Polecamy...

Park Rozrywki Inwałd Park - małe wielkie atrakcje!

14 lipca 2018

Niezwykłym miejscem na rozrywkowej mapie Polski jest Inwałd Park, który znajduje się na trasie Kraków – Cieszyn przy drodze krajowej numer 52 w miejscowości Inwałdzie. Inwałd Park to kompleks czterech tematycznych parków, godziny otwarcia różnią się w zależności od sezonu. W okresie letnim park czynny jest od godziny 9 do godziny 19, w wiosennym między 10 – 18, a w trakcie jesieni (od września do października) w godzinach 10 – 17. Od stycznia do marca oraz w listopadzie i grudniu trwa okres spacerowy, w którego trakcie atrakcje są nieczynne. 

Bilety można nabyć w kasach i online przez stronę parku. Warto zaznaczyć, że zakup internetowy jest kilka złotych tańszy. Park oferuje bilety indywidualne i grupowe. Bilet indywidualny normalny to koszt 75 złotych, ulgowy 65 złotych. W ofercie także bilety rodzinne dla czterech osób w cenie 260 złotych. Solenizanci, dzieci do 90 cm wzrostu oraz osoby na wózku inwalidzkim otrzymają bilety za symboliczną złotówkę. Bilety grupowe kosztują 65 złotych od osoby, dla przedszkolaków 35 złotych od osoby, a opiekuni wchodzą za opłatą 1 zł. Istnieje możliwość skorzystania z oferty edukacyjnej, w ramach której proponowane są zwiedzanie z przewodnikiem, warsztaty edukacyjne oraz zagadkowa podróż. Oferta edukacyjna to koszt 2-10 zł/os. Bilety upoważniają na zwiedzanie wszystkich parków tematycznych. Istnieje możliwość zakupu biletów na pojedyncze parki tematyczne i ceny wahają się w zależności od parku oraz rodzaju biletu od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. W ofercie są także bilety sezonowe, w ich przypadku sezon zimowy (spacerowy) gratis, w cenie normalny 225 złotych i ulgowy 195 złotych. 

Na Inwałd Park składają się cztery parki tematyczne: Dinolandia, Ogród Jana Pawła II, Warownia Inwałd i Park Miniatur. Łącznie w ofercie jest kilkadziesiąt atrakcji. W Parku Miniatur „Świat marzeń” możemy podziwiać zabytki świata w pomniejszonej skali. Odbędziemy tutaj podróż przez Australię, Chiny, Polskę, Grecję, Włochy i Meksyk. W każdym przypadku zobaczymy najbardziej charakterystyczne budowle dla danego zakątka świata. Większa część miniatur została wykonana w skali 1:15, natomiast Plac świętego Marka, Bazylika św. Marka i Dzwonnica św. Marka są zrekonstruowane w skali 1:10. Miniatury cechują się dokładnym oddaniem szczegółów i realistycznym wykonaniem. W obrębie Parku Miniatur znajduje się lunapark, do którego wstęp mają również najmłodsi. Dostępne są piaskownica, lodowisko, salon gier, małpi gaj – konstrukcja z basenami pełnymi plastikowych kulek, zjeżdżalnia Super Ślizg, wystawa Tutenchamona, zielony labirynt, Egipt Horror Show – dom strachu, kino 5D, koło młyńskie, a także wiele karuzel i kolejek.

Dinolandia pozwoli gościom na przeniesienie się do czasów prehistorii, gdy po Ziemi chodziły potężne i przerażające dinozaury. Przez chwilę będzie można się poczuć, jak planie filmu „Jurassic Park”, a to dzięki figurom przedstawicieli takich gatunków, jak tyranozaur rex, kompsognat czy mamenchizaur. Wśród atrakcji: most nad DinoRiver, most nad DinoLake, stanowisko paleontologiczne, galeria dewonu, paszcza dinozaura, wyspa odkrywców, DinoBazy, Sztolnia badacza i Miękka Góra. Dla aktywnych i lubujących się w grach też coś się znajdzie. Dostępne są mobile laser trap, gokarty, żyroskop, trampolina, strzelanie z łuku, ściana wspinaczkowa, salon gier, minigolf, mały park linowy, euro bungee. Dla najmłodszych idealne będą plaża, dmuchana zjeżdżalnia, plac zabaw, małpi gaj, kolejka pirat czy dmuchane kule. Poza tym, dodatkowymi atrakcjami są jaskinia tajemnic, galeria muzealna czy stanowisko poszukiwania szkieletu dinozaura. 

Dla miłośników średniowiecza i rekonstrukcji idealna okaże się Warownia Inwałd, gdzie przekroczywszy próg znajdziemy się w XV-wiecznym grodzie. Można będzie zwiedzić od wewnątrz osadę, zobaczyć zbrojownie, salę tortur, komnatę damy, podziemia, a także park ruchomych smoków. Będzie okazja przyjrzeć się kowalskiej, garncarskiej czy tkackiej pracy. W lochach będzie można zagrać w laserowy paintball. Wśród dostępnych średniowiecznych gier są także kręgle, strzelanie z łuku, bilard. Innymi atrakcjami w tej części Inwałd Parku są: luneta, jaskinia smoka, śpiewający smok, karuzela beczułki. Widoki można podziwiać z baszt i tarasów widokowych. 

Atrakcją o odmiennym charakterze jest Ogród Jana Pawła II, w którym można podziwiać żywe obrazy. Przedstawienia Jana Pawła II, Bazyliki świętego Piotra w Watykanie i Bazyliki Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach stworzono poprzez misterne rozsadzenie i ułożenie roślin różnego rodzaju, 
a także żwiru i kruszywa. Można zapoznać się z historią Papieża Polaka i jego drogą ku świętości, zaprezentowaną na zdjęciach. Ogród to doskonałe miejsce dla miłośników spacerów, bowiem ten park tematyczny ma wielkość 3 hektarów i długość 8 km.

Każdy znajdzie miejsce odpowiednie dla siebie w Inwałd Parku, niezależnie od tego, jaką formę rozrywki preferuje – słodkie lenistwo, aktywność i szczyptę rywalizacji w grach czy długie spacery wśród natury. Różnorodność czterech parków tematycznych w jednym miejscu zapewnia szeroki wybór możliwość dla dzieci i dorosłych.

 

To może Cię zainteresować