Polecamy...

Parki wodne w Małopolsce - Termy Chochołowskie

1 października 2020

Na Podhalu jest miejsce, w którym w parze z górskimi wędrówkami idą wodne hulanki - Termy Chochołowskie. Kompleks położony jest nad Czarnym Dunajcem w małej miejscowości Chochołów. Termy te są największą tego typu budowlą na Podhalu i składają się z basenów, solariów, strefy spa, strefy sportowej, a także działu gastronomicznego. Obiekt posiada nawet piaszczystą plażę. Termy otwarte są codziennie w godzinach 9 – 22, choć strefa sportu jest od godziny 8. Najwcześniej, bo o godzinie 20, zamyka się sklepik z regionalnymi specjałami Chochołowskie Różności.

Kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy jest nowoczesny i rozbudowany, dzięki czemu łatwo każdemu znaleźć coś dla siebie w szerokim wachlarzu dostępnych usług i zabiegów. Podstawą każdego parku wodnego są baseny. W piętrowym budynku term znajduje się 30 basenów. Na parterze i pierwszym piętrze znajdziemy bale z wodą. Goście mogą zaznać chwili relaksu w zbiornikach wodnych wewnątrz i na zewnątrz budynku, również w okresie zimowym. Temperatura wody wynosi 32-36 stopni. Głębokość basenów oscyluje między 1, a 1,25 m. Niektóre baseny wyposażone są w efekt rwącej rzeki czy sztucznej fali. W kilku basenach dostępne są siatka wspinaczkowa, bar wodny i dysze wodne. Tutejsze tory pływackie posiadają wbudowany monitoring podwodny, wspomagający pracę ratowników medycznych. Do dyspozycji gości są dwa baseny z opcją hydromasażu, siedem małych wanien jacuzzi, duże jacuzzi oraz solankowe. Dzieci mogą korzystać z brodziku, a starszaki ze strefy zjeżdżalni rodzinnych oraz łaźni parowej. Na pierwszym piętrze znajduje się pokój zabaw. Z kolei w części zewnętrznej znajduje się plac zabaw i basem w kształcie statku. W ofercie parku jest wiele zjeżdżalni o różnej wysokości i zaawansowaniu. Do wyboru są zjeżdżalnie pontonowe, rodzinne oraz ekstremalna zjeżdżalnia z zapadnią dla fanów mocnych wrażeń.

Cennik dzieli się na sezon niski i wysoki, obejmując dorosłych, dzieci do lat 13, seniorów powyżej 60 roku życia, niepełnosprawnych wraz z opiekunem. W cenniku wyszczególniono strefy samodzielne i opcje pakietów. W sezonie wysokim zależnie od wyboru opcji i zakresu, koszt biletu waha się między 30-249 zł. W sezonie niskim to koszt 25-190 zł. Na baseny i sauny obowiązują karnety, zapewniające konkretne ilości wejść – do wyboru wersja 5, 10 lub 20. Ceny dla samych basenów to koszt od 150 do 700 zł w zależności od wieku klienta i ilości wstępów. Z kolei ceny dla samych saun to koszt między 150 – 600 zł. Bilety okresowe (miesięczne) zaczynają się od 150 do 300 zł.

Termy Chochołowskie gwarantują szereg możliwości dla odwiedzających niezależnie od wieku, nie zważając, chodzi o rodzinę czy grupę przyjaciół. W otoczeniu cudownej panoramy, świeżego powietrza i bujnej przyrody zrelaksujemy się i odpoczniemy. Dodatkowo wyjazd do term w Chochołowie świetnie skomponuje się z wyprawami na górskie wycieczki.
 

To może Cię zainteresować