Polecamy...

Parki wodne w Małopolsce - atrakcje dla starszych i rodzin!

28 września 2020

W Małopolsce w miejscowości Zator znajduje się duma Południowej Polski - Rodzinny Park Rozrywki Energylandia. To największy park tego typu w naszym kraju, który w swojej strukturze mieści także strefę wodną - Waterpark. Ta część zajmuje aż 1 800 metrów kwadratowych powierzchni basenowej, będąc jednym z największych w swojej kategorii. W ofercie Waterparku Energylandii dostępne są atrakcje dla wszystkich grup wiekowych.

Wiele z wybudowanych na terenie parku wodnego atrakcji świetnie sprawdzi się zarówno dla młodych i starszych użytkowników. W tym miejscu może bawić się cała rodzina. Doskonałą zabawę zagwarantują zjeżdżalnie, których w ofercie jest aż kilka o różnej wysokości. Całą rodzina czy grupa znajomych może ścigać się na specjalnych matach na torze Tropical Splash. Tutaj wysokość startowa wynosi 9 m. Najdłuższa zjeżdżalnia Aloha o długości 111 metrów zapewni uczucie niekończącej się podróży. Ma taką samą wysokość, jak poprzednia atrakcja. Świetną rozrywką dla rodziny okaże się Exotic Fun, czyli zjeżdżalnia o unikatowym kształcie leju, gdzie na pontonie będziemy kołysać się chaotycznie na wszystkie strony. Na końcu po długiej jeździe o zmiennym tempie wpadniemy z pluskiem do basenu Adventure River. To także atrakcja sama w sobie, gdyż wszystkie szlaki wodne prowadzą właśnie tutaj do spokojnych wód basenu Adventure River, gdzie możemy po prostu dryfować bez końca w wąskim potoku. Na fanów ekstremalnych zabaw czeka przerażająca RMF Maxxx Kamikadze - aż 15,5-metrowa (wysokość) zjeżdżalnia, gdzie na samym szczycie osoby o mocnych nerwach stają na klapie ku przepaści. Po otwarci klapy uczestnik zrzucany jest w głęboką otchłań o długości 90 metrów.

Jednak zjeżdżalnie to nie wszystko. W Strefie Familijnej znajdują się także wodne atrakcje dla całej rodziny. Tuż przy wioskach tematycznych mamy możliwość skorzystania ze spływów widokowych. Swiss Water Cup to magiczna podróż w czteroosobowym pontonie, w trakcie której spotkamy elfy i majestatyczne zwierzęta oraz podziwiać będziemy piękną panoramę, zaczarowane altany i wiele więcej. Przy wiosce Wikingów możemy ruszyć trasą Viking Ride w stylizowanej na statek ludu nomadów ze Skandynawii tratwie.

Bardziej wybuchową atrakcją okaże się Atlantis - spływ w pontonach po 500 metrowej trasie, gdzie niespokojne wody będą miotać naszym małym statkiem na wszystkie strony. Równie agresywny okaże się Jungle Adventure. Na tym spływie czekają na odważnych ochotników zaskakujące zwroty, ciesząca oczy aranżacja oraz wiele efektów specjalnych. Z tego samego gatunku przejażdżek będzie Spill Water Anaconda - zaskakująca trasa o zróżnicowanych w kwestii zaawansowania i efektów odcinkach. Tutaj zdecydowanie nic nie ujdzie nam na sucho i to dosłownie. Dla podniesienia adrenaliny polecana jest trasa Kopalni Złota, gdzie wraz z wodospadami będziemy spadać w dół w łodziach przypominających konary drzew. Na koniec możemy bawić się w strzelanie z działek wodnych na torze Splash Battle.

To może Cię zainteresować