Polecamy...

Mega Coaster Hyperion - najwyższy i najszybszy w Europie!

27 czerwca 2020

Energylandia to największy park rozrywki w Polsce, który może pochwalić się osiągami na skale Europy. Park znajduje się na pograniczu województwa małopolskiego i śląskiego, lecz przyciąga nie tylko turystów krajowych. Bogata oferta i innowacyjność parku zapewnia szeroki wybór usług oraz wysoki poziom atrakcyjności. W dodatku, co najważniejsze, z dostępnych na terenie Energylandii atrakcji możemy korzystać do woli w ramach jednego biletu! Cała inwestycja została odpowiednio przemyślana, więc park nie tylko się rozwija i jest bezpiecznym miejscem, ale także posiada świetną infrastrukturę oraz wiele możliwości dojazdowych. To perła w koronie atrakcji południowej Polski.

Hyperion

To kolejka typu roller coaster, co oznacza, że tor składa się z wysokich podjazdów oraz szybkich zjazdów. Przejazd jest dynamiczny oraz osiąga duże prędkości. Według informacji podawanych przez park jest to najszybsza konstrukcja tego typu nie tylko w Polsce, ale w Europie. Hyperion to duże przedsięwzięcie, zakończone sukcesem. Konstrukcja wizualnie robi wrażenie, a przejażdżka zapierw wręcz dech w piersiach. Bez krzyku się nie obędzie. Można także odnaleźć nawiązanie do popkultury – Hyperion jest, bowiem nazwą słynnego ostrza z serii gier (znanych na arenie światowej, a produkcji japońskiego studia) Final Fantasy.

Parametry i liczby

Odpowiedzialność za stworzenie Hyperiona wzięła na siebie firma Intamin, będąca wiodącym liderem w branży konstrukcji dla parków rozrywek. Szwedzka firma specjalizuje się w tworzeniu i serwisowaniu konstrukcji wielkiego formatu, przygotowywanych właśnie na użytek parków rozrywki oraz wesołych miasteczek. Konstrukcja robi wrażenie, szczególnie patrząc na osiągi i parametry tej wyjątkowej kolejki. Wiadomo już, że jest to najszybsza kolejka tego typu w Europie – jednak, co to oznacza w liczbowym ujęciu? Prędkość maksymalna, jaką osiąga Hyperion, wynosi sto czterdzieści dwa kilometry na godzinę. Przejazd można porównać do podróży szybkim pasem autostrady z maksymalną, dopuszczalną prędkością. Parametry samej konstrukcji też wzbudzają podziw – tor ma w punkcie szczytowym osiemdziesiąt metrów wysokości, a uśredniona wysokość wynosi niewiele mniej, bo siedemdziesiąt siedem metrów. Spadek nachylenia to blisko 85 stopni, więc tor jest stromy i zapewnia duży skok adrenaliny. Jednak nie sam tor gwarantuje niepowtarzalne doznania, bowiem trasa posiada dodatkowe atrakcje. Niespodzianki czekają na użytkowników na całej długości. Wśród elementów udogodnień możemy znaleźć nie tylko zaskakujące spadki, zwroty, ale także specjalny efekt wodny – splash flow oraz efekt nieważkości. Podróż nabiera dzięki temu całkiem nowego charakteru i staje się bardziej dynamiczna.

Efekt nieważkości

Wyjątkową cechą Hyperiona jest efekt nieważkości, który osiągany jest w trakcie przejazdu. W trakcie podjazdu pod górę przy takiej prędkości, jaką rozwija kolejka, udaje się uzyskać efekt. Polega to na tym, że organizm po ruszeniu kolejki odczuwa niebezpieczeństwo i wtedy w trakcie wspinania się w górę czujemy, jakbyśmy lecieli. Podjazd na szczyt zdaje się szybki, dzięki temu. Wynika to z naturalnej reakcji organizmu.

Mega Coaster Hyperion trzeba przetestować na własnej skórze, by przekonać się o jego możliwościach. Poza tym Energylandia oferuje bogatą gamę różnorodnych atrakcji, które w równym stopniu warto wypróbować. To doskonałe miejsce dla całej rodziny, a także dla paczki przyjaciół. W parku rozrywki Energylandia nie da się nudzić.

To może Cię zainteresować