Polecamy...

Najlepsze parki wodne w Polsce: Energylandia

1 maja 2020

Letnie miesiące to najlepszy czas do przebywania na świeżym powietrzu. Ciepłe, słoneczne dni zachęcają do spędzania czasu z najbliższymi. Kiedy temperatury stają się naprawdę wysokie, nie marzymy o niczym innym, jak tylko by móc wejść do przyjemnie chłodnej wody. Żadne wakacje nie mogą odbyć się bez wyprawy nad wodę. W dawnych czasach jedyną możliwością było pójście nad rzekę czy jezioro. Szczęśliwcy mieszkający nad morzem najchętniej wybierali się na plażę. Dziś prawdziwą furorę robią parki wodne. W lecie najbardziej popularne są te, w których znajdują się baseny zewnętrzne i inne atrakcje, np. zjeżdżalnie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najbardziej znanym parkom wodnym w Polsce i przygotować ich subiektywny ranking. Pod uwagę wzięliśmy lokalizację, ilość atrakcji, aranżację przestrzeni, czystość wody i obecność różnych udogodnień. Po zastanowieniu wyłoniliśmy jednogłośnego zwycięzcę: poznajcie Water Park Energylandia!

Park wodny w Energylandii?

Rodzinny Park Rozrywki Energylandia przez długo czas był kojarzony z wesołym miasteczkiem. Ilość zgromadzonych tu atrakcji jest tak duża, że z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę odwiedzających. Od 2016 roku w Energylandii uruchomiono nową strefę tematyczną, którą został park wodny (Water Park Energylandia). Park spotkał się z niesamowicie pozytywnym przyjęciem. I nie ma w tym nic dziwnego: naszym zdaniem Water Park Energylandia to idealne miejsce dla wszystkich miłośników wodnego szaleństwa. Co więcej, nie musimy kupować oddzielnego biletu, ponieważ wejście do strefy Water Park mamy po prostu w cenie biletu do Parku Rozrywki!

Water Park Energylandia – aranżacja

Motywem przewodnim parku wodnego w Energylandii jest tropikalna wyspa. Z tego względu to jeden z najbardziej klimatycznych parków wodnych, w których mieliśmy okazję być. Znajdziemy tu zarówno baseny zewnętrzne o różnej głębokości, jak i wygodne leżanki rozmieszczone na prawdziwej plaży. Stan jakości wody jest kontrolowany na bieżąco, a pomiar parametrów odbywa się codziennie, dlatego możemy być pewni, że woda jest nie tylko przejrzysta, lecz również krystalicznie czysta.

Water Park Energylandia – atrakcje

Oprócz basenów, w Water Parku znajdują się także fantastyczne atrakcje wodne. Na uwagę zasługują przede wszystkim kolorowe, zakręcone zjeżdżalnie o różnym stopniu trudności. To prawdziwa gratka dla fanów aktywności na świeżym powietrzu.

Water Park Energylandia – udogodnienia

W strefie parku wodnego Energylandii znajdują się klimatyczne bary, w których możemy zamówić orzeźwiający napój i rozkoszować się nim w cieniu parasoli. Dla wygody odwiedzających w Water Park znajdują się także przebieralnie oraz osobny pokój dla mamy i dziecka – oczywiście nie musimy za nie płacić.

To może Cię zainteresować