Polecamy...

Poznaj Aqualantis – najnowszą strefę rozrywki Energylandii!

13 sierpnia 2021
Energylandia dostarcza rozrywki milionom odwiedzającym każdego roku. Nic więc dziwnego, że z każdym sezonem władze Parku Rozrywki nie tylko modernizują już istniejące atrakcje, ale także stale rozbudowują obiekt, zapewniając stałym bywalcom nowe, tematyczne atrakcje. Z okazji 7. urodzin Energylandii, park rozrywki poszerzył się o nową strefę - Aqualantis, nawiązującą do podwodnego świata mitycznej Atlantydy. Które atrakcje warto zobaczyć?
 

Aqua Jump - wodny spektakl 

W świecie Aqualantis nie mogło zabraknąć wodnych akrobatów. To właśnie dlatego najodważniejsi członkowie załogi Energylandii podjęli się wyzwania stworzenia fantastycznego, wodnego widowiska. Pokazy polegające na brawurowych skokach do wody z trampoliny, którym towarzyszą powietrzne akrobacje, wprawią w osłupienie każdego amatora wodnych rozrywek. Tematyzacja występów sprawia, że jest to widowisko niespotykane w naszym kraju. To także dobry moment, aby nieco odpocząć od aktywnych atrakcji i przymierzania świata podwodnej Atlantydy. 
 

Na cześć władcy Abyssusa

W miejscu świątyni potężnego władcy mórz Abyssusa znajdziemy dwie niezwykłe atrakcje. Pierwsza to Abyssus Supplies, czyli tematyczna stacja pomp, w które znajdziemy skarby zatopionego miasta. Druga to rollercoaster Abyssus, czyli główna atrakcja nowej, podwodnej strefy. Choć wagoniki rozpędzają się do prędkości nawet 100 km/h, to dzięki temu, że kolejka maż 38 metrów wysokości, a tor ma 1,3 km długości - przejazd kolejką do podwodnego świata trwa aż dwie minuty! Należy jednak pamiętać, że Abyssus to potężny władca i podczas przejazdu nie raz zatrzęsie lub zawróci naszym wagonikiem! 
 
To zaledwie fragment podmorskiego świata magicznego świata Aqualantis. Przejażdżki łodzią, tematyczne karuzele czy Tidal Wave Twister dostarczą wyjątkowych wrażeń, które na długo pozostaną w Waszej pamięci. Odkryjcie sami podwodny świata podczas najbliższej wizyty w Energylandii! 

 

To może Cię zainteresować