Polecamy...

Nowości w Parku Wodnym Energylandia

15 lipca 2020

Rodzinny Park Rozrywki Energylandia już w tym momencie jest największym tego typu obiektem na terenie naszego kraju. Cały czas powstają jednak nowe plany, pojawiają się zupełnie nowe atrakcje, a właściciele parku inwestują ogromne środki, by zapewnić gościom najwyższy poziom rozrywki. Obecny sezon obfituje w liczne nowości. Do najważniejszych inwestycji należy z pewnością Mega Coaster Hyperion, którego budowa wzbudziła ogromne emocje.

Mega Coaster – mega wrażenia

Inwestycja została podjęta we współpracy z firmą Intamin, która produkuje światowej klasy urządzenia dla parków rozrywki na całym świecie. Już podstawowe parametry Hyperiona robią ogromne wrażenie. Urządzenie ma 77 metrów wysokości i osiąga zawrotną prędkość 142 km/h. Przejażdżka na tym gigancie może być niezapomnianym doświadczeniem. Podczas jazdy będziemy zaliczać liczne zwroty, podwójne zakręty oraz obrotowe nachylenia toru. Towarzyszyć nam będą fascynujące dodatnie i ujemne przeciążenia. Prędkość podczas jazdy przez tunel, na zakrętach i w trakcie pikowania w dół będzie maksymalna. Z kolei ogromna prędkość w czasie wyjazdu na wzniesienia pozwoli poznać efekt nieważkości. Dodatkowe atrakcje przejażdżki to efekt wodny, splash flow oraz panoramiczna fala z widokiem, który naprawdę zachwyca. Już plany budowy Hyperiona działały na wyobraźnię amatorów ekstremalnych przeżyć. Dzisiaj jest to jedna z największych atrakcji Energylandii. Wiele osób przybywa do zatorskiego parku rozrywki głównie po to, aby przejechać się Hyperionem.

Viking Ride

Tematyczna Wioska Wikingów od początku swojego istnienia cieszyła się ogromną popularnością wśród gości Energylandii. Nic dziwnego. Skandynawscy wojownicy budzą podziw i zainteresowanie, nie tylko miłośników historii. Właściciele Energylandii postanowili, zatem pójść o krok dalej i stworzyli niezwykłą atrakcję, w postaci przejażdżki, stylizowaną na dawne tratwy, łodzią Wikingów. Trasa została wkomponowana w Wioskę Wikingów. Wrażeń dostarcza nie tylko sam spływ, ale również możliwość podziwiania zabudowań i atrakcji znajdujących się w wiosce. To ogromna frajda dla dzieci i dorosłych.

Speed Water Coaster

Takiego roller coastera jeszcze w Polsce nie było. Co więcej, mogą nam go pozazdrościć wszystkie kraje europejskie, a bije on nawet światowe rekordy w swojej kategorii. To największy i najszybszy wodny roller coaster i fantastyczna propozycja dla miłośników ekstremalnych przeżyć. Łącząc roller coastera z przejażdżką wodną, zagwarantowano uczestnikom przejażdżki wyjątkowe doświadczenia. Speed Water Coaster osiąga wysokość ponad 60 metrów, a prędkość jazdy wynosi nawet 110 km/h.

Strefa hotelowa

To już plany na przyszłość, ale jakże imponujące. Właściciele Energylandii dostrzegli potrzebę rozbudowy infrastruktury hotelowej parku. Liczba gości Energylandii z każdym rokiem rośnie. W sezonie 2019/2020 ma być, zatem realizowany spektakularny projekt – niezwykła, bajkowa wręcz strefa hotelowa. W Energylandii powstanie kompleks stylizowany na weneckie miasteczko. Jak przystało na Wenecję, nie zabraknie w nim pięknych kamieniczek, romantycznych ulic, a przede wszystkim autentycznego kanału z gondolami. Ogromnym atutem kompleksu będzie przeszklona konstrukcja, przez którą goście będą mogli podziwiać cały park. Strefa Spa będzie sprzyjała relaksowi i wypoczynkowi. Kompleks będzie posiadłą także dwie duże restauracje oraz zaplecze konferencyjne. Planowane jest organizowanie tutaj różnego rodzaju imprez i eventów. Na początek przewiduje się 500 miejsc noclegowych, ale właściciele Energylandii z pewnością na tym nie poprzestaną.

To może Cię zainteresować