Polecamy...

Wodne szaleństwa w górach - Aqua Park Zakopane

12 lipca 2018

W województwie małopolskim w otoczeniu Tatr znajduje się Aquapark w Zakopanem. Jest nowoczesny, duży ośrodek rekreacyjno-sportowy. Pływalnia, fitness i grota solna są otwarte od godziny 9 do godziny 22. Bary i kręgielnia otwierają się godzinę później i zamykają o tej samej porze, co wcześniej wymienione strefy. Najpóźniej rozpoczyna dzień pracy sauna, bowiem od godziny 12 do 22. 

Nowością w bogatej ofercie Aquaparku Zakopane jest grota solna, gdzie możemy zaznać relaksu i skorzystać z leczniczych właściwości minerałów. W grocie panuje unikalny mikroklimat, dzięki naturalnej soli leczniczej, pełen cennych mikroelementów. Wśród zdrowotnych elementów znajdują się jod, wapń, potas, sód, żelazo i selen. Wpływają pozytywnie na przemianę materii, tarczycę, odporność organizmu i układ krwionośny, a także pracę serca, układ sercowo-naczyniowy, strukturę krwi i kondycję skóry. Dzięki sesjom w grocie solnej poczujemy się wypoczęci, zrelaksowani, młodsi. Zaznamy komfortu psychicznego i fizycznego. Ważne jest, że do groty należy wchodzić w zmiennych białych skarpetkach lub zmiennym obuwiu. 

Cena biletu normalnego do groty wynosi 18 złotych, ale osoby nieletnie i okoliczni mieszkańcy mogą liczyć na rabaty. Bilet ulgowy to koszt 9 zł, młodzieżowy 12 zł, a podhalański tylko 7 zł. W ofercie dostępne są także karnety na trzy miesiące – na 10 wejść w cenie 100 zł oraz na 20 wejść w cenie 180 zł. Seanse w grocie rozpoczynają się zawsze o pełnych godzinach. 

Główną atrakcją Aquaparku są przede wszystkim baseny. W części basenowej znajdują się zbiorniki wodne kryte pod dachem oraz na zewnątrz. Do wyboru są tory pływackie o długości 25 metrów i głębokości 1 – 1,5 metra. Goście mogą skorzystać z basenu rekreacyjnego z opcjami biczy wodnych, kaskad, gejzerów, przeciwprądu, masaży ścienno-dennych oraz leżaków podwodnych. Na zewnątrz znajduje się basen termalny o nieregularnym kształcie, głębokości w granicach 1 – 1,35 metra oraz temperaturze 32 stopni Celsjusza. Dostępny jest cały rok, także w mroźne dni w sezonie zimowym. Na najmłodszych czeka brodzik z kolorowymi zabawkami o zwierzęcych kształtach. Woda w basenach ma temperaturę między 29 – 32 stopni Celsjusza. 

Na osoby preferujące spokojny wypoczynek i relaks czeka taras widokowy z leżakami, z którego rozciąga się przepiękny widok na Tatry z ich zielonymi lasami. Na miejscu dostępny jest bar letni, serwujący zimne napoje. Alternatywą jest także kąpiel w jacuzzi, w kompleksie basenowym znajduje się sześć specjalnych wanien jacuzzi. Dla bardziej aktywnych sprawdzi się basen z rwącą rzeką, gdzie ochotnicy będą musieli zmierzyć się z silnym prądem wodnym lub dać mu się ponieść. Świetną zabawą okażą się zjeżdżalnie. Na miejscu jest ich aż pięć o różnej wysokości i długości. Najkrótsza ma 10 metrów i wysokość 4,3 m, natomiast najdłuższa 166,5 metra i wysokość 16,7 m i jest jednocześnie najwyższą z oferowanych torów do zjazdu. Najniższa zjeżdżalni liczy sobie jedynie 2,3 metra wysokości.

Na miejscu w budynku znajdują się przebieralnie, szafki na ubrania oraz suszarki. Na poziomie trzecim znajdziemy Aqua Bar, w którym zasmakujemy domowej kuchni i regionalnych przysmaków. Możemy także rozegrać partię w kręgle w kręgielni zautomatyzowanej w stylu amerykańskim. Młodsi klienci ucieszą się z sali zabaw, w której dostępne są przybory do malowania i rysowania oraz zabawki, a także znajduje się basen z piłkami, ściana wspinaczkowa, panel dotykowy z grami, urządzenia interaktywne, tapeta magnetyczna – możliwość malowania kredkami po ścianie, domek ze zjeżdżalnią oraz wiele innych atrakcji. Rodzice mogą swobodnie spędzić tutaj czas ze swoimi pociechami.

W budynku znajduje się również studio fitness oraz sauna. W ramach fitnessu oferowane są zajęcia cardio, aqua aerobic oraz zajęcia fitness. Ceny mieszczą się w przedziale 10-18 zł za mniej więcej godzinę. 
Bilety można wykupić na godzinę, dwie i pół godziny lub w wersji open z sauną. Ceny biletów ulgowych wahają się między 20-66 złotych, młodzieżowe 22-68 zł, a ceny biletów normalnych to koszt 25-79 zł. Dostępne są także bilety dzienne – wejście i wyjście do godziny 11, obowiązuje przez 1,5 h - oraz bilety wieczorowe (od godziny 20) w cenie 20 złotych. Dla dzietnych rodzin w ofercie są pakiety 2+1 na 2,5 h w cenie 117 złotych, każde kolejne dziecko to dodatkowa opłata 9 zł. 

Duży wybór atrakcji i nowoczesnych sprzętów spełni oczekiwania różnych gości o odmiennych upodobaniach. Zarówno najmłodsi, jak i dorośli spędza miło czas w Aquaparku Zakopane, wybierając rodzaj aktywności wedle swoich upodobań i oczekiwań.

To może Cię zainteresować