Polecamy...

Park Wodny w Zatorze - Energylandia na lato!

9 lipca 2018

Niedaleko od Krakowa w miejscowości Zator znajduje się Energylandia – największy park rozrywki w naszym kraju. Otwarty codziennie między godziną 10 – 20, oferuje wiele atrakcji dla wszystkich grup wiekowych. 

Od 2016 roku na terenie parku otworzono Waterpark – park wodny o ponad 1 800 metrów kwadratowych powierzchni basenowej. Czynny w sezonie letnim zapewnia gościom doznania strefy tropikalnej, w której mogą nacieszyć się wodą i słońcem. W parku wodny do dyspozycji gości udostępniono 10 zjeżdżalni różnego typu i zaawansowania. Nowością wśród zjeżdżalni i niepowtarzalnym obiektem w naszym kraju jest Exotic Fun, dostępna w najnowszej części Energylandii – największym, otwartym parku wodnym w kraju, Tropical Fun. 

Pierwszą z najpopularniejszych zjeżdżalni jest Aloha, mająca 111 metrów długości i licząca sobie w najwyższym pułapie aż 9 metrów wysokości. Jest to zjeżdżalnia pontonowa, a w ofercie są pontony jednoosobowe i dwuosobowe. Kolejną zjeżdżalnią jest Tiki Ride – także zjeżdżalnia pontonowa z jedno- i dwuosobowymi pontonami. Należy do jednej z wyższych i osiąga 15, 5 metra wysokości oraz długość 153 metrów. Konstrukcja Tropical Splash składa się aż z 6 torów, a zjazd rozpoczyna się na wysokości 9 metrów. Uczestnicy zjeżdżają na specjalnych matach, które pozwalają nabrać dużej prędkości i umożliwiają wyścigi między uczestnikami. Dla fanów ekstremalnych wrażeń i posiadaczy mocnych nerwów sprawdzi się zjeżdżalnia Kamikadze. Jej wysokość wynosi 15,5 metra. Na samej górze uczestnik staje na zapadni, która po otwarciu zrzuca go pionowo w 90-metrową czeluść, sprawiając, że uczestnik nabiera bardzo dużej prędkości. Adrenture River jest zakończeniem takich atrakcji, jak Aloha, Tiki Ride i Exotic Fun – do wąskiego basenu wpada się z impetem, kończąc przejażdżki. Jednak można skorzystać z atrakcji osobno i udać się na spokojny spływ. Nowością jest Exotic Fun, zjeżdżalnia o unikalnym lejowym kształcie, który zapewnia możliwość długiego zjazdu poprzez ślizganie się na wszystkie strony. Podróż rozpoczyna się na wysokości 9 metrów. 

Zjeżdżalnie mają ograniczenia w trosce o bezpieczeństwo uczestników. Aby móc wziąć udział w zabawie należy mieć minimum 140 cm wzrostu. Niedopuszczane są osoby pod wpływem alkoholu, kobiety w ciąży, osoby chore. Nie wolno pod żadnym pozorem wnosić urządzeń mobilnych. Cała strefa, jak i wszystkie atrakcje są objęte ochroną wykwalifikowanych ratowników i odpowiednio przeszkolonej obsługi.

W strefie znajdują się trzy baseny z podgrzewaną wodą. Ich głębokość waha się od 40 do 120 centymetrów. Do użytku gości oddana została plaża z leżakami, ponad 300 pontonów jedno- 
i dwuosobowych, przebieralnie i suszarki do włosów. W strefie wodnej znajduje się także bar – Tropical Bar na plaży. 

Bilety można nabyć w kasach biletowych, jak i online przez oficjalną stronę parku rozrywki Energylandia. Bilety obowiązują bez limitu na większość atrakcji. Jedynymi rozrywkami, wykluczonymi z działania biletów są automaty żetonowe, sklep z pamiątkami oraz punkt z żywnością. W tych miejscach należy zapłacić za usługi dodatkowo. W cenniku znajdują się bilety normalne i ulgowe. Najmłodsi uczestnicy do lat trzech, a także solenizanci mogą nabyć bilety w okazyjnej cenie jednej złotówki. Zniżki, za okazaniem odpowiedniego dokumentu, przysługują również osobom niepełnosprawnym, kobietom w ciąży, uczniom i dzieciom, osobom o wzroście do 140 cm oraz seniorom. Przedział cenowy jest dość duży. Ceny biletów ulgowych zaczynają się już od 49 złotych, natomiast dostępne karnety całoroczne kosztują 209 złotych. Z kolei bilety normalne to koszt minimalnie 119 złotych, a w przypadku karnetu całorocznego to koszt 359 złotych. 

Na ternie parku odbywają się specjalne wydarzenia. W sezonie letnim organizowane są imprezy na części basenowej. Już w sierpniu bieżącego roku w dzień świąteczny – 15 sierpnia, święto Matki Boskiej Zielnej – będzie miało miejsce Beach Party w Energylandii 2018. Z okazji wydarzenia park wodny będzie otwarty specjalnie dłużej, a bilety na wydarzenie obowiązywać będą w godzinach 20 – północ. Dostępne są bilety normalne w cenie 59 zł. Dla dzieci poniżej 140 cm wzrostu możliwy jest zakup biletu w cenie 34 zł. Dla osób uprzywilejowanych – kobiet w ciąży, osób niepełnosprawnych, seniorów – bilety zniżkowe dostępne są wyłącznie w kasach. Pozostałe bilety zamówić można przez stronę internetową w wersji mobilnej. 

Waterpark w parku rozrywki Energylandia zapewni wytchnienie i świetną zabawę dla każdego, niezależnie od wieku, w upalne dni lata. To doskonały wybór na spędzenie czasu w rodzinnym gronie oraz z paczką przyjaciół. Pary także znajdą coś dla siebie. Waterpark to miejsce, w którym przez chwilę będzie można się zabawić beztrosko i poczuć, jak dziecko raz jeszcze.

To może Cię zainteresować