Polecamy...

Aquaboulevard Aquatic Park – Paryż, Francja

20 sierpnia 2020

Aquaboulevard de Paris oferuje ekscytujący dzień dla całej rodziny. Jest to największy miejski park wodny w Europie, z dwoma basenami falistymi, 11 olbrzymimi zjeżdżalniami wodnymi, jacuzzi wewnątrz i na zewnątrz, leniwymi rzekami i piaszczystą plażą o powierzchni 4000 metrów kwadratowych. Ogromne wrażenie robi ponad 30 chat ze słomy sprowadzonych tu aż z Mauritiusa. Mnóstwo atrakcji wodnych zadowoli nawet najbardziej wymagających. Podczas gdy zabawa i gry są ważne dla gości Aquaboulevard de Paris, higiena i bezpieczeństwo to najważniejsze priorytety parku. Baseny są uzupełniane, a woda poddawana oczyszczaniu. Odbywa się to poza obowiązkowymi wymaganiami jakości. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, cały zespół wykwalifikowanych ratowników nieustannie zachowuje czujność, aby zagwarantować bezpieczeństwo wszystkich użytkowników. Kamery i strażnicy dyskretnie obserwują, zwłaszcza najmłodszych gości. Atrakcje na świeżym powietrzu są czynne tylko w sezonie.

Atrakcje Parku

Park wodny Aquaboulevard oferuje mnóstwo rozmaitych atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Atrakcje są zamknięte nie tylko wewnątrz obiektu. Wiele z nich znajduje się na świeżym powietrzu. Nawet poza sezonem niektóre ze zjeżdżalni, które wyjeżdżają na zewnątrz są czynne. Znajdziemy tu mnóstwo zjeżdżalni klasycznych, ale również wiele kręconych. Na części z nich można zjeżdżać samemu. Niektóre natomiast są wyposażone w specjalne poduszki lub pontony, na których można zjeżdżać pojedynczo lub parami. Możemy je z łatwością dostosować do swojego wieku i możliwości. Bardziej odważni wybierają całkowicie zakryte tunele. Inni wolą odkryte częściowo zjeżdżalnie.

Po wrażeniach, które oferują nam zjeżdżalnie, możemy nieco odpocząć. Do naszej dyspozycji pozostaje sztuczna plaża oraz jacuzzi. Nad głównym basenem zawieszony jest sporej wielkości wieloryb, w którym ukryta jest kolejna zjeżdżalnia. Największy zachwyt wzbudza wśród najmłodszych. Co 30 minut tworzone są sztuczne fale, z którymi można powalczyć. Nad basenem zawieszona jest także lina, z której skacze się do wody.

Kilka informacji praktycznych

Goście Aquaboulevard Aquatic Park mogą cieszyć się bardzo ciepłą wodą. Pod względem obowiązujących zasad Aquapark we Francji jest podobny do innych tego typu obiektów. Mężczyźni powinni założyć przylegające do ciała kąpielówki, w przeciwnym razie nie zostaną wpuszczeni na teren parku. Oczywiście, sporo informacji znajdziemy na oficjalnej stronie obiektu - https://www.aquaboulevard.fr Obiekt jest czynny od poniedziałku do czwartku w godzinach 9:00 do 23:00. W piątki otwarty jest godzinę dłużej, w soboty od 8:00 do północy, a w niedzielę od 8:00 do 23:00.

Kasy czynne są codziennie do 21:00.
Obowiązują tu dwa rodzaje biletów wstępu. Bilet normalny kosztuje 33EURO, bilet ulgowy, przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 11 lat 19 EURO. Niestety, dzieci poniżej 3 roku życia nie są do parku wpuszczane. Nieco tańsze są bilety wieczorne. Normalny kupimy za 29 EURO, ulgowy za 15 EURO.

Ceny wejściówek mogą nieco odstraszać. Nie należą, bowiem do najtańszych. Jednak istnieje opcja zakupu tańszych biletów. Oferują je niektóre biura podróży oraz operatorzy, również w Polsce. Pośrednicy mogą zaproponować nam niższe ceny ze względu na wynegocjowane wcześniej stawki. Nie bez znaczenia jest również fakt, że kupują oni i sprzedają duże ilości biletów.

Miłym dodatkiem do pobytu we francuskim parku wodnym jest mini sesją zdjęciowa, którą może nam zrobić obecny tu fotograf. Profesjonalnie wykonane zdjęcia będą z pewnością najlepszą pamiątką.

To może Cię zainteresować