Polecamy...

Wodne szaleństwo. Aqua Planet w Trzebini.

7 maja 2020

Wizyta na basenie to doskonały sposób na relaks po długim i często stresującym dniu w pracy. Tego typu rekreację warto także połączyć ze spotkaniem ze znajomymi, wspólnie z nimi dbając o zdrowie. Nowoczesna infrastruktura basenowa powinna zapewniać nie tylko możliwość użytkowania pływalni, ale również stwarzać warunki do zabawy w wodzie, regeneracji oraz odnowy biologicznej. W ostatnich latach przybywa tego typu inwestycji w Polsce. Wzrost ich dostępności sprawia, że nie trzeba już organizować długiego wyjazdu do większego miasta, aby z nich skorzystać. Dobrym przykładem takiego obiektu jest park wodny Aqua Planet znajdujący się w Trzebini w województwie małopolskim. Dlaczego warto odwiedzić Aqua Planet.

Wodne atrakcje na wyciągnięcie ręki

Na osoby odwiedzające Aqua Planet czeka wiele możliwości spędzenia czasu. Obiekt oferuje infrastrukturę zarówno dla osób nastawionych na poprawę kondycji fizycznej jak i zabawę w wodzie lub rehabilitację. Główną częścią jest niecka basenowa o długości 25 metrów i głębokości od 130 do 180 centymetrów. Jest to typowy basen sportowy o wielofunkcyjnym zastosowaniu, Indywidualni użytkownicy mogą tu realizować swoje plany treningowe, doskonalić technikę pływania i poprawiać ogólną kondycję organizmu. Można również skorzystać z wielu oferowanych zajęć grupowych lub indywidualnych prowadzonych przez doświadczonych instruktorów i opiekunów takich jak aqua aerobic aqua fitness czy hydrorobic. Zajęcia te polecane są dla wielu grup wiekowych zwłaszcza seniorów.

Na basenie znajduje się 6 szerokich torów, co pozwala na organizowanie w nim zajęć i pływanie indywidualne w tym samym czasie. Dzięki monitorowaniu liczby osób na godzinę, które przebywają w obiekcie, nie trzeba martwić się o nadmierny tłok. Tak zwany duży basen umożliwia także organizację zawodów pływackich. Rywalizację można tu obserwować z wygodnych trybun znajdujących się na wysokości basenu. O bezpieczeństwo gości dba doświadczony zespół ratowników, który w każdej chwili jest w stanie zareagować na ewentualne zagrożenie. Woda w basenie ma temperaturę od 25 do 29 stopni celsjusza co sprzyja zarówno intensywnym zajęciom ruchowym w wodzie jak i długodystansowemu treningowi.

Zabawa dla całej rodziny

Wiele form rekreacji w Aqua Planet jest dostępnych dla rodzin z małymi dziećmi. Z myślą o tej grupie gości stworzono tu drugi rekreacyjny basen pełen wodnych atrakcji. Jedną z nich jest efektowna zjeżdżalnia o długości aż 68 metrów. jej liczne zakręty i szybkie tempo zjazdu mogą spodobać się wszystkim entuzjastom tego typu urządzeń. W basenie rekreacyjnym mogą bawić się nawet najmłodsi adepci pływania. Ma on głębokość od 60 cm do 1,2 metra, a temperatura wody wynosi od 28 do 30 stopni. Pozwala to poczuć się jak na wakacjach nad morzem w ciepłych rejonach świata. Miłośnicy masaży mogą tu używać gejzerów, kaskad i tak zwanych biczy wodnych. Każde z tych urządzeń dostosowane jest do bezpiecznego masowania różnych partii mięśniowych. Warto również skorzystać z jacuzzi. Na miejscu dostępna jest szatnia rodzinna ułatwiająca przygotowanie się do zajęć.

Strefa saun

Bardzo korzystne dla zdrowia organizmu jest regularne korzystanie z różnego rodzaju saun. Również z takiej możliwości mogą korzystać goście Aqua Planet. Dostępne są tu dwa rodzaje takich urządzeń. Sauna parowa jest najbardziej powszechną odmianą pomieszczenia tego typu. Znana była już w czasach rzymskich. Regularne korzystanie z niej poprawia działanie układu trawiennego, poprawia metabolizm i prędkość krążenia krwi w organizmie, dzięki czemu szybciej dostarczane są komórkom składniki odżywcze. Sauna sucha natomiast ma dobre działanie dla układu oddechowego, a także pozwala się odpowiednio wyciszyć i zrelaksować.

To może Cię zainteresować