Polecamy...

AquaCity – Poprad, Słowacja

27 lipca 2020

U podnóża Tatr Wysokich znajduje się wyjątkowe miejsce, słynące z basenów termalnych i fantastycznych atrakcji wodnych. To Aqua City Poprad na Słowacji. Nasi południowi sąsiedzi mogą być z niego naprawdę dumni. Pozwala na odpoczynek i doskonałą zabawę w wodzie, a przy okazji ma funkcje prozdrowotne.

Aquapark Aquacity Poprad i jego największe atrakcje

W Aquacity Poprad znajduje się 13 basenów termalnych wewnętrznych i zewnętrznych. Umożliwiają one fantastyczny relaks. Poza nimi, na gości czeka również 350 atrakcji wodnych! Obejmują one dysze, jacuzzi, grzybki wodne i wiele innych urządzeń. Na zewnątrz mieszczą się 3 baseny termalne o temperaturze wody od 28-38 stopni Celsjusza: pływacki, relaksacyjny i siedzący. Wśród wewnętrznych basenów warto wymienić basen relaksacyjny Blue Sapphire z chromoterapią i niezwykłym 3D Laser Show oraz basen dla dzieci Treasure Island. Zewnętrzne baseny czynne są przez cały rok. Dają możliwość podziwiania z ciepłej wody pięknych tatrzańskich szczytów.

Zewnętrzne baseny termalne

Zewnętrzne baseny wypełnia krystalicznie czysta woda termalna. Wykorzystana została tutaj nowoczesna technologia filtracji UV. Rzeczywista temperatura wody wynosi 50 stopni Celsjusza, ale w wyniku procesu technologicznego jest schładzana do temperatury 36 do 38 stopni Celsjusza. Baseny zostały wyposażone w nierdzewną powierzchnię, co minimalizuje konieczność używania chloru. Zamiast niego, do dezynfekcji używa się promieniowania UV, które jest znacznie łagodniejsze dla oczu i skóry. Woda wypełniająca baseny jest bogata w 20 różnych minerałów mających pozytywny wpływ na zdrowie. Z licznych korzyści zdrowotnych warto wymienić skuteczną walkę z problemami układu ruchowego, oddechowego i nerwowego oraz problemami krążenia. Znane jest także działanie kosmetyczne tutejszej wody geotermalnej.

Zjeżdżalnie

Czym byłby Aquapark bez zjeżdżalni? To atrakcje umożliwiające wodne szaleństwa. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem dzieci oraz młodzieży. Do najbardziej obleganych zjeżdżalni w Aqua City Poprad należą Czarna Dziura o długości 71 metrów oraz zjeżdżalnia Twister z ogromną ilością zakrętów. Zjeżdżalnie dostarczają mnóstwo pozytywnych emocji zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Możemy spróbować rodzinnego zjazdu na Family Slide lub wyjątkowo stromych czerwonych zjeżdżalni Kamikadze. Mamy także do dyspozycji 30 metrową zjeżdżalnię, po której poruszamy się na nadmuchiwanej oponie. Zjeżdżalnie dla mniejszych dzieci znajdują się także przy zewnętrznych basenach.

Baseny Blue Sapphire

Baseny Blue Sapphire słyną z ogromnej różnorodności atrakcji oraz korzystnego wpływu na środowisko naturalne. Mieszczą się w niezwykle nowoczesnym budynku, który jako podstawowe źródło energii wykorzystuje promienie słoneczne i wody geotermalne. Kąpiel w nim to niezapomniane doznania dla wszystkich zmysłów. Masaże wodne i powietrzne, masaże perełkowe, specjalne światła do chromoterapii, fantastyczne sztuczne fale… można wymieniać bez końca. Przeszklona fasada pozwala podziwiać niezwykłe zachody słońca w Tatrach Wysokich.

Basen dla dzieci Treasure Island – Wyspa skarbów

Wyspy Skarbów od zawsze pobudzają dziecięcą wyobraźnię. Jedna z nich znajduje się pod Tatrami w Aqua City Poprad. To wyjątkowy basen w stylu tropikalnej zatoki. Znajduje się tutaj wrak statku z licznymi zjeżdżalniami i rurami. To prawdziwy raj do zabawy dla najmłodszych. Do dyspozycji dzieci oddano także jacuzzi oraz specjalny taras wypoczynkowy, na którym można zregenerować siły po szalonej zabawie.

To może Cię zainteresować