Polecamy...

TOP 3 atrakcje Aqualantis, które trzeba poznać

16 września 2021
Aqualantis to nowa, szósta strefa animacyjna Energylandii. Dokładnie 14 lipca 2021 roku z okazji 7. urodzin tego największego parku rozrywki w Polsce, bramy podwodnej krainy Aqualantis stanęły przed odwiedzającymi otworem. To niepowtarzalna okazja, aby przenieść się do podwodnego świata zatopionej Atlantydy, którą od tysiącleci niepodzielnie włada król Abyssus. Czy uda Wam się odkryć wszystkie tajemnice i skarby tego starożytnego miasta? Które spośród nowych atrakcji powinny przykuć naszą uwagę w pierwszej kolejności?
 

Rollercoaster Abyssus - główna atrakcja strefy

Abyssus to kolejka górska typu Double Launch Coaster, wzbogacona o pięć inwersji, które dostarczają frajdy wszystkim wielbicielom mocnych wrażeń. Cały przejazd rollercoasterem trwa blisko dwie minuty, a wagoniki podczas jazdy osiągają prędkość nawet 100 km/h. Kolejka została wybudowana dokładnie w miejscu, gdzie dawniej wznosiła się słynna świątynia potężnego władcy mórz Abyssusa. Znajdź w sobie odwagę i odkryj skarby tego wyjątkowego miejsca. Świetna zabawa i masa uśmiechów gwarantowana! Co ważne, już dzieci o wzroście 120-140 cm mogą skorzystać z atrakcji w towarzystwie opiekuna. 
 

Tidal Wave Twister - tego jeszcze nie było

Wraz z otwarciem nowej strefy nie mogło zabraknąć całkowicie nowych, wyjątkowych atrakcji. Tidal Wave Twister to oryginalna karuzela, w której gondola obraca się wokół własnej osi, poruszając się po półokrągłym torze. Nieprawdopodobne przeciążenia, dynamiczny rozpęd i szalone wirowanie, pozwolą poczuć siłę najpotężniejszych sztormów króla Abyssusa. Czy jesteście gotowi na zwariowaną, zakręconą przygodę?
 

Ekipa Light Explorers

Wśród młodego pokolenia tej atrakcji nie trzeba nikomu przedstawiać. Wszystko za sprawą współpracy ze słynną Ekipą z YouTube. Wejdź do starożytnej latarni morskiej i wybierz się w podróż rollercoasterem wybudowanym nad bezkresną wodą. To tutaj historia łączy się z nowoczesnością. To tutaj możesz poznać największe tajemnice Aqualantis. Co ciekawe, kolejka ta została zaprojektowana w ten sposób, aby również młodsze dzieci mogły z niej korzystać bez obaw o swoje bezpieczeństwo. Wszystkie maluchy powyżej 100 cm wzrostu mogą wybrać się na wspólną, szaloną przejażdżkę z opiekunem. Nie oznacza to jednak, że jest to spokojna kolejka. W kulminacyjnym momencie wagoniki rozpędzają się nawet do 60 km/h, a fakt podróży ponad prawdziwymi wodami Aqualantis dodaje niespotykanego dreszczyku emocji. To dobry pomysł na początek tej podwodnej przygody!

 

To może Cię zainteresować