Polecamy...

Atrakcje dla najmłodszych w strefie Parku Wodnego Energylandia

23 sierpnia 2020

Dzieci kochają szaleństwa i zabawy w wodzie. W trakcie wakacji warto, zatem zabrać pociechy do miejsc, które oferują tego typu atrakcje na najwyższym poziomie. Należy do nich z pewnością, zlokalizowana w małopolskim Zatorze, Energylandia i jej strefa wodna – Water Park. To wyjątkowe miejsce, w którym dzieci wspólnie z rodzicami mogą korzystać z licznych atrakcji wodnych. Tutejsze zjeżdżalnie przeznaczone są dla różnych grup wiekowych i osób o różnym stopniu umiejętności pływackich. Nie brakuje również atrakcji dla maluchów, które możemy bardzo łatwo przyzwyczaić do kontaktu z wodą. Jakie atrakcje czekają na najmłodszych w strefie Parku Wodnego Energylandia?

Przygoda na tropikalnej wyspie

Z założenia strefa Water Park miała przypominać tropikalną wyspę. Piaszczysta plaża, palmy i słońce tworzą iście egzotyczny klimat. Już samo to jest dla dzieci ogromną atrakcją. Baseny wypełniają liczne urządzenia, z których skorzystać mogą nawet najmłodsze dzieci. Ogromną popularnością cieszy się na przykład zjeżdżalnia w kształcie żółwia, posiadająca aż cztery tory do zjazdu. Co rusz wspinają się na nią dzieciaki, a zabawa wydaje się wcale nie nudzić. Z wiaderek zawieszonych na wysokim słupku, co chwilę spada potężna porcja wody. Jeśli znajdziemy się akurat pod spodem, niespodziewaną kąpiel mamy zagwarantowaną. Niby wszyscy wiedzą, że z wiaderek popłynie woda, ale i tak za każdym razem jest to zaskakujące. W basenach nie brakuje także licznych fontann i natrysków. Dzieci mogą przeżyć tutaj prawdziwą wodną przygodę w ciekawej scenerii tropików.

Adventure River

To atrakcja dostępna w ramach otwartej w 2016 roku strefy Tropical Fun. Spływ dziką rzeką dostarcza wielu wrażeń. Młodszym dzieciom mogą towarzyszyć rodzice. Bo, choć można sobie tu pozwolić na chwile relaksu, nie brakuje również bardziej ekstremalnych momentów. W wodach Adventure River kończą bieg aż trzy zjeżdżalnie. Można, więc obserwować, jak zachowują się śmiałkowie w trakcie zjazdu na zjeżdżalni Aloha, Tiki Ride i Exotic Fun. Niektórzy mają naprawdę zabawne miny.

Dla starszych dzieci

Bardziej ekstremalne zjeżdżalnie to już rozrywka zarezerwowana dla starszych dzieci. Posiadają one, bowiem ograniczenia wzrostowe. Większość jest dostępna przy wzroście minimum 140 cm. Starszaki będą się świetnie bawić na zjeżdżalni Aloha przypominającej gigantyczny tunel. Można na niej zjeżdżać parami lub w pojedynkę. Niesamowitych emocji dostarczy także Tiki Ride, gigantyczna zjeżdżalnia z mega ostrymi zakrętami. Fantastyczne wyścigi można zorganizować na równoległych torach zjeżdżalni Tropical Splash.

Kilka informacji praktycznych

Do strefy Water Park wejdziemy w ramach ogólnego biletu. Nie obowiązują tutaj żadne dodatkowe wejściówki. Na pobyt w niej warto się wcześniej przygotować. Pakując się na wyjazd, przygotujmy po prostu oddzielny plecak lub torbę z rzeczami, które zwykle zabieramy na basen, a więc ręcznikami, klapkami, okularkami do pływania i innymi przydatnymi akcesoriami. Wszystko możemy zostawić w specjalnych szafkach w strefie Water Park. Nie musimy nosić ze sobą bagażu, korzystając z innych stref parku rozrywki. Dzieci poniżej 13 roku życia muszą znajdować się w strefie wodnej pod opieką osób dorosłych. Teren Parku Wodnego jest cały czas pod czujnym okiem ratowników, ale przy tak dużej liczbie gości, jaka przewija się codziennie przez strefę Water Park, warto zachować dodatkowe środki bezpieczeństwa. Przede wszystkim należy poinstruować dzieci, co wolno, a czego nie należy robić na terenie Water Parku.

To może Cię zainteresować