Polecamy...

Co zabrać ze sobą na weekendowy wyjazd?

30 lipca 2022

Zmiana otoczenia to dobry sposób na weekendowy relaks. Nawet krótki, kilkudniowy wypad może pomóc poprawić samopoczucie, oderwać się od szarej rzeczywistości i nabrać wiatru w żagle. Niezależnie od tego, czy wybieracie się z paczką znajomych, rodziną, dziećmi, drugą połówką czy solo, to przed wyprawą, nawet tą organizowaną na szybko, należy się przygotować i zabrać ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy. Co spakować przed wyjazdem?

Rzeczy potrzebne w czasie podróży

Zawartość i wielkość walizki, którą pakujemy na krótki wyjazd, zależna jest od rodzaju środka transportu, którym będziemy podróżować. Jeśli jest to samolot, należy przestrzegać określonych norm, które znajdziemy na stronie internetowej przewoźnika. W przypadku wyboru samochodu, autobusu lub pociągu, mamy większą swobodę w doborze ekwipunku. Kolejnym kryterium, od którego będzie zależało to, co ze sobą bierzemy, jest kierunek, w którym zmierzamy i jaka jest pora roku.

Wśród asortymentu, który zazwyczaj zabierany jest na weekendową wyprawę, nie może zabraknąć dokumentów i portfela z pieniędzmi. Niezbędne są też aktualnie przyjmowane leki oraz środki przeciwbólowe w razie ewentualnych niedyspozycji. Mini apteczka powinna poza tabletkami zawierać chociaż plastry, środki higieniczne i coś do dezynfekcji. W sezonie letnim warto pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej, nakryciu głowy, stroju kąpielowym i klapkach, które przydadzą się również w hotelu. Zawsze sporo miejsca zajmują ubrania na zmianę, dlatego dobrze wybrać rzeczy uniwersalne i wygodne, które można ze sobą dowolnie łączyć, tworząc różne sety, bez potrzeby zabierania wielu elementów garderoby. Pakując się, musimy pamiętać o bieliźnie, szczoteczce do zębów, szczotce do włosów i kosmetykach, najlepiej wybrać te w wersji mini – podróżnej. Dodatkową kategorią rzeczy, które zabieramy na wyjazdy, są przekąski i napoje. Ich wybór zależny jest od długości pokonywanej trasy i osobistych preferencji podróżników.

Jak się pakować na wyjazd?

Pakując się na krótki wypad, tak jak i w przypadku długiego wyjazdu, warto zrobić listę z wszystkimi rzeczami, które zamierzamy ze sobą zabrać i wykreślać je po włożeniu do walizki. To sposób, by o niczym nie zapomnieć. Nikt nie lubi przemieszczać się obładowany jak wielbłąd, dlatego najlepiej ograniczyć się do minimum i wziąć tylko najpotrzebniejszy asortyment. Warto sprawdzić, czy hotel, do którego się wybieramy ma na wyposażeniu ręczniki i kosmetyki, a także, czy w pobliżu jest sklep, z którego można skorzystać w dogodnej dla nas porze. Wyposażenie musi być dostosowane do pory roku, pogody, specyfiki wyjazdu i przewidzianych aktywności. Podczas układania rzeczy, można skorzystać z internetowych poradników i podejrzeć, jak spakować potrzebne wyposażenie, by wszystko się zmieściło i zajęło jak najmniej miejsca.

 

 

To może Cię zainteresować