Polecamy...

Najlepsze atrakcje Water Park Energylandia

22 kwietnia 2020

Lato i wakacje to najlepsza pora, by wybrać się do parku wodnego. Od kilku lat jednym z najchętniej wybieranych parków wodnych w Polsce jest Water Park Energylandia. To specjalnie wyodrębniona strefa Parku Rozrywki Energylandia, w której stworzono ogromną przestrzeń wodnych zabaw i relaksu. W dzisiejszym artykule przedstawiamy subiektywne zestawienie najlepszych naszym zdaniem atrakcji, jakie znajdziecie w Water Park Energylandia. Zapraszamy do lektury.

Tropical Fun

Strefa Tropical Fun urzekła nas przede wszystkim swoim wyjątkowym klimatem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – są tu zarówno różnorodne atrakcje wodne, jak i miejsce do relaksu. Atrakcje, które najbardziej przypadły nam do gustu, przedstawimy poniżej. Teraz skupmy się przez chwilę na przestrzeni przeznaczonej do odpoczywania. Wchodząc tutaj, byliśmy naprawdę zaskoczeni – i to pozytywnie – że udało się stworzyć tu miejsce z tak niezwykłym klimatem. Piaszczyste plaże, krystalicznie czysta woda, leżaki, parasole – to wszystko sprawia, że przychodząc tu, można poczuć się jak na egzotycznej plaży w tropikach. To idealne miejsce do nabrania sił przed tym, co czeka nas już za chwilę.

Aloha Slide

Pierwszą atrakcją, na jaką się zdecydowaliśmy, była ogromna, kręta zjeżdżalnia o nazwie Aloha Slide. Zjazd zaczynamy na wysokości 9 metrów, a cała trasa ma aż 111 metrów długości. Na końcu czeka nas jeszcze jedna niespodzianka: wylot zjeżdżalni znajduje się w Adventure River. Do zjeżdżania na Aloha Slide służą specjalne pontony. Dostępne są wersje jedno- i dwuosobowe.

Tropical Splash

Kolejną atrakcją, która okazała się dla nas strzałem w dziesiątkę, jest Tropical Splash. Ta wyjątkowa zjeżdżalnia ma aż 6 torów, po których jednocześnie może zjeżdżać sześć osób. Tory biegną wzdłuż siebie, jednak są całkowicie niezależne, dlatego można bawić się w wyścigi. Przejazd odbywa się na specjalnych matach, które gwarantują jeszcze szybsze pokonanie trasy.

Exotic Fun

Z takiej zjeżdżalni mieliśmy okazję korzystać pierwszy raz w życiu. Okazuje się, że to jedyna taka zjeżdżalnia w Polsce! Nie jest to klasyczna zjeżdżalnia z rurami i wydzielonymi torami jazdy, ale coś zupełnie z innej bajki. Na Tropical Fun jeździ się po prostu w każdą możliwą stronę – a to dlatego, że atrakcja ma charakter jednej wielkiej pochylni. Trochę przypomina to powiększoną wersję rampy do akrobacji na deskorolce. Wrażenia są naprawdę nieziemskie.

Kamikadze

Kamikadze to jedna z atrakcji, której nie mogliśmy się po prostu doczekać. Uprzedzamy – to coś wyłącznie dla osób o mocnych nerwach. Kamikadze jest najbardziej ekstremalną zjeżdżalnią w całym Water Park Energylandia. Stajemy na podłodze, czekamy na otwarcie zapadni i spadamy pionowo w dół wprost do zjeżdżalni.

To może Cię zainteresować