Polecamy...

Water Park Energylandia - dlaczego warto?

28 kwietnia 2020

Od roku 2016 integralną część Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia stanowi Water Park. Obecnie jest on jednym z najchętniej wybieranych parków wodnych w Polsce. Co sprawia, że to miejsce jest aż tak lubiane? Czy warto się tutaj wybrać? Przedstawiamy powody, dla których warto odwiedzić Water Park Energylandia.

Dogodna lokalizacja

Rodzinny Park Rozrywki Energylandia położony jest w miejscowości Zator, znajdującej się między dwoma aglomeracjami: Katowicami i Krakowem. Taka lokalizacja sprawia, że bardzo łatwo dojechać tu właściwie z każdej części Polski. Energylandia stała się także jednym z ulubionych miejsc dla turystów zza granicy. Do Zatora w wygodny i komfortowy sposób dojedziemy zarówno samochodem osobowym, jak i autobusem czy pociągiem. Jeśli chcemy, możemy skorzystać również ze specjalnego autokaru dla gości Energylandii, kursującego po kilku trasach w Małopolsce. Odwiedzający z dalszych stron mogą nawet wybrać połączenie lotnicze – od portów lotniczych w Krakowie i Katowicach dzieli Energylandię jedynie kilkadziesiąt kilometrów. Bez problemu dojedziemy tu w około pół godziny.

Mnóstwo atrakcji w cenie jednego biletu

Jadąc do parku wodnego, mamy nadzieję, że spędzimy czas możliwie najciekawiej. Różne są nasze oczekiwania: jedni chcą po prostu poleniuchować w basenie lub na leżaku, inni zaś chcą zaszaleć na zjeżdżalniach i innych wodnych atrakcjach. Organizatorzy zadbali o to, by w Water Park Energylandia każdy znalazł coś dla siebie. Osoby preferujące spokojny odpoczynek nad wodą będą mogły położyć się na tropikalnej plaży, sącząc drinki z palemką. Z kolei ci, którzy chcą spędzić czas bardziej aktywnie, mają do wyboru kilka zjeżdżalni, pontony, i mnóstwo innych atrakcji wodnych. I co najważniejsze – wstęp do parku wodnego mamy w cenie jednego biletu. Kupując bilet do Energylandii możemy korzystać ze wszystkich atrakcji bez limitu.

Atrakcje dla różnych grup wiekowych

 

Bardzo dużym plusem Water Park Energylandia jest to, że znajdziemy tam atrakcje przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Znajdujące się tu baseny mają różną głębokość, a wodne atrakcje charakteryzują się różnym stopniem intensywności. Ze strefy parku wodnego mogą korzystać również rodzice z małymi dziećmi. Na miejscu znajdują się szatnie, miejsce do przebrania i wydzielony pokój dla mamy i dziecka.

Klimat

 

Wchodząc do Water Park Energylandia przenosimy się dosłownie do innego wymiaru. Wygląd tego miejsca nawiązuje do najprawdziwszej tropikalnej wyspy, z krystalicznie czystą wodą i obszernymi plażami pokrytymi białym piaskiem. Do tego dochodzi spokojna, odprężająca muzyka dolatująca z głośników i urokliwe bary, w których możemy zakupić napój lub ulubiony smakołyk. Spokojnie można spędzić tu cały dzień.

To może Cię zainteresować