Polecamy...

Park wodny w Krakowie - moc wodnych atrakcji!

6 lipca 2018

Poprzednia stolica Polski, Kraków, może pochwalić się wieloma atrakcjami i to przez cały rok, nie wyłącznie w sezonie letnim. Doskonałym wyborem na przyjemne spędzenie czasu w gronie znajomych, z rodziną czy też na chwilę relaksu solo jest Aquapark – Park Wodny przy ulicy Dobrego Pasterza 126. Ten świat rozrywki otwarty jest cały tydzień od godziny 8 do godziny 22. 

W Parku Wodnym każdy znajdzie coś dla siebie, gdyż oferta atrakcji jest szeroka i dostosowana także dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z wodnymi zabawami i sztuką pływania. Ofertę wodnego parku rozrywki w Krakowie można podzielić na trzy segmenty: nauka, relaks i zabawa. Pierwsze kroki na pływalni pokrywać będzie sfera nauki, w ramach której organizowane są lekcje pływania, oswajanie z wodą, a także zajęcia dla grup przedszkolnych. Najmłodsi, jak wszyscy kursanci, są pod czujną opieką nauczycieli. Każdy z nich jest odpowiednio przeszkolony w zakresie nauki pływania, ale także udzielenia pomocy w razie konieczności. W trakcie nauki, jak i zabaw zapewnione jest bezpieczeństwo. Drugą wyróżnioną sferą jest strefa relaksu. W hali basenowej znajdują się baseny z hydromasażem dennym oraz bocznym. Do użytku gości są leżanki do masaży wodnych. Istnieje możliwość skorzystania z zabiegu biczy wodnych. Wśród relaksacyjnych zabiegów znajdują się także sauny. Można wybierać z kilku rodzajów: ceramicznej łaźni parowej, suchej sauny fińskiej, aromatycznej sauny suchej z cedrowego drzewa, studni lodowej oraz sauny solnej. Korzystne dla ciała i zdrowia będą zarówno kąpiele w jacuzzi z wodą solankową, których w wyposażeniu parku wodnego jest obecnie osiem. 

Aquapark kojarzy się jednak przede wszystkim z dobrą zabawą i w tej kwestii nie zawodzi. Park Wodny dysponuje ośmioma zjeżdżalniami, w tym czterema zewnętrznymi. Wśród zjeżdżalni na świeżym powietrzu wymienić należy pontonową KONGO, niezwykle szybką NITRO oraz Speed Fire, a także zakręcony Twister. W środku budynku znajduje się między innymi zjeżdżalnia pontonowa Mamba. Łącznie zjeżdżalnie mają długość około 800 metrów. W ofercie dostępne są także Rwąca Rzeka – tor wodny z imitacją prądu rzeki, Tęczowa Ścianka i inne ścianki wspinaczkowe o różnej wysokości. Dla lubiących aktywną rozrywkę w sportowym wydaniu też coś się znajdzie – wydzielona została specjalna strefa dla sportów. Na miejscu można pograć w koszykówkę, siatkówkę, piłkę wodną lub skorzystać z torów do pływania. Najmłodsi uczestnicy będą świetnie bawić się na pełnej kolorów Wyspie Piratów (brodziku z atrakcjami), zapoznają się z chlapiącymi wodą zwierzętami i wejdą na pokład pirackiego statku z wodnymi armatami. Mogą także poczuć pęd na trzech małych zjeżdżalniach oraz skorzystać z Magicznego Grzybka.

Niezależnie od pogody na zewnątrz w Parku Wodnym zawsze panuje lato, a woda jest przyjemna i ciepła w temperaturze między 29- 32 stopniami Celsjusza. Park Wodny dba o zadowolenie Klientów, oferując specjalne promocyjne karnety. Obecnie w ramach odrobiny szczęścia na piątek trzynastego, który wypada w bieżącym miesiącu lipcu, można nabyć karnet 10 wejść po 70 minut w cenie 120 złotych. Cennik jest rozbudowany i wyszczególnia oferty dla klientów indywidualnych, grup oraz przedstawicieli różnych grup społecznych – seniorów, studentów i uczniów, nauczycieli. Ceny zaczynają się od 16 złotych i kończą się na 61 zł w przypadku klientów indywidualnych. Zaletą jest, iż nie ma różnicy w cenie pomiędzy tygodniem roboczym, a weekendami i świętami. W przypadku grup ceny biletów ulgowych zaczynają się od 17 złotych, normalnych od 22 złotych, a najdroższy bilet kosztuje 35-40 złotych. Bilety są czasowe i w zależności od wyboru, obowiązują przez godzinę, dwie lub trzy godziny albo bez limitu czasu. W ofercie dostępne są także karnety – open i na 5 wejść. Pierwszy w wersji ze zniżką to kosz 178 złotych, bez 219 złotych i ważny jest przez okres miesiąca. Bilet na ilość wejść ulgowy kosztuje 95 złotych, natomiast normalny 110 złotych. Z kolei karnet na oswajanie z wodą dla dzieci do 4 roku życia to koszt 350 złotych, na naukę pływania dla wszystkich grup wiekowych – 340 złotych.

Park Wodny w Krakowie to świetne miejsce dla każdego, kto chcę chwilę odpocząć i się zrelaksować, a także dla dzieci i młodzieży na wodne zabawy. Doskonale odnajdą się tutaj osoby, które pragną wprowadzić odrobinę dyscypliny w swoje życie w postaci treningu – sporty wodne i tory do pływania sprawdzą się idealnie w tym celu. Odwiedzenie Parku Wodnego w Krakowie to sposób na przyjemne, ciekawe i aktywne spędzenie czasu w gronie rodzinnym i w grupie znajomych. To rewelacyjne miejsce dla każdego, które oferuje wiele atrakcji w przystępnych cenach.

To może Cię zainteresować