Polecamy...

Water Park Energylandia - co warto o nim wiedzieć?

25 kwietnia 2020

Rodzinny Park Rozrywki Energylandia jest jednym z najchętniej odwiedzanych obiektów tego typu w Polsce. Znajduje się tu mnóstwo najróżniejszych atrakcji dostosowanych dla różnych grup wiekowych. Wycieczka do Energylandii to świetny pomysł na spędzenie czasu z przyjaciółmi, z rodziną czy z drugą połówką. W czasie trwania roku szkolnego do Energylandii przyjeżdżają również grupy zorganizowane. Dla dzieciaków to świetna alternatywa dla tradycyjnych wycieczek szkolnych.

Strefy tematyczne Energylandii

Park Rozrywki Energylandia jest podzielony na cztery części. W każdej z nich znajdują się nieco inne atrakcje. Strefa Familijna to atrakcje dla całych rodzin. Dla najmłodszych dzieci przygotowano uroczą Bajkolandię, w której dzieci mogą bawić się w otoczeniu postaci z ulubionych bajek. Strefa Ekstremalna jest idealnym miejscem dla osób szukających silniejszych wrażeń – znajdziemy tu urządzenia o największej intensywności, które przyprawiają o szybsze bicie serca i dostarczają porządnego zastrzyku adrenaliny. Od 2016 roku w Energylandii funkcjonuje jeszcze jedna strefa, Water Park. Jest to największy otwarty park wodny w Polsce. Co warto wiedzieć na temat Water Park Energylandia? Przedstawiamy garść faktów i najważniejszych informacji.

Nowoczesne rozwiązania

Strefa Water Park powstała w roku 2016. W roku 2018 ta część Energylandii została uzupełniona o strefę wodnych atrakcji Tropical Fun. Oddając obiekt do użytku, organizatorzy zadbali o to, by wszelkie urządzenia i atrakcje były wykonane zgodnie z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi. Nad opracowaniem aranżacji obiektu czuwał zespół doświadczonych ekspertów. Sprawiło to, że wyposażenie parku wodnego w Energylandii znajduje się na naprawdę europejskim poziomie.

Woda

Woda w basenach Energylandia Water Park przechodzi codzienną kontrolę parametrów chemicznych, dzięki czemu mamy pewność, że jest krystalicznie czysta i w pełni dla nas bezpieczna. Woda ma przyjemną temperaturę, co sprawia, że doskonale nadaje się do zabawy i odpoczynku.

Zjeżdżalnie

W Water Park Energylandia znajduje się cała masa wodnych atrakcji. Wśród nich najważniejsze miejsce zajmują zjeżdżalnie. Każda ze zjeżdżalni jest inna: urządzenia różnią się między sobą wyglądem oraz intensywnością. W Water Park są także atrakcje ekstremalne – doskonałym przykładem jest zjeżdżalnia Kamikadze. Aby skorzystać z tej zjeżdżalni, musimy najpierw wejść na specjalną wieżę z ruchomą podłogą. W pewnym momencie podłoga usuwa nam się spod nóg, a my wlatujemy wprost do zjeżdżalni.

Bezpieczeństwo
Nad bezpieczeństwem osób przebywających w strefie Water Park czuwają wykwalifikowani ratownicy. Baseny mają różne stopnie głębokości, dlatego mogą z nich korzystać uczestnicy w każdym wieku.

To może Cię zainteresować