Polecamy...

TOP 3 najlepsze atrakcje dla dzieci w Energylandii

26 września 2021
Wiele osób odwleka decyzje o rodzinnej wycieczce do parku rozrywki,  obawiając się, czy ich pociechy są już wystarczająco duże na takie atrakcje. Jako rodzice martwimy się, jak nasze dzieci będą reagowały na nieco bardziej ekstremalne przeżycia oraz czy spodoba im się taka forma rozrywki. Na szczęście projektanci Energylandii zadbali o to, aby każdy członek rodziny mógł znaleźć tu coś dla siebie. 
 
Spośród sześciu stref tematycznych, dwie z nich skierowane są stricte do rodzin z dziećmi. Są to kolorowa strefa Familijna i fantazyjna Bajkolandia, która przypadnie do gustu każdemu małemu miłośnikowi bajek i baśni. Dopasowanie atrakcji do wieku jest niezwykle ważne nie tylko z punktu widzenia bezpieczeństwa dziecka, ale także jego ogólnego komfortu. Na szczęście pod nadzorem opiekuna z wielu urządzeń mogą korzystać nawet dzieci w wieku przedszkolnym. Które atrakcje dla dzieci są najciekawsze? 
 

Kolejka Widokowa - Samoloty

W Strefie Familijnej znajdziemy kolejkę widokową Samoloty. Została ona skonstruowana w ten sposób, że wagoniki w formie samolotów spokojnie dryfują dookoła strefy dla najmłodszych. Ta ciekawa forma zwiedzania parku pozwala przedszkolakom nieco oswoić się z wysokością, dzięki czemu z biegiem lat chętnie korzystają z bardziej ekstremalnych atrakcji. Kolejnym krokiem ku przygodzie może być karuzela Podniebne Statki. Diabelski młyn z kolorowymi łódkami zabiorą najmłodszych w emocjonującą przejażdżkę po błękitnym niebie, Ahoj przygodo!
 

WRC Auto Zderzaki

Ta atrakcja jest znana niemal wszystkim fanom parków rozrywki. Zderzające się auta WRC od lat cieszą się ogromną popularnością zarówno w Polsce, jak i za granicą. Samochodzikami możemy skręcać, jeździć do przodu, do tyłu, a nawet zderzać się z innymi pojazdami. Specjalnie zaprojektowane zabezpieczenia sprawiają, że jazda nimi jest całkowicie bezpieczna, przy czym zapewnia ogromną dawkę dobrej zabawy. Z atrakcji mogą korzystać dzieci już od 80 cm wzrostu. To doskonały wybór na ciekawą zabawę dla dzieci, które nie przepadają za atrakcjami na wysokościach!
 

Karuzela - Super Pompa

 
Teraz pora na atrakcję, która służy nie tylko zabawie, ale także edukacji. W wagoniku w kształcie wozu strażackiego poruszamy się wokół "płonącego" budynku. Do każdego z pojazdów zamontowane są pompy z wodą, którymi strzelamy do światełek imitujących ogień. W zabawie uczestniczyć mogą osoby w każdym wieku. Taka zabawa nie tylko wywołuje uśmiech na twarzy naszego dziecka, ale także poprawia jego refleks. Tę atrakcję, znajdziemy w Bajkolandii - strefie przygotowanej z myślą o najmłodszych gościach parku.

 

To może Cię zainteresować