Polecamy...

Najbardziej ekstremalne roller coastery w Energylandii.

26 sierpnia 2022

Cudze chwalicie, swego nie znacie- największy Park Rozrywki w Europie jest na wyciągniecie ręki.  Pomiędzy dwoma dużymi miastami Krakowem i Katowicami. Na dużym obszarze mieści się tyle atrakcji, roller coasterów, że konkretny przypływ adrenaliny i odprężenia gwarantowany. Energylandia to szybkie, a wręcz bardzo szybkie, nowoczesne i na sam widok mrożące krew w żyłach roller coastery. Co ważne, kupujesz jeden bilet i korzystasz z nich bez żadnego limitu, choć trzeba mieć naprawdę mocne nerwy. Które są najbardziej ekstremalne?

MAYAN- rozkręć się

Strefa Ekstremalna to jedna z 6 stref w Energylandii. MAYAN jest dobra na początek, dzięki niej Twoje ciało i umysł posmakują w roller coasterach. To na tej kolejce poczujesz się jak w myśliwcu F16, który daje właśnie pokaz na niebie. Wzniesiesz się na wysokość wieżowca, który ma 10 pięter i pognasz w wagoniku z prędkością 80 km/h. Mocne doznania i adrenalina gwarantowane, a to dopiero wstęp.

AZTEC SWING

Ważysz około 75 kg? Na tym wahadle poczujesz się, jakby waga skoczyła do 340 kg. Potężne wahadło kręci się wokół własnej osi i na różne strony, tu nic nie jest oczywiste, a wszystko wbija w siedzenie. Trzymaj się mocno, bo średnica koła ma prawie 27 m. Na pokład wahadła wchodzi 32 osoby.
AZTEC SWING to rozrywka dla Gości Parku, którzy są głodni ekstremalnych doznań. Konieczny punkt dla wszystkich spragnionych mocnych przeżyć.

GAME EXPERT HYPERION

Spadek w dół 80 metrów. Prędkość 142 km/h.  Tunel, efekt wodny, efekt nieważkości, zaskakujące efekty grawitacyjne. GAME EXPERT HYPERION to jedna z najchętniej wybieranych kolejek w Energylandii. Mega Roller Coaster otwarty w 2018 roku to niezwykłe przeżycia pod każdym względem. Stworzony został we współpracy z jedną z firm, która produkuje atrakcje dla najbardziej obleganych parków rozrywki na świecie. Dziś mamy ją na wyciągnięcie ręki.
Prędkość, wysokość, dodatkowe efekty, to wszystko sprawia, że jest to konieczny punkt dla każdego głodnego ekstremalnych przeżyć.

SPEED WATER COASTER

Prędkość, wysokość, woda na najwyższym światowym poziomie. To ten roller coaster, którego zazdroszczą nam inni. Osiąga prędkość 110 km/h i wznosi na wysokość 60 m. Takiego roller coastera nie znajdziesz w żadnym innym parku rozrywki, jest tylko w Energylandii. I w cenie jednego biletu możesz zjeżdżać do woli. Ekstremalne doznania na koniec przejażdżki schładza woda. Przygotuj się na moc wrażeń dla ciała i zmysłów. Na nieoczekiwane zwroty i liczne zaskakujące momenty. SPEED WATER COASTER to niesamowite przeżycie dla każdego.

Na koniec musisz odwiedzić Strefę Smoczy Gród, a w niej ZADRA. To najwyższy na świecie wooden roller coaster. Energylandia to Park Roller Coasterów nr 1 w Europie.

 

 

To może Cię zainteresować