Polecamy...

Aqua Dome – Längenfeld, Austria

24 lipca 2020

W Dolinie Ötztal, położonej w Alpach Tyrolskich, znajduje się małe austriackie miasto Längenfeld, w którym powstał uroczy, czterogwiazdkowy hotel Aqua Dome z fantastycznym kąpieliskiem termalnym. Kąpiel w basenie wypełnionym przyjemnie ciepłą woda z widokiem na szczyty alpejskie to cudowny relaks, o którym marzy chyba nie jeden z nas. Obejmująca ponad 50 000 metrów kwadratowych AQUA DOME - Tirol Therme Längenfeld w samym sercu Doliny Ötztal jest idealnym miejscem do realizacji tego marzenia.

Aqua Dome. Luksusowy relaks.

Najnowocześniejsze i przyciągające uwagę uzdrowisko w Alpach oferuje futurystyczne Spa i centrum fitness z szeroką ofertą basenów, saun i małym placem zabaw dla dzieci. Goście zatrzymujący się w 4-gwiazdkowym hotelu Aqua Deme mają wyłączny dostęp do szeroko nagradzanego Spa. Kąpielisko jest z pewnością jedną z najważniejszych atrakcji w Tyrolu od czasu jego otwarcia w 2004 roku. W 2013 roku zakończono prace nad nowym luksusowym Spa, a także 54 nowymi pokojami, sześcioma apartamentami rodzinnymi i sporą strefą konferencyjną. Dzisiaj połączenie nowoczesnego zaplecza Spa i pięknego alpejskiego krajobrazu sprawia, że Aqua Dome jest idealnym miejscem na romantyczny wyjazd lub rodzinne wakacje.

Zarezerwowane wyłącznie dla gości przebywających w hotelu Aqua Dome Spa o powierzchni 2000 metrów kwadratowych składa się z dwóch pięter i oferuje wspaniałe widoki na okoliczne góry. Nowoczesny design łączący drewno sosnowe, granit i duże przeszklone fasady z panoramicznym widokiem, sprawiając, że surowe piękno Doliny Ötztal niemal wkracza do środka obiektu. Koncentracja na przyrodzie znajduje odzwierciedlenie również w strefie Spa i saun. Wykorzystuje się tu lokalne zioła górskie i minerały, a spektakularne połączenie ognia i wody stanowi dopełnienie nowoczesnej, lecz tradycyjnej alpejskiej atmosfery.

W Spa Morgentau można skorzystać z zabiegów takich, jak masaż kamieniami z doliny Ötztal i masaż górskimi ziołami. Napary z pachnącymi olejkami, ziołami z regionu i lodowcowy lód, który doskonale chłodzi ciało, sprawiają, że wizyta w saunie Gletscherglühen o powierzchni 22 000 m² jest niezapomnianym przeżyciem. Ci, którzy chcą spędzić czas aktywnie, powinni pomyśleć o wizycie w siłowni Gipfelstürmer wyposażonej w najnowsze maszyny treningowe wiodącej firmy fitness Cybex. I ostatnie atrakcje, ale wcale nie mniej ważne: termiczna kopuła Ursprung o powierzchni 2200 metrów kawadratowych oraz trzy "lewitujące" baseny wypełnione wodą źródlaną są dziś symbolem Aqua Dome.

Wizyta w Aqua Dome

Obiekt warto odwiedzić latem, kiedy boski alpejski krajobraz gór i łąk rozkwita. Bujne, zielone pastwiska zsuwają się do stóp alpejskich goliatów, które podnoszą się majestatycznie ku górze, by dotykać błękitnego nieba usianego puszystymi białymi chmurami. Przyjeżdżając tu, można poczuć spokój i harmonię. Szeroka, otwarta recepcja zapewnia poczucie przestrzeni, a goście przyjmowani są z ogromną życzliwością. Obiekty w Aqua Dome są tak obszerne, że trudno wybrać atrakcje, od których chce się zacząć. Jedno jest pewne. Jeśli lubimy relaks w wodzie, będziemy rozpieszczani do granic możliwości.

Część Spa jest otwarta dla wszystkich, a reszta jest wyłącznie dla gości hotelowych. W termalnym Spa można wypróbować dwa kryte baseny i dwa z trzech odkrytych basenów w kształcie misy, które unoszą się w powietrzu. Czeka na nas ogromna ilość saun i łaźni parowych oraz innych atrakcji takich, jak kopuła parowa, łaźnia parowa solankowa, kąpiel ziołowa, grota solna, grota lodowa i panoramiczne jacuzzi. Wybór jest tak ogromny, że przy każdej wizycie można spróbować czegoś nowego.

To może Cię zainteresować