Polecamy...

Bamboo Bay - czwarty moduł Aquaparku w Energylandii

27 maja 2022

Od swojego powstania, ideą Energylandii jest ciągły rozwój i poszerzanie dostępnej oferty atrakcji dla osób w różnym wieku. Popularność tego miejsca zasadza się nie tylko na ogromnym wyborze atrakcji klasycznego Parku Rozrywki, ale także na połączeniu go z Parkiem Wodnym. Dzięki temu w upalne, letnie dni możliwe jest nie tylko szaleństwo na karuzelach, roller coasterach czy odkrywanie tajemnic kolejnych stref tematycznych, ale także szalony wypoczynek nad wodą.

W 2022 r. do oferty Water Parku w Energylandii dołącza czwarta już Strefa — Bamboo Bay. Znajduje się ona w sąsiedztwie oddanej do użytku w 2011 r. Exotic Island i utrzymana będzie w klimacie zbliżonym do tropikalnej wyspy. Jej atrakcje przeznaczone są dla osób w różnym wieku, zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Kto bowiem nie lubi szalonych ślizgów na zjeżdżalniach wodnych?

Czym więc jest Bamboo Bay? To kompleks 16 zjeżdżalni wodnych o bliźniaczej konstrukcji. Jego sercem i jednocześnie łącznikiem jest zjeżdżalnia sześciotorowa. Po dwóch jej stronach rozmieszczonych jest po 5 kolejnych zjeżdżalni o atrakcyjnych profilach, które zapewniają duże emocje, ale jednocześnie przeznaczone są do rodzinnego wypoczynku. W przeciwieństwie do Exotic Island ze zjeżdżalni w strefie Bamboo Bay można korzystać bez specjalnego pontonu, w samych strojach kąpielowych. Oznacza to znaczne przyspieszenie rotacji i zmniejszenie do minimum kolejek do tych atrakcji.

Water Park w Energylandii to obecnie wielofunkcyjna, świetnie przygotowana Strefa wodnej zabawy składająca się z czterech modułów: Big Milk Water Park, strefy Tropical Fun, w której dominują podnoszące adrenalinę, często ekstremalne zjeżdżalnie i atrakcje wodne, Exotic Island ze zjeżdżalniami, po których poruszać można się na specjalnych pontonach oraz otwartej w 2022 r. strefy Bamboo Bay. Obecnie, przy działających 4 strefach Water Parku będzie można korzystać z aż 36 zjeżdżalni o różnej długości i geometrii.

Największy Park Rozrywki w Polsce, Energylandia, jest od lat jednym z czołowych celów rodzinnych wyjazdów. Oferuje liczne rozrywki dla osób różnym wieku, a ponad 20 atrakcji nadaje się już dla dzieci od 2 roku życia. Oznacza to, że w poszczególnych strefach tego rozbudowanego kompleksu rozrywkowego coś dla siebie znajdą zarówno najmłodsi, dzieci w wieku szkolnym, młodzież, jak i dorośli. Zaprojektowane z dbałością o potrzeby różnych grup wiekowych strefy „lądowe” i wodne podnoszą poziom adrenaliny i pozwalają na pozytywne szaleństwo.

Energylandia jest dziś na tyle rozbudowana, że jeden dzień na jej okrywanie okazuje się zbyt krótkim czasem. Dlatego wiele osób decyduje się na dłuższe pobyty. Ułatwia je znajdujący się tuż obok ośrodek wypoczynkowy Western Camp, z którego w kilka minut można dostać się pod główne wejście. W sezonie 2022 w Energylandii nadal można realizować bony turystyczne, które ułatwiają planowanie wypoczynku.

 

To może Cię zainteresować