Polecamy...

Serena – Espoo, Finlandia

17 sierpnia 2020

Serena Water Park to największy park rozrywki z ciepłą wodą w krajach skandynawskich oraz prawdziwe centrum rozrywki dla całych rodzin. Zlokalizowany został w dzielnicy Lahnus w Espoo. Otwarto go po rozległych pracach wykopaliskowych i budowlanych w 1989 roku. Pierwotnie park wodny był otwarty tylko w okresie letnim. Dziś jest dostępny dla odwiedzających przez większość weekendów w ciągu roku i w trakcie ferii szkolnych. Ponad 2 000 000 osób odwiedza Park Wodny Serena każdego roku.

Atrakcje wodne

Tutejsze baseny mieszczą 2000 m² ogrzewanej wody. Park obejmuje baseny tarasowe, baseny z hydromasażem, wodospady i zjeżdżalnie, baseny dla dzieci i wspaniały basen ze sztuczną falą. 140 metrów spokojnych wód przeplata się tutaj z dzikimi strumieniami.

Sauny zostały wykopane w litej skale w labiryncie jaskini. Latem powierzchnia wody wzrasta do 3000 m² ze zjeżdżalniami na wolnym powietrzu, torami pływackimi, basenem z Morza Martwego i popularną wieżą z lianami. Najodważniejsi docenią ślizg rurowy Black Hole z niesamowitymi efektami świetlnymi, wizualnymi i dźwiękowymi.

Dodatkowe atrakcje i udogodnienia

Serena to nie tylko atrakcje wodne. Niesamowitych wrażeń doświadcza przejażdżka Mountain Cross. Wyciąg zabiera na wzgórze samochód, który jeździ po zboczu, kierując się po krętym torze. W zimie Ski Center oferuje narciarstwo zjazdowe, snowboard i wiele innych atrakcji zimowych. Obiekt posiada również szerokie zaplecze konferencyjne, sprzęt konferencyjny dla 100 osób oraz sprzęt audiowizualny. Dostępne są również mniejsze sale konferencyjne VIP dla 10-15 osób. Restauracja w jaskini mieszcząca 150 gości, przeznaczona może być również do użytku konferencyjnego. Jest miejscem, w którym organizowane są liczne spotkania, imprezy oraz eventy. Na gości przy basenie czeka natomiast bar serwujący zimne drinki i koktajle.

Strefa saun

Strefa saun w parku wodnym Serena może być wykorzystywana do organizacji prywatnych imprez, poza godzinami otwarcia parku. W tym samym czasie może znajdować się w tej samej saunie aż 60 osób. Na gości czeka także turecka sauna parowa (hammam).Możesz połączyć kąpiel w saunie ze spotkaniem z przyjaciółmi lub czasem spędzanym w gronie rodzinnym.

Kilka praktycznych wskazówek dla odwiedzających park wodny Serena

Osoby korzystające z poszczególnych basenów i zjeżdżalni powinny posiadać odpowiednie umiejętności pływackie. Aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje, wystarczy zerknąć na etykietę danego urządzenia. Znajdują się tu wszelkie ograniczenia dotyczące wagi, wysokości i wieku. W przypadku małych dzieci zawsze należy rozważyć głębokość danego basenu.
Zjeżdżalnie i odkryty basen parku wodnego są zamknięte 30 minut przed zamknięciem parku. Kryte baseny są zamknięte 15 minut przed zamknięciem parku. Wszelkie prace konserwacyjne wykonywane są poza godzinami otwarcia, ale Serena zastrzega sobie prawo do serwisowania basenów i zjeżdżalni nawet w godzinach otwarcia bez uprzedzenia. Może się, zatem zdarzyć, że nie będziemy mogli skorzystać z określonej atrakcji.

Temperatura wody w basenach dla dzieci i basenach z hydromasażem wynosi 32 ° C. Pozostałe baseny mają temperaturę + 28 ° C Baseny zewnętrzne mają również tę samą temperaturę, chociaż są niewielkie wahania spowodowane warunkami pogodowymi. Wody zjeżdżalni w parku są nieco chłodniejsze.

Zewnętrzne zjeżdżalnie są otwarte w sezonie letnim, bez względu na to, czy pogoda jest deszczowa, czy świeci słońce. Wraz z nadejściem burzy odkryte baseny mogą być czasowo wyłączone, jednak zazwyczaj są one szybko otwarte w ciągu tego samego dnia.

To może Cię zainteresować