Polecamy...

Krynicki Park Linowy - moc wrażeń i adrenaliny!

17 lipca 2018

U podnóży Jaworzyny Krynickiej w lesie przy drodze w kierunku na Izwór w miejscowości uzdrowiskowej Krynica-Zdrój znajduje się park linowy. Czynny jest przez cały rok. W okresie wakacyjnym otwarty jest codziennie od 10 do 20. W miesiącach poprzedzających to jest kwiecień – czerwiec, czynny w godzinach 11 – 17, w święta i weekendy 10 – 19. W okresie jesiennym godziny otwarcia obejmują 11 – 17, natomiast w zimie (listopad – marzec) należy kontaktować się telefonicznie w celu ustalenia wizyty. W zimie park otwierany jest specjalnie na życzenie. Obsługa oferuje też dodatkowe godziny otwarcia po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. Z powodu, iż jest to atrakcja na świeżym powietrzu, uzależniona jest w dużej mierze od warunków pogodowych. W związku z tym park nie będzie czynny przy złej pogodzie, gdy występują burze, ulewne deszcze czy duże opady śniegu.

Zabawa w parku opiera się na podróży po przeszkodach, zawieszonych wśród koron drzew. Uczestnicy są przypięci za pomocą specjalnych uprzęży i lin asekuracyjnych w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Przeszkody rozwieszone są na różnej wysokości, więc zarówno dorośli i dzieci mogą znaleźć rozrywkę dla siebie. Wśród atrakcji parku znajduje się 115 przeszkód o różnych stopniu zaawansowania. Przeszkody mogą mieć różną formę, na przykład mostów linowych, zawieszonych obiektów, przepraw linowych i temu podobnych. Dostępnych jest 9 tras linowych, wśród nich między innymi trasa dla trzylatków, dwie trasy zjazdowe, a także trasa ekstremalna. Dla uzależnionych od przypływu adrenaliny znajdzie się niesamowita atrakcja – skok wahadłowy z wysokości 17 metrów na atrakcji pod nazwą Big Swing. Wrażenia gwarantowane. Z kolei na dzieci czeka zaplecze dla maluchów, a tam plac zabaw z licznymi huśtawkami, elementami do wspinaczki, piaskownicą oraz trampoliny. Do dyspozycji gości oddana została także ścianka wspinaczkowa, na której są trzy drogi wejścia o różnej trudności – łatwa, średnio trudna oraz niezwykle wymagająca. Innym rodzajem atrakcji, oferowanej przez organizatorów parku, jest możliwość urządzenia imprez plenerowych. Na miejscu wyznaczona został specjalny obszar, w którym goście mogą zrelaksować się przy grillu czy ognisku. Organizatorzy oferują przygotowanie spotkań firmowych i integracyjnych dla grup. Oferta atrakcji wedle życzeń może zostać rozbudowana i poszerzona na przykład o paintball, łucznictwo, konkurencje team building i wiele innych. Ciekawe jest, że obsługa oferuje stworzenie fabularnego scenariusza do przejścia – wybrana może być przez uczestników lub przygotowana w pełni przez organizatorów. To gwarantuje jeszcze lepszą i bardziej wciągająca zabawę oraz wiele możliwości dla klientów. W celu przygotowania lub rozegrania własnego scenariusza należy kontaktować się z obsługą parku odpowiednio wcześniej za pomocą podanego na stronie głównej numeru telefonu.

Wszystkie trasy i atrakcje są odpowiednio zabezpieczone, a kontrolę nad nimi sprawują przeszkoleni instruktorzy. Istnieje możliwość przejścia z instruktorem, co wymaga dodatkowej opłaty w wysokości ceny jednego biletu. W ten sposób możemy nauczyć się przydatnych umiejętności oraz dostać kilka cennych wskazówek, dzięki którym w przyszłości będziemy w stanie skorzystać z atrakcji w pełni samodzielnie.

Cennik jest przejrzysty i zwięzły. Bilety różnią się wysokością ze względu na wybraną trasę i tak za trasę Maluch zapłacimy 15 złotych, zaś za Extreme 37 złotych. Oferowane są również pakiety promocyjne. Trasę Maluch i Niską w komplecie wykupimy za 30 złotych, dwie trasy zjazdowe zakupimy w cenie 40 złotych, a pakiet dla odważnych – Extreme + Big Swing to koszt 50 złotych. Pakiet obowiązuje w dniu zakupu dla jednej osoby. Cennik skierowany jest do klientów indywidualnych. Na miejscu mamy możliwość płatności kartą i gotówką. Park linowy przygotowuje także oferty dla szkół i grup firmowych, które kalkulowane są indywidualnie. W celu ustalenia zakresu i ceny dla grup zorganizowanych należy skontaktować się z obiektem telefonicznie.

Park linowy to doskonały wybór dla rodziny z dziećmi, miłośników wspinaczek i niezapomnianych wrażeń, a także świetna opcja na wyjazd integracyjny, szkolenie, kolonie czy wycieczkę szkolną. Gwarantowana jest dobra zabawa oraz zdrowa dawka aktywności w otoczeniu piękna natury. Z całą pewnością warto odwiedzić tak wyjątkowe na rozrywkowej mapie małopolski miejsce.

To może Cię zainteresować