Polecamy...

Parki wodne w Małopolsce - Park wodny w Krakowie

16 września 2020

Kraków ma zdecydowanie wiele do zaoferowania w ciągu całego roku. Świetnym pomysłem na spędzenie czasu w gronie przyjaciół lub też z rodziną jest wypad do Aquaparku. Park Wodny znajduje się przy ulicy Dobrego Pasterza 126 i otwarty jest cały tydzień od godziny 8 do godziny 22.

W Parku Wodnym każdy znajdzie coś dla siebie, dzięki bogatej ofercie, która jest odpowiednia zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z wodą i sztuką pływania oraz dla doświadczonych pływaków. Ofertę można podzielić na trzy działy: nauka, relaks i zabawa. Pierwsze kroki na pływalni to sfera nauki, gdzie organizowane są lekcje pływania, nauka oswajania z wodą oraz zajęcia dla grup przedszkolnych. Każdy z nauczycieli jest właściwie przeszkolony w zakresie nauczania pływania czy udzielenia pomocy w razie konieczności. W trakcie nauki i zabaw obsługa parku dba o bezpieczeństwo. Drugą sferą jest relaks. W hali basenowej znajdują się zbiorniki z hydromasażem dennym oraz bocznym. Do użytku gości są także leżanki do masaży wodnych. Istnieje możliwość skorzystania z zabiegu biczy wodnych. Wśród relaksacyjnych zabiegów dostępne są też sauny - ceramiczna łaźnia parowa, sucha sauna fińska, aromatyczna sauna sucha z cedrowego drzewa, studnia lodowa i sauna solna. Zbawienne dla ciała i zdrowia okażą się kąpiele w wodzie solankowej w jednej z aż ośmiu wanien jacuzzi.

Aquapark to jednak przede wszystkim z dobra zabawa. Park Wodny oferuje osiem zjeżdżalni, w tym cztery zewnętrzne. Na świeżym powietrzu znajduje się zjeżdżalnia pontonowa KONGO, ekstremalnie szybka NITRO, Speed Fire oraz zakręcony Twister. Wśród krytych zjeżdżalni znajduje się między innymi pontonowa Mamba. Łącznie wszystkie zjeżdżalnie liczą 800 m. długości. W ofercie parku jest także Rwąca Rzeka, czyli tor wodny z imitacją prądu rzecznego. Na miejscu dostępna jest Tęczowa Ścianka i kilka innych ścianek wspinaczkowych o odmiennych wysokościach. Dla aktywnych wydzielona została specjalna strefa sportowa. W tym miejscu można zagrać ze znajomymi w koszykówkę, siatkówkę, a nawet piłkę wodną lub zmierzyć się z długościami torów pływackich. Najmłodsi uczestnicy spędzą miło czas na kolorowej Wyspie Piratów (brodziku z atrakcjami), pełnej chlapiących wodą zwierząt lub na chwilę zostaną korsarzami na pirackim statku.

Ceny biletów zaczynają się od 16 zł. i kończą się na 61 zł dla klientów indywidualnych. W przypadku grup ceny biletów ulgowych zaczynają się od 17 zł., normalnych od 22 zł., a najdroższy bilet kosztuje 35-40 zł. Bilety są czasowe - godzinne, dwu lub trzy godzinne albo bez limitu. W ofercie dostępne są karnety – open i 5 wejść. Bilet na ilość wejść ulgowy kosztuje 95 złotych, zaś normalny 110 złotych. Z kolei karnet na oswajanie z wodą dla dzieci do 4 roku życia to koszt 350 zł., na naukę pływania dla wszystkich grup wiekowych – 340 zł.

Park Wodny w Krakowie to miejsce dla każdego, komu marzy się chwila relaksu lub wodne zabawy. Odwiedzenie Parku Wodnego w Krakowie to sposób na ciekawe i aktywne spędzenie czasu w gronie rodzinnym i ze znajomymi.


 

To może Cię zainteresować