Polecamy...

Park Wodny Energylandia

26 sierpnia 2020

Energylandia w małopolskim Zatorze jest fenomenem na skalę Polską, a nawet europejską. Niewiele parków rozrywki może pochwalić się tak ekstremalnymi urządzeniami i tak wieloma atrakcjami. Teren Rodzinnego Parku Rozrywki jest podzielony na kilka stref. Letnią porą największą popularnością cieszy się Water Park, czyli Strefa Wodna Energylandii. Można tu odpocząć od upałów podczas wodnych szaleństw.

Co znajdziemy w strefie Water Park?

Strefa Water Park zajmuje obszar 1800 metrów kwadratowych. Chodzi o samą powierzchnię basenów. To niesamowita przestrzeń do zabawy i relaksu. Tropikalny klimat w Polsce? W Water Park to możliwe. Możemy tu skorzystać zarówno z kąpieli wodnych, jak i słonecznych. Do opalania zachęcają leżaki i parasole. Nie brakuje tu także sklepików, barków z napojami i przekąskami oraz atrakcji dla maluchów.

Najwięcej emocji wzbudza jedna oddana do użytku w czerwcu 2018 roku strefa wodnej zabawy Tropical Fun. Miłośnicy ekstremalnych doświadczeń będą zachwyceni tutejszymi zjeżdżalniami. Jest ich 10 i są przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Posiadają także różny stopień trudności.

Tropical Fun jest największym Parkiem Wodnym w naszym kraju. Dostęp do Strefy Wodnej mają wszyscy, którzy wykupią bilet do Energylandii. Nie obowiązują tu oddzielne wejściówki. Water Park jest otwarty w tych samych godzinach, co cały obiekt. Godziny otwarcia można prześledzić na stronie https://energylandia.pl/o-nas/godziny-otwarcia/

Największe atrakcje Parku Wodnego w Energylandii

Do najbardziej ekstremalnych zjeżdżalni w strefie Water Park należy Kamikadze. Tego typu zjeżdżalnie są obecne w wielu parkach rozrywki i przyciągają amatorów najmocniejszych wrażeń. Start zjeżdżalni jest niesamowity. Stojąc na zapadni z przyspieszonym biciem serca, oczekujemy jej otwarcia. Gdy to nastąpi, w pozycji pionowej wpadniemy w zupełnie nieznaną przestrzeń, nabierając z każdą chwilą coraz większej prędkości. 90 metrów przejażdżki zrobi wrażenie nawet na najodważniejszych.

Ogromna zjeżdżalnia Tiki Ride umożliwia jazdę na specjalnych pontonach. Możemy spróbować samodzielnej przejażdżki, ale większą frajdą jest pokonywanie tej ekstremalnej trasy we dwójkę. Możemy liczyć na kilka naprawdę ostrych zakrętów i przejażdżkę na trasie o długości 153 metrów. Zjeżdżalnia imponuje także swoją wysokością. Jej górny pułap sięga 15,5 metrów.

Exotic Fun jest zjeżdżalnią o dosyć nietypowym kształcie leja. To właśnie jej konstrukcja zapewnia niezapomniane wrażenia z jazdy. Ślizgamy się tutaj w górę i w dół, co chwilę zmieniając kierunki jazdy i nabierając rozpędu. Start odbywa się na poziomie 9 metrów, a specjalne pontony ułatwiają poślizg i sprawiają, że prędkość jest naprawdę duża.

Regulamin Water Park

Każda osoba korzystająca ze strefy Water Park powinna zapoznać się z obowiązującym tutaj regulaminem. Podstawową zasadą jest konieczność podporządkowania się komunikatom, które ogłaszane są przez radiowęzeł. Z Water Parku mogą oczywiście korzystać osoby niepotrafiące pływać, ale powinny trzymać się one wydzielonych dla nich stref. Strefa wodna oznakowana została licznymi znakami nakazu, zakazu oraz informacyjnymi. Dla własnego bezpieczeństwa oraz z uwagi na bezpieczeństwo innych zwracajmy uwagi na te znaki. Pamiętajmy o tym, aby dostosować wybierane aktywności nie tylko do swojego wieku i umiejętności, ale również stanu zdrowia czy panujących warunków pogodowych. W przypadku opadów Water Park może zostać tymczasowo zamknięty na czas ich trwania. Dzieci, które nie skończyły 13 lat, na terenie Parku Wodnego powinny znajdować się pod nadzorem i opieką osób dorosłych.

To może Cię zainteresować