Polecamy...

Nowości Energylandii – poznaj spektakularny rollercoaster Abyssus

26 lipca 2021

Oferta Energylandii każdego roku poszerza się o nowe atrakcje. W każdym sezonie goście rodzinnego parku rozrywki w Zatorze mogą liczyć na kolejne propozycje nie do odrzucenia. Gigantyczne wesołe miasteczko już teraz zajmuje powierzchnię 43 hektarów, a organizatorzy planują w ciągu kilku kolejnych lat rozbudować obiekt do ponad 200 hektarów. Niedawno w Energylandii miało miejsce huczne otwarcie nowej, szóstej już części tematycznej. Jej fabuła nawiązuje do starożytnego miasta Atlantis. Centralne miejsce w strefie Aqualantis zajmuje rollercoaster Abyssus, wybudowany przez holenderskie przedsiębiorstwo Vekoma. Ta spektakularna, superszybka kolejka górska ma szansę stać się flagową atrakcją sezonu 2021!

Aqualantis – starożytne królestwo na dnie oceanu

Zamierzeniem organizatorów było uruchomienie nowej części Energylandii w roku 2020. Jednak w związku z wprowadzeniem obostrzeń koronawirusowych Energylandia, podobnie jak wszystkie inne obiekty tego typu, musiała zostać na kilka miesięcy zamknięta. Dlatego też prawdziwy debiut nowej strefy tematycznej miał miejsce dopiero latem 2021. Aqualantis, część parku stworzona na wzór zatopionej przed wiekami Atlantydy, to najnowsza strefa tematyczna pełna zaskakujących atrakcji dla całej rodziny. Wielkie otwarcie miało miejsce 14 lipca 2021 roku, dokładnie w 7 urodziny Energylandii. Aqualantis to miejsce oferujące zupełnie nową jakość zabawy, które po raz kolejny podnosi poziom atrakcyjności rodzinnego wesołego miasteczka. Niezwykła aranżacja tej części kompleksu przenosi nas do tajemniczego starożytnego królestwa Atlantis, które w wyniku zalania przez wielką falę przez wieki znajdowało się na dnie oceanu. Odwiedzając tę część Energylandii będziecie mieli okazję przespacerować się uliczkami stylizowanymi na starożytną krainę, a także wypróbować nowe modele urządzeń i atrakcji. Aqualantis to miejsce stworzone z wielkim rozmachem. W jego przygotowanie było zaaranżowanych ponad tysiąc pracowników: architektów, konstruktorów, inżynierów, montażystów, alpinistów, elektryków, zbrojarzy i innych profesjonalistów. To niesamowita wodna kraina, w której czeka na was 10 zupełnie nowych atrakcji, 3 punkty do gier i zabaw, 3 sklepy, 8 punktów gastronomicznych, a także brawurowe widowisko.

Abyssus – rollercoaster z podwójną mocą przyspieszenia

Najważniejszą atrakcją nowej części Energylandii jest wyjątkowy rollercoaster Abyssus. Premiera nowej, superszybkiej kolejki górskiej miała miejsce w roku2020. Abyssus to tak zwany Double Launch Coaster, co oznacza, że w trakcie jazdy wagonik zostaje aż dwa razy dopędzony – pierwszy raz w momencie startu i drugi, kiedy wagon zacznie tracić na prędkości. Kolejka osiąga prędkość dochodzącą do 100 km/h, wynosi pasażerów na wysokość 38 metrów i pokonuje tor o łącznej długości 1316 metrów. Lecz na tym nie koniec atrakcji. Innowacyjna konstrukcja coastera gwarantuje niesamowite efekty grawitacyjne (w tym efekty nieważkości), liczne przeciążenia dodatnie i ujemne oraz liczne inwersje. Jednorazowo rollercoaster zabiera na pokład 16 osób. 

 

To może Cię zainteresować