Polecamy...

Park Rozrywki Energylandia - zabawa dla każdego!

30 lipca 2018

W Zatorze niedaleko Krakowa znajduje się największy park rozrywki w Polsce, zbudowany z pomocą funduszy europejskich w ramach programu Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Park czynny jest codziennie od 10 do 20, zarówno w sezonie letnim i zimowym. Do dyspozycji przyjezdnych gości jest parking.

Zarówno w kasach biletowych, jak i online na stronie parku można nabyć bilety na wejście i atrakcje. Dostępne są bilety normalne i wiele ulgowych. Dzieci do lat 3 oraz solenizanci bilety kupią w cenie symbolicznej złotówki. Bilety są jednodniowe, dwudniowe, a nawet całoroczne. Na większość atrakcji w ramach biletów nie ma limitu, z czego wykluczone są automaty żetonowe, sklepik z pamiątkami oraz strefa gastronomiczna. Zniżkę na wejściówki otrzymają dzieci, osoby niepełnosprawne, kobiety w ciąży, osoby o wzroście do 140 cm, a także seniorzy. Ceny biletów zniżkowych zaczynają się od 49 złotych, a całoroczny karnet kosztuje 209 złotych. Bilet normalny to koszt 119 złotych, a całoroczna wersja wyceniona jest na 359 złotych.

W cenie jest wiele atrakcji do wyboru. Park zajmuje obszar 26 hektarów i podzielony jest na strefy tematyczne. Wyróżnione zostały Strefa Familijna, Bajkolandia, Strefa Ekstremalna, Waterpark i Show. W Bajkolandii atrakcje dostosowane są do dzieci i najmłodszych. Tutaj młodzi poszukiwacze przygód mogą korzystać z licznych kolejek, zjeżdżalni, karuzel i wielu innych atrakcji, jak na przykład auto zderzaki. Wszystkie atrakcje są odpowiednio zabezpieczone, mają różne stylizacje, prędkości i wysokości. W okresie letnim otwarta jest atrakcja Łódki Wyspa Skarbów – wodna przejażdżka łódką. W sferze familijnej dostępne są bardziej zaawansowane kolejki, zjeżdżalnie i tory, a także dwie stylizowane wioski – szwajcarska i wikingów. Poza tym dostępne są armatki wodne, samochodziki czy planetarium. Strefa ekstremalna jest przeznaczona dla osób o mocnych nerwach i kochających adrenalinę. Atrakcje w tej części mają duże wysokości i osiągają znacznie wyższe prędkości. Warto wpierw upewnić się, czy mamy strach wysokości i mocny żołądek. Waterpark imituje tropikalny klimat. Atrakcje w wodnej części są ustawione na powietrzu. Do dyspozycji gości jest 10 zjeżdżalni o różnej wysokości, plaża z leżakami, a także pontony jedno- i dwuosobowe. Na końcu pozostaje strefa Show, gdzie odbywają się różnorodne pokazy. Znajdują się tutaj teatry, mają miejsce parady, pokazy motocrossowe, speed racingi, występy magiczne, taneczne i wokalne. Więcej, możemy być świadkami musicali i przedstawień w klimacie średniowiecza czy dzikiego zachodu, pokazów ogni, a także skorzystać z usług kina 7D. 

W parku rozrywki Energylndia organizowane są także wyjątkowe wydarzenia. Najbliższym, ogłoszonym na stronie internetowej, jest Beach Party w Energylandii 2018. Będzie miało miejsce w sierpniu bieżącego roku, a dokładnie w dzień święta Matki Boskiej Zielnej – 15 sierpnia. W tym dniu park wodny w Energylandii będzie czynny od godziny 20 do północy. Do wyboru są dwa rodzaje biletów na wydarzenie – ulgowy w cenie 34 zł oraz normalny za 59 zł. Bilety zakupione w wersji elektronicznej przychodzą do klientów mailowo, można je pokazać przy wejściu na urządzeniu mobilnym. Bilety zniżkowe obowiązują dla dzieci poniżej 140 cm wzrostu. Specjalne bilety dla seniorów, solenizantów, osób niepełnosprawnych i kobiet w ciąży dostępne są wyłącznie w kasach biletowych na terenie parku.

Na oficjalnej stronie Energylandia znajdziemy także podpowiedzi pobliskich noclegów, więc osoby chcące pobawić się dłużej bez konieczności długich dojazdów mogą znaleźć dla siebie miejsce do spania w okolicznych kampingach, hotelach, domkach letniskowych czy hostelach. Obiekty różnią się lokalizacją i standardem, więc goście mogą bez problemu dobrać opcję do swoich wymagań. Na miejscu w Zatorze można skorzystać z oferty Dzikiego Zachodu w Western Camp, który oferuje stylizowane na westernowe noclegi – domki, tipi, wozy. Ciekawa opcja i możliwość nowych doświadczeń, polecana szczególnie dla rodzin z dziećmi. 

Warto wybrać się do Energylandia, ponieważ to doskonały sposób na przyjemne i rozrywkowe spędzenie czasu w gronie rodzinnym, koleżeńskim, ale także w pojedynkę lub w parze. To świetny pomysł na wakacyjny lub urlopowy wyjazd, Atrakcji bez liku i przystępne ceny gwarantują udaną zabawę dla każdego, niezależnie od wieku.

 

To może Cię zainteresować