Polecamy...

Wybierasz się do Energylandii? Sprawdź, co najlepiej ze sobą zabrać!

20 sierpnia 2021
Rodzinne i przyjacielskie wyjazdy do Parków Rozrywki cieszą się ogromną popularnością. Każdego roku miliony turystów udają się do obiektów tego typu, aby wspólnie spędzić czas podczas fantastycznej zabawy i przeżyć niezapomnianą przygodę. Największym i najbardziej znanym parkiem rozrywki w Polsce jest Energylandia, znajdująca się w Zatorze, w województwie małopolskim. Jak się przygotować do podróży?
 

Wygoda jest najważniejsza!

Energylandia wyznaje zasadę, że odpowiedni strój, musi być wygodny! To właśnie dlatego wszyscy goście zachęcani są do noszenia wygodnej, sportowej odzieży i obuwia. Panie z długimi włosami powinny pamiętać również o gumkach do włosów, gdyż rozpuszczone włosy mogą sprawiać nieco kłopotu na zwariowanych, zawrotnych atrakcjach. Jako że Energylandia najwięcej turystów gości w sezonie wakacyjnym - warto pamiętać o czapce z daszkiem. Choć przy świetnej zabawie czas szybko mija, należy mieć na uwadze, że to nadal kilkugodzinny pobyt na słońcu. Nie ma co psuć sobie wyjazdu kłopotliwymi dolegliwościami spowodowanymi upałami! 
 

Zabierz tylko to, co najważniejsze

Podczas zabawy na licznych, zwariowanych atrakcjach, lepiej nie trzymać rzeczy w kieszeni. Dobrym rozwiązaniem będzie natomiast zabranie nerki, która pozwoli przechować najważniejsze rzeczy osobiste. W gorące dni pamiętajmy także o kremie z filtrem, aby uniknąć oparzeń słonecznych.
 
Choć wszystkie atrakcje Energylandii dostępne są w ramach jednego biletu, to na terenie Parku znajdziemy także wiele automatów do gier. Warto zatem zabrać garść monet, zwłaszcza 5-złotowych, które dostarczą nam kolejną porcję fantastycznej zabawy. Nie musimy się natomiast martwić o prowiant. Na terenie Energylandii znajdziemy blisko 50 stoisk gastronomicznych oferujących napoje, słodkie przekąski, pierogi, naleśniki, dania fast-food, a nawet restaurację z chińczyzną. Dla każdego znajdzie się coś dobrego.

 

To może Cię zainteresować