Polecamy...

Tropical Islands – Brand, Niemcy

30 lipca 2020

Tropical Islands to świetna alternatywa dla tych, którzy nie mogą lub nie chcą podróżować daleko, ale pragną poczuć smak egzotycznych wakacji. Ten położony w Niemczech wodny park rozrywki zapewnia mnóstwo atrakcji i masę dobrej zabawy. Przedstawiamy kilka powodów, dla których warto wybrać się na wycieczkę do Tropical Islands w Brand.

Łatwy dostęp

Ponieważ Tropical Islands znajduje się zaledwie 60 km od Berlina, zaleca się przyjazd przez stolicę Niemiec. Jeśli chcemy podróżować samolotem, możemy przyjechać tu z przez lotniska Berlin-Tegel i Berlin-Schönefeld. W Berlinie warto wsiąść do pociągu w kierunku Cottbus, który zatrzymuje się przy stacji Brand. Podróż trwa około 50 minut. Ze stacji kolejowej Brand bus zapewnia bezpłatny transfer do Tropical Islands. Dojazd samochodem możliwy jest autostradą A13. Tropical Islands są zawsze otwarte. Właściwie prawie zawsze. Bramy Aqua Parku zamykają się jedynie raz w roku, w dniu 23 grudnia, ale otwierają się ponownie 25 grudnia o godzinie 9:00. Oprócz tej krótkiej przerwy świątecznej Tropical Islands jest zawsze otwarte. Goście mogą cieszyć się wodną przygodą 24 godziny na dobę.

W Tropical Islands jest zawsze dobra pogoda

W Tropical Islands dobrą pogodę we wnętrzu mamy zagwarantowaną. Przy temperaturze wynoszącej 26 stopni Celsjusza nie poczujemy zimna nawet w zimowe miesiące. Woda pozostaje przyjemnie ciepła przez cały rok. W basenie Morza Południowego temperatura wody wynosi 28 stopni, w basenie dla dzieci 35 stopni, a w lagunie 32 stopnie Celsjusza. Na plaży Morza Południowego można się nawet poopalać, ponieważ dach jest tutaj częściowo pokryty materiałem przepuszczającym promieniowanie UV.

Raj dla dzieci

W Tropical Islands jest mnóstwo miejsc przeznaczonych dla dzieci. Najmłodsi na pewno nie będą się tutaj nudzić.Tropino Kids Club oferuje ogromny teren do wspinaczki z basenem wypełnionym piłeczkami i różnymi stanowiskami do gry. Klocki XXL Lego, tor gokartowy, łódki, łopatki siłowe, stoły do gier i restauracja dla dzieci zapewniają zabawę i pełne żołądki. W basenie Morza Południowego znajduje się brodzik ze zjeżdżalnią dla dzieci, stoły wodne i fontanny zapewniające mnóstwo frajdy. Na świeżym powietrzu dzieci mogą bawić się na suchej nawierzchni na zwykłym placu zabaw lub korzystać z różnych natrysków na placu zabaw o nazwie Spray Area.

W Tropical Islands znajduje się wiele wspaniałych zjeżdżalni wodnych

Zjeżdżalnie na Morzu Południowym sprawiają, że serca gości Aqua Parku zaczynają bić szybciej. 27 metrów ma najwyższa zjeżdżalnia w Tropical Islands, będąca zarazem najwyższą zjeżdżalnią w całych Niemczech. W ogromnej hali widać ją z daleka. Ze specjalnej wieży można wejść na trzy różne zjeżdżalnie, z których każda podnosi poziom adrenaliny. W strefie otwartej - Amazonia znajduje się natomiast niewielka rodzinna zjeżdżalnia z szerokimi falami, z której można korzystać wspólnie z rodziną lub przyjaciółmi. Laguna oferuje dobrą zabawę: dwa zjeżdżalnie prowadzą przez góry, przez co są całkowicie ciemne. Jedynym źródłem światła są efekty świetlne, które nadają przejażdżce zupełnie nowy wymiar.

Tropical Islands oferują wiele atrakcji i obiektów sportowych

W Tropical Islands jest mnóstwo rzeczy do zrobienia. Jeśli chcemy zobaczyć wnętrze z wysokości, możemy doświadczyć tego podczas lotu balonem. Każdy, kto myślał kiedyś o wzięciu udziału w kursie nurkowania, może zrobić to na Morzach Południowych z kompletnym sprzętem do nurkowania pod okiem profesjonalnych nurków. W największym na świecie krytym lesie deszczowym można odkryć do 50 000 roślin i 600 różnych gatunków roślin. Miłośnicy sportu mogą uprawiać wszelkiego rodzaju sporty w centrum rekreacyjnym i wokół niego, w tym koszykówkę, piłkę ręczną, badmintona, tenisa stołowego i wiele innych. Znajduje się tu także centrum fitness.

To może Cię zainteresować