Polecamy...

Alton Towers Waterpark – Alton, Wielka Brytania

5 sierpnia 2020

The Alton Towers Resort, położony w hrabstwie Staffordshire w Anglii, składa się z parku rozrywki Alton Towers, parku wodnego Alton Towers Waterpark, dwóch hoteli i ośrodka Spa. Obiekt ten przyciąga około 3 milionów turystów rocznie i jest wysoko ceniony, jako jedna z najlepszych atrakcji turystycznych w Wielkiej Brytanii. Dziś skupimy się na jego wodnej strefie, czyli parku wodnym, stylizowanym na tropikalną, karaibską lagunę. Waterpark z krytym i odkrytym basenem przylega do hotelu Splash Landings

Początki Alton Towers Waterpark

Po otwarciu hotelu Alton Towers w 1996 roku opracowano plany dotyczące budowy drugiego hotelu, którego częścią miał być park wodny. Zarówno hotel, jak i park wodny został oficjalnie otwarty w czerwcu 2003 roku. Jednak park został jeszcze tymczasowo zamknięty, gdyż kończono prace budowlane. W 2004 roku park udostępnił bilety wszystkim odwiedzającym. Pierwotnie zarówno hotel, jak i park nosiły jedną nazwę - Splash Landings, potem nazwa parku wodnego zmieniła się na Cariba Creek.

Przejażdżki i atrakcje

Atrakcji jest tutaj co niemiara. Z pewnością każdy amator wodnych szaleństw znajdzie coś dla siebie. Lagoona Bay to główny tropikalny basen z armatkami wodnymi, gejzerami i wodospadami. Wacky Waterworks Treehouse, drewniany domek na drzewie z armatkami wodnymi i innymi interaktywnymi funkcjami umożliwia prawdziwe wodne potyczki. Dzieci bawią się tutaj doskonale, a i nie jeden dorosły potrafi się przenieść do czasów swojego dzieciństwa i zatracić w szaleństwach.

W przypadku naprawdę małych dzieci doskonale sprawdza się The Little Leak, mała, spokojna zatoczka, w której maluchy mogą popluskać się w wodzie. Bubbly Wubbly Pool - odkryty basen z podgrzewaną wodą i jacuzzi pozwala na fantastyczny relaks w wodzie. Z kolei Master Blaster - "Watercoaster", podobny do Master Blaster w Sandcastle Waterpark, dostarcza emocji na najwyższym poziomie. Jest to główna przejażdżka z fantastycznym widokiem na cały park wodny. Podążając z szybkim strumieniem wody, zaliczamy wiele ostrych zakrętów, a krople wody tryskają wokoło.

Volcanic Springs jest krytym basenem z podgrzewaną wodą. Lazy River (Calypso Creek) poprowadzi nas pod strumienie wody i liczne natryski. Flash Floods to basen zewnętrzny z dwoma zjeżdżalniami prowadzącymi do basenu środkowego i trzema prowadzącymi na sam dół. Wiele emocji wzbudza wiadro wypełnione 1000 litrami wody, którego zawartości, co jakiś czas ląduje na ludziach znajdujących się poniżej.

Gastronomia

Na pobyt w parku warto przeznaczyć oczywiście cały dzień. Znajdują się tutaj obiekty gastronomiczne, które pozwalają zaspokoić głód, pojawiający się zazwyczaj po wodnych szaleństwach. W 2016 roku otwarto nową kawiarnię o nazwie Adventurers Cave, usytuowaną naprzeciwko szatni w przedniej części parku wodnego. Zajmuje przestrzeń, która wcześniej była obszarem przeznaczonym wyłącznie dla pracowników. Poprzedni lokal gastronomiczny "The Original Sandwich Co.", który znajdował się w atrium parku wodnego, został zastąpiony Ice Shack Shack.

Oferta dla rodziców z małymi dziećmi

Park wodny Alton Towers oferuje bezpieczne i przyjemne otoczenie dla rodziców i małych dzieci do odkrywania. To ogromna wodna kraina, która przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Bilet dla rodziców z maluchami kosztuje zaledwie 7 GBP za osobę dorosłą. Dzieci poniżej 3 lat wchodzą całkowicie za darmo. Oferta dla rodziców i małych dzieci umożliwia dostęp do Little Leak, Lagoona Bay i Wacky Waterworks - domku na drzewie z ponad 70 atrakcjami wodnymi. Na miejscu dostępny jest także bezpłatny parking i przebieralnia dla dzieci.
 

To może Cię zainteresować