Ekstremalne wrażenia

Wodny fun

W strefie Familijnej można odnaleźć także atrakcje, które dostarczą użytkownikom dużą dawkę adrenaliny. Konstrukcjami o ekstremalnym charakterze będzie między innymi Spill Water Anaconda. Uczestnicy wsiadają do dużych łodzi, które mieszczą jednocześnie około dwudziestu osób i udają się na spływ z prędkością 55 km/h. Cała trasa obfituje w wodne niespodzianki, a konstrukcja przypomina wodospad. Na końcu barka uderza z impetem, rozpryskując jeszcze mocniej wodę, o taflę wodną.

Jednak to nie jedyna wodna atrakcja w strefie Familijnej. Na spokojniejszy rejs wybierzemy się, korzystając z atrakcji Atlantis. Spływ rzeką ma długość 500 m i usiany jest niespodziankami.

To może Cię zainteresować