Polecamy...

Wycieczka do parku rozrywki z dzieckiem - porady

28 lipca 2020

​Wycieczka do parku rozrywki to świetny sposób na spędzenie czasu wraz z całą rodziną. Aby nikt się podczas takiej wyprawy nie nudził, warto wybrać miejsce, w którym znajdują się atrakcje przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych. Jeśli chcesz zrobić dziecku naprawdę wyjątkową niespodziankę zabierz je do Energylandii! O czym powinniście pamiętać, wybierając się ze swoimi pociechami do parku rozrywki? Mamy dla was kilka porad.

Sprawy organizacyjne – ceny biletów, dojazd

Planując wycieczkę do Energylandii na początek ustalcie, czym dojedziecie na miejsce. Największy park rozrywki w Polsce położony jest w miejscowości Zator (województwo małopolskie), nieopodal zjazdu z autostrady A4 na trasie Kraków-Katowice. Bez problemu dojedziecie tu samochodem osobowym. Na miejscu znajduje się duży, wygodny parking w cenie 5 zł za cały dzień. Jeśli wybieracie się do Zatora z Krakowa, Katowic, Wrocławia lub Bydgoszczy możecie także skorzystać z prywatnych autokarów Enerdylandii. Cennik biletów oraz dokładną trasę przejazdu znajdziecie pod tym linkiem: energylandia.pl/zaplanuj-pobyt/jak-dojechac/. Na miejsce możecie także dojechać pociągiem (najbliższe duże dworce to Kraków, Katowice, Oświęcim i Wadowice; część linii regionalnych przejeżdża też bezpośrednio przez Zator) lub busem. Bilety do parku rozrywki kupicie na miejscu lub przez Internet. W sprzedaży są bilety jednodniowe (139 zł normalny, 89 zł ulgowy) oraz dwudniowe (249 zł normalny, 159 zł ulgowy). W ofercie znajdują się także bilety specjalne, np. symboliczną złotówkę kosztują wejściówki dla dziecka do lat 3.; tyle samo zapłaci za wejście osoba do 18. roku życia w dzień swoich urodzin.

Atrakcje dla dzieci w Energylandii

Radość dziecka to najlepsza nagroda dla rodziców za trud włożony w wychowanie. Chwile spędzane na wspólnej zabawie pozostają w pamięci na całe życie. Dla kilkulatka każdy wyjazd z domu jest niesamowitą przygodą, dlatego wyprawa do parku rozrywki z atrakcjami dla najmłodszych to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Energylandia podzielona jest na sześć części tematycznych, w których znajdują się atrakcje o różnej intensywności. Z myślą o najmłodszych odwiedzających powstała kolorowa Bajkolandia – miejsce, w którym dzieciaki mogą bawić się w towarzystwie ulubionych postaci z filmów i kreskówek. Znajdują się tu urządzenia przystosowane do potrzeb najmłodszych: dziecięce rollercoastery, karuzele, kolejki widokowe, miniautka, zjeżdżalnie, tory wodne, a nawet niewielki diabelski młyn. Jest tu także Cichy Kącik Mamy i Dziecka, czyli specjalne miejsce zabaw ze stanowiskiem do przewijania i karmienia bobasów. Jeśli macie odwagę spróbować nieco mocniejszych atrakcji, warto odwiedzić Strefę Familijną. W sezonie 2020 ruszyła też całkowicie nowa część parku, tajemniczy Aqualantis. Pobyt tutaj to prawdziwa okazja do przeniesienia się w czasie i przestrzeni. Energylandia posiada także własny park wodny, Big Milk Water Park, z miejscami do odpoczynku i zabawy dla małych i dużych.

Co warto zabrać ze sobą?

Podstawa to wygodne obuwie i sportowy strój. Dla waszego komfortu (oraz ze względów bezpieczeństwa) ubranie nie powinno krępować ruchów. W Water Park przyda się strój kąpielowy, ręcznik i klapki. Jadąc do Energylandii nie trzeba martwić się o prowiant. Na terenie obiektu funkcjonuje nowoczesna strefa gastronomiczna, gdzie zjecie pyszny obiad: do wyboru macie kilkadziesiąt różnych barów i restauracji.

 

 

To może Cię zainteresować