Polecamy...

Ekstremalne wrażenia dla Ciebie i znajomych - sprawdź ofertę Energylandii!

25 maja 2020

Energylandia to miejsce dla fanów dobrej zabawy i poszukiwaczy niezapomnianych wrażeń. Największy w kraju park rozrywki leży w Zatorze, niedaleko od Krakowa czy Katowic. Został zbudowany z pomocą europejskich funduszy, pozyskanych w ramach programu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Park może pochwalić się bogatą ofertą atrakcji dla każdej grupy wiekowej.

Park zajmuje obszar 26 hektarów, a cała powierzchnia została podzielona na tematyczne strefy. Łącznie jest ich pięć - Bajkolandia, Waterpark, Strefa Familijna, Strefa Ekstremalna i Show. Każda strefa oferuje innego rodzaju atrakcje, dostosowane odpowiednio do dedykowanych grup wiekowych i odbiorców. Bajkolandia zawiera atrakcje dla najmłodszych, które nie osiągają zbyt dużych wysokości i prędkości. Urządzone są w baśniowej stylizacji, pełnej kolorów i wesołych postaci. Do dyspozycji są kolejki, zjeżdżalnie, karuzele, a także łódki w okresie około wakacyjnym.

W obszarze familijnym, przeznaczonym dla całych rodzin, znajdują się różnorodne atrakcje. Kolejki i tory są tu na wyższym poziomie trudności i zaawansowania. Dodatkowo znajdziemy w tej części wyjątkowe atrakcje, jak stylizowane wioski. Jedna wioska należy do Wikingów, zaś druga do Szwajcarów. Unikalne obiekty, zabudowa i możliwość poznania warunków życia danych ludów oraz spróbowania lokalnych smakołyków pozwoli przenieść się w zupełnie inny świat.

Z kolei strefa ekstremalna jest przeznaczona dla miłośników naprawdę mocnych wrażeń. Tutejsze atrakcje przyprawią nas o zawrót głowy i dostarczą dużej dawki adrenaliny. Kolejki osiągają tu zatrważająco wysokie osiągi prędkości i wysokości. Znajdziemy tu najwyższą kolejkę w kraju czy najszybszą w Europie. Niektóre maszyny pozwolą nam poczuć na własnej skórze uczucie nieważkości, po czym brutalne przeciążenie przygwoździ nas na powrót do siedzeń. To strefa tylko dla ludzi o mocnych nerwach i kochających odrobinę szaleństwa.

Waterpark to wodna zabawa w iście tropikalnym wydaniu. Klimat imituje w tej części tropikalną strefę. Atrakcje znajdują się na otwartej przestrzeni w blasku słońca. Goście mogą bawić się bez ograniczeń na dziesięciu różnych zjeżdżalniach. Każda ma inną długość i wysokość. Dla mniej aktywnych czekają leżaki, plaża i baseny.
Ostatnią strefą wrażeń jest Show. Tutaj mają miejsce specjalne pokazy. Znajdziemy tu teatr, kino i arenę pokazową. Zachwycą nas występy magików i akrobatów, dech w piersi zapierają motocrossowe widowiska oraz speed racingi, a śmiechu i radości dostarczą pokazy taneczne i wokalne oraz stand up komików.

Energylandia to świat różnorodnych wrażeń, gdzie każdy uczestnik tej magicznej krainy na pewno znajdzie coś dla siebie. Warto wybrać się do parku rozrywki w Zatorze, niezależnie samemu, z rodziną czy przyjaciółmi - to zawsze świetna zabawa. Atrakcji jest bez liku - czy szukamy mniej czy bardziej ekstremalnych wrażeń i rozrywek.

To może Cię zainteresować