Polecamy...

Strefa Ekstremalna Energylandii, czyli maksimum wrażeń.

7 września 2020

Strefa Ekstremalna Parku Rozrywki Energylandia cieszy się ogromną popularnością. Powstały tu wyjątkowe urządzenia, które każdego przyprawią o szybsze bicie serca i gwałtowny wzrost poziomu adrenaliny. Wiele z nich to najwyższe, najszybsze albo jedyne tego rodzaju atrakcje w Polsce, a nawet w Europie. Jedno jest pewne. Mamy w Zatorze Park Rozrywki na naprawdę światowym poziomie. Które z atrakcji są szczególnie godne polecenia? Stworzyliśmy nasz własny ranking. Zaczynamy od miejsca 5.

Miejsce nr 5 – Space Booster


To mające 40 metrów wysoości urządzenie sprawi, że poziom adrenaliny sięgnie zenitu. Na ogromnym ramieniu zawieszone są czteroosobowe gondole. Gdy ramię zaczyna wykonywać ruch obrotowy, ekscytacja rośnie z każdą chwilą. W momencie kulminacyjnym będziemy się kręcić z prędkością około 100 km/h. Aż trudno sobie to wyobrazić. Tylko najodważniejsi decydują się wsiąść do gondoli, widząc wcześniej wirujących poprzedników.

Miejsce nr 4 – Space Gun

To jedno z najbardziej klasycznych urządzeń w parkach rozrywki na całym świecie. Nie mogło go, więc zabraknąć również w Energylandii. Na 16-metrowych ramionach zamontowane zostały gondole, które wykonują ruch wahadłowy, powodując niemałe przeciążenia. W pewnym momencie przestajemy panować nad swoim ciałem. Wrażenie jest dziwne, niepokojące, ale na pewno dostarcza mnóstwo emocji. Space Gun ma jeden podstawowy atut. Jest nim brak zadaszenia. Dzięki temu poziom adrenaliny zdecydowania wzrasta.

Miejsce nr 3 – Aztec Swing

Nazwa tego urządzenia nie jest przypadkowa. Jego stylizacja nawiązuje do azteckich wzorów. Mamy do czynienia z ogromnym wahadłem, które kręci się nie tylko na różne strony, ale i dookoła własnej osi, po 27-metrowej średnicy. Prędkość jest ogromna, a generowane przeciążenia sięgają 4,5 g. 32 osoby, bo taki jest maksymalny załadunek Aztec Swing, z każdą chwilą czują, jakby ich waga wzrastała. Wystarczy stanąć w pobliżu urządzenia i posłuchać pisków lub krzyków dochodzących z wahadła, by przekonać się, z jakim poziomem emocji zmagają się śmiałkowie korzystający z Aztec Swing.

Miejsce nr 2 – Mayan Roller Coaster

To absolutny hit, jeżeli chodzi o roller coastery znajdujące się na terenie Energylandii. Poziom zaawansowania technicznego tego urządzenia, jego wielkość i oferowane wrażenia osiągają wyżyny. Wysokość Mayan jest imponująca, sięga 33 metrów. To jakbyśmy stali na dachu 10 piętrowego wieżowca. Najbardziej fascynujące są przeciążenia dochodzące nawet do 5 g. Wagoniki poruszają się ogromną prędkością 80 km/h. Przejażdżkę tym roller coasterem możemy swobodnie porównać do ekstremalnego lotu myśliwcem F16.

Miejsce nr 1 - Mega Coaster Hyperion

Ta atrakcja rozpalała wyobraźnię już w momencie, gdy pojawiły się jej zapowiedzi. Reklamowano ją, jako jeden z dwóch najwyższych i najszybszych roller coasterów w Europie. Tor ma długość 1450 metrów, konstrukcja osiąga wysokość 77 metrów, a kolejka mknie z maksymalną prędkością 142 km/h. W przypadku tego urządzenia wszystko jest mega lub hyper. Swoją stylistyką Hyperion nawiązuje do przejażdżki w kosmosie. Sama stalowa konstrukcja robi gigantyczne wrażenie. Zawrotna prędkość sprawia, że momentami trudno złapać oddech, a powiedzenie „wiatr we włosach” nabiera zupełnie nowego znaczenia. Skorzystanie z Hyperiona wymaga nie lada odwagi, ale śmiałków nie brakuje. Pytanie brzmi, czy wsiedliby do Hyperiona ponownie?

To może Cię zainteresować