Polecamy...

Atrakcje Water Park Energylandia

4 maja 2020

Sezon 2019 to już czwarty rok, od kiedy uruchomiony został Water Park Energylandia, będący największym otwartym parkiem wodnym w Polsce. Z roku na rok przybywa tu coraz więcej gości. Odwiedzający cenią to miejsce za niezwykły klimat oraz zróżnicowane wodne atrakcje odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych. W dzisiejszym artykule postanowiliśmy przyjrzeć się temu, co znajduje się w tej wyjątkowej części Energylandii.

Strefa Tropical Fun

To ulubione miejsce miłośników wodnych szaleństw. Znajduje się tu aż dziesięć zjeżdżalni, o różnej budowie i różnym stopniu trudności. Jest tu coś dla fanów zabawy dla całej rodziny, jak i dla tych, którzy preferują intensywniejsze i bardziej ekstremalne doznania. Do dyspozycji gości są pontony (jedno i dwuosobowe) oraz wygodne leżaki. Przejrzysta woda, biały piasek po stopami, kolorowe zjeżdżalnie – czego chcieć więcej?

Tropical Splash

To jedna z ciekawszych zjeżdżalni w całym Water Parku. Składa się aż z sześciu niezależnych torów, po których zjeżdża się na specjalnych matach. Dzięki matom prędkość zjazdu z dziewięciometrowej zjeżdżalni jest naprawdę imponująca. Na koniec czeka nas przyjemna niespodzianka: wylot zjeżdżalni znajduje się w wodzie!

Aloha Slide

Tę zakręconą zjeżdżalnię rozpoznacie po charakterystycznym, błękitnym kolorze. Nasza przygoda rozpoczyna się na wysokości 9 metrów. Przed nami aż 111 metrów szalonego zjazdu na pontonie jedno- lub dwuosobowym. To idealna opcja dla tych, którzy chcą przeżyć niezwykłą przygodę wraz ze swoją drugą połówką.

Exotic Fun

To jedyna taka zjeżdżalnia w Polsce. Całość ma kształt potężnego leja, po którym – dzięki sile ciążenia – przesuwamy się w każdą z możliwych stron. Nie jest to klasyczna zjeżdżalnia, jakich jest pełno w parkach wodnych, lecz coś zupełnie innego. Przeżycia są Exotic Fun są naprawdę ekscytujące. Robi wrażenie!

Tiki Ride

To jedna z większych zjeżdżalni Water Park Energylandia. Całość trasy ma długość aż 153 metrów. Po zjeżdżalni możemy zjechać samemu lub w parach. W trakcie zjazdu korzystamy ze specjalnych pontonów, które potęgują nasze wrażenia.

RMF MAXXX Kamikadze

To coś dla osób o mocnych nerwach. Ta ekstremalna atrakcja przyprawi was o szybsze bicie serca. Stajecie na specjalnej podłodze, w której znajduje się otwierająca się zapadnia. Gdy podłoga usunie się spod waszych nóg, wpadniecie prosto do zjeżdżalni, którą pokonujecie resztę trasy. Emocje gwarantowane!

Adventure River

W strefie Water Park nie mogło również zabraknąć kultowej rwącej rzeki. To właśnie tutaj znajduje się końcowa część Aloha Slide, Tiki Ride i Exotic Fun. Z atrakcji można jednak korzystać także niezależnie. Wystarczy wejść do rzeki i oddać się błogiemu relaksowi w wartko płynącej wodzie. Zdecydowanie warto.

To może Cię zainteresować