Polecamy...

Atrakcje dla całej rodziny w strefie Parku Wodnego Energylandia

18 lipca 2020

Strefa Parku Wodnego Energylandii to fantastyczna okazja do wspólnego spędzenia czasu w gronie rodzinnym. Na wycieczkę można zabrać zarówno najmłodszych członków rodziny, jak i seniorów, bo w Water Park czekają atrakcje dla każdego. Wiek naprawdę nie ma tutaj znaczenia. Wspólna zabawa integruje, dostarcza mnóstwa radości i jest niezwykle ważna z punktu widzenia każdego dziecka.

Egzotyczna podróż… do Zatoru?

Założeniem twórców Water Parku było stworzenie miejsca, które przypominałoby tropikalną wyspę i trzeba przyznać, że to się udało. Goście mają, zatem do dyspozycji przyjemnie ciepłą wodę, piaszczystą plażę, leżaki z parasolami i bar serwujący zimne napoje, a wszystko w otoczeniu palm i innych egzotycznych akcentów. Tutaj rzeczywiście można się poczuć, jak w tropikach. Takie warunki zachęcają do dobrej zabawy. Tutejsze baseny zajmują naprawdę imponującą powierzchnię i naszpikowane są przeróżnymi atrakcjami. Fontanny, gejzery wodne, mini zjeżdżalnie, natryski, sztuczne fale. W trakcie zabawy w wodzie nie można się nudzić. Rodzice mogą obserwować swoje pociechy z leżaków ustawionych na plaży wokół basenów, ale co stoi na przeszkodzie, by przyłączyli się do radosnej zabawy, która nie zna ograniczeń wiekowych.

Strefa Tropical Fun

Strefa Tropical Fun została otwarta w 2016 roku i od początku swojego istnienia przyciąga miłośników niesamowitych wrażeń. Tutejsze zjeżdżalnie to atrakcje na najwyższym, światowym poziomie. Bardzo podobne znajdziemy w licznych europejskich parkach rozrywki. Nie brakuje wśród nich takich, które sprzyjają wspólnej rozrywce. Przykładem może być zjeżdżalnia Tropical Splash. Na sześciu równoległych torach można z powodzeniem urządzić rodzinne wyścigi. Co prawda, nie mamy za dużego wpływu na to, kto będzie pierwszy na mecie zjazdu, ale przekonamy się, kto ma więcej szczęścia i kogo woda lubi najbardziej.

Gigantyczna zjeżdżalnia Tiki Ride pozwala na zjazd w duecie. Przejażdżka odbywa się na dużym pontonie, dzięki któremu z każdą chwilą nabieramy coraz większej prędkości. Towarzyszą temu ostre wiraże, które powodują szybsze bicie serc. Emocje są niezapomniane.

We dwójkę możemy zjechać także na zjeżdżalni Aloha, będącej ogromnym tunelem o długości aż 11 metrów. Przejażdżkę rozpoczynamy na poziomie 9 metrów, więc siła rozpędu jest ogromna. Prędkość zapiera dech w piersiach.

Na gości Energylandii czeka aż 300 pontonów jedno i dwuosobowych, które znacznie ułatwiają zjeżdżanie i pozwalają rozpędzić się do imponujących prędkości. Możemy skorzystać także z bezpłatnych przebieralni i suszarek. A liczba wejść do strefy Water Park jest nieograniczona.

Jak się przygotować do wycieczki?

Rodzinny wyjazd do takiego miejsca, jak park wodny wymaga pewnych przygotowań, zwłaszcza jeśli towarzyszą nam młodsze dzieci. Możemy spakować oddzielną torbę z rzeczami na basen. Zabierzmy ze sobą stroje kąpielowe, ręczniki, klapki, okularki do pływania oraz inne niezbędne akcesoria. Nie przejmujmy się, jeśli przy okazji planujemy skorzystanie z innych atrakcji Energylandii. Rzeczy na basen będziemy mogli pozostawić w szafkach przy strefie Water Park.

Przed wyjazdem koniecznie przeczytajmy dokładnie regulamin Parku. Na miejscu nie będzie na to ani czasu, ani ochoty. Przekażmy dzieciom najważniejsze zasady bezpieczeństwa obowiązujące w Water Parku i wytłumaczmy, że chodzi nie tylko o ich bezpieczeństwo, ale również wszystkich pozostałych gości Strefy Wodnej. W ten sposób nie będziemy musieli pilnować pociech na każdym kroku. Nie zapomnijmy o najważniejszej rzeczy do zabrania. Dobry humor w strefie Water Park w Energylandii jest obowiązkowy.

To może Cię zainteresować