Polecamy...

Energylandia. Park rozrywki to świetny pomysł na… randkę!

17 września 2019

Kolacja przy świecach? Romantyczne, ale przyznajmy, że nieco banalne. Wyjście do kina? Za którymś razem może się znudzić. W kwestii randek zdecydowanie liczy się odejście od szablonu i zaproponowanie czegoś mniej typowego. Najlepiej sprawdzają się wspólne aktywności, bo aktywnie spędzony czas zawsze łączy. Jeszcze lepiej, jeśli towarzyszą temu silne emocje. Dlatego strzałem w dziesiątkę będzie wypad we dwoje do parku rozrywki Energylandia. Silne emocje gwarantowane!
Czym jest Energylandia? To wielki park rozrywki położony w Małopolsce w miejscowości Zator. Choć reklamowany jest jako rodziny park rozrywki, w rzeczywistości świetnie bawią się tu wszyscy – od maluchów po dorosłych. Jest też idealnym miejscem na spędzenie czasu w gronie znajomych lub właśnie na weekendowy wypad z drugą połówką.

Dlaczego warto wybrać się na weekend do Energylandii?

W Energylandii każdy może uwolnić swoje wewnętrzne dziecko i oddać się niczym nieskrępowanej zabawie. Karuzele, kolejki górskie, kolorowe konstrukcje – wszystko to zachęca do spontanicznej zabawy. Co ważne, w zależności od upodobań możemy stopniować ekstremalność atrakcji. Osoby, które nie są gotowe na silne rażenia też znajdą tu coś dla siebie. Jeśli jednak kochacie adrenalinę, w Energylandii poczujecie się jak ryba w wodzie!

To, co wyróżnia Energylandię wśród innych polskich parków rozrywki to właśnie rozbudowana strefa ekstremalna. Znajdziemy w niej imponujące rollercoastery, których wagoniki mkną z niesamowitą prędkością (w przypadku niektórych kolejek osiągane prędkości są rekordowe wśród proponowanych przez europejskie parki rozrywki). Dodajmy do tego skomplikowane trasy z inwersjami i licznymi pętlami oraz ostrymi zakrętami, a uzyskamy przepis na ekstremalną rozrywkę na najwyższym poziomie, Śmiech i okrzyki strachu mieszają się tu ze sobą, ale jedno jest pewne – taką przejażdżkę i towarzyszące jej emocje zapamiętacie na długo.

Na szczególną uwagę zasługuje nowość proponowana przez Energylandię. Właśnie otwarty został tutaj drewniany rollercoaster. Wooden Coaster Zadra stanowi część tak zwanego Smoczego Grodu, a więc strefy w Energylandii, która nawiązuje do klimatu średniowiecznych legend. Miłośnicy opowieści Tolkiena czy serii o Wiedźminie będą zachwyceni! Drewniana kolejka górska osiąga prędkość 121 km/h co gwarantuje naprawdę silne emocje, szczególnie że konstrukcję zaprojektowano tak, że zawiera aż trzy inwersje i bardzo strome spadki generujące spore przeciążenia.

Punktem obowiązkowym wizyty w Energylandii jest też przejażdżka Hyperionem, należącym do strefy ekstremalnej rollercoasterem w klasycznym stylu. Jest to najwyższa i najszybsza kolejka górska w całej Europie! 142 km/h to naprawdę imponujący wynik, a 85 stopni nachylenia przy spadku zachwyci nawet wytrawnych bywalców parków rozrywki na całym świecie.

To może Cię zainteresować