Polecamy...

Twój idealny dzień w Energylandii

14 października 2019

Wybierając się do największego parku rozrywki w Polsce mamy pełną dowolność w planowaniu naszej zabawy. Ze względu na kompleksową, szeroką ofertę każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jeszcze przed wizytą możemy ułożyć swój wymarzony scenariusz na idealny dzień spędzony w krainie marzeń. Jak mógłby wyglądać taki plan?

Wygodne połączenie

Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku. W naszym przypadku pierwszym elementem, który powinniśmy zaplanować będzie sposób dostania się do miejscowości Zator w Małopolsce gdzie znajduje się Energylandia. Mamy kilka możliwości na dotarcie na miejsce. Pierwszą z nich są pociągi odjeżdżające z głównych dworców kolejowych w Krakowie i Katowicach. Druga opcja to specjalny autokar, który również startuje z wymienionych miast w kierunku Zatoru. Wybierając te opcje transportowe, powinniśmy być na dworcu odpowiednio wcześnie, aby zarezerwować swoje miejsce. Możemy także przyjechać do Parku rozrywki wieczorem i skorzystać z dostępnego w okolicy noclegu. Dzięki temu następnego dnia będziemy mieć szansę jako pierwsi cieszyć się najciekawszymi dostępnymi tu atrakcjami. Najwygodniejszym miejscem na nocleg może być kompleks Western House, gdzie będziemy mogli przy okazji poznać klimat dzikiego zachodu. Do wyboru gości są tu nie tylko duże domki letniskowe, ale również namioty stylizowane na indiańskie tipi lub wozy. Co ciekawe wszystkie wspomniane opcje posiadają klimatyzację

Idealna data

Planując samą datę naszego wyjazdu, warto zwrócić uwagę na sezonowe i okazjonalne rabaty, które Energylandia ma do zaoferowania swoim gościom. Np z okazji Halloween Night można uzyskać bilet aż o 50% taniej pod warunkiem posiadania w tym dniu unikalnego przebrania nawiązującego do święta horrorów. Trzeba przy tym pamiętać, aby strój był możliwie kompletny. Nie uda nam się uzyskać rabatu jeśli będziemy posiadać jedynie maskę lub pelerynę. Inna ciekawa oferta skierowana jest do najmłodszej części odwiedzających Park rozrywki oraz młodzieży do 18-go roku życia. Jeśli w dniu swoich urodzin wybierzemy się do Energylandii, pokażemy w kasie dokument potwierdzający nasz wiek i datę urodzenia, to otrzymamy bilet w cenie 1 zł.

Atrakcje poza szlakiem

Będąc na miejscu warto spróbować przejażdżki nie tylko największymi roller coasterami, ale również spróbować atrakcji, które często nie są pierwszym wyborem odwiedzających, a dostarczają niesamowitych emocji. Są to często urządzenia o mniej spektakularnym wyglądzie od kolejek górskich, przez co czasami goście zostawiają je na sam koniec, gdy pozostałego czasu na zabawę oraz sił jest już niewiele. Warto przełamać ten schemat i wybrać te obiekty na samym początku. Jedną z ciekawszych propozycji jest np Space Booster. Jego konstrukcja przypominać może olbrzymi wiatrak. Składa się z ramienia długiego na 40 metrów i umieszczonego na ok. 25-metrowej kolumnie. Na końcach ramienia znajdują się 4-osobowe gondole. Prędkość dochodzi w szczytowym momencie nawet do 100 kilometrów na godzinę.

To może Cię zainteresować