Polecamy...

Strefa łasuchów - czyli małe co nie co dla małych i dużych!

12 czerwca 2020

Niewielka miejscowość Zator zaskakuje ofertą rozrywkową. Położona w odległości pół godziny drogi od Krakowa czy Katowic kryje w sobie największy park rozrywki w kraju – Energylandię. Park powstał we współpracy z Europejskim Funduszem Rozwoju Regionalnego, z którego pozyskano dofinansowanie na budowę. Energylandia to miejsce dobrej zabawy, złożone z aż czterech stref tematycznych i oferujące jeszcze bogatszy wachlarz dodatkowych usług. Poza strefami wiekowymi mamy do wyboru także pokaźny kącik gastronomiczny, dział pokazów i przedstawień oraz wiele organizowanych wydarzeń specjalnych. Park czynny jest w sezonie letnim od 10 do 20. Ciekawe, jaką różnorodnością pod względem nie tylko atrakcji, ale i kulinarnym cechuje się Energylandia. W parku znajdziemy aż 34 lokale gastronomiczne do wyboru – każdy z innego rejonu i w kompletnie innym stylu.

Cała galeria smaków czeka na odkrycie przez łasuchów z całego świata, którzy wstąpią do Energylandii. Znajdziemy tu zarówno smaki amerykańskiego fast-foodu, skandynawskiego klimatu, włoskiego południa, a na koniec zachwyci nas wybór słodkości. Poniżej krótka lista dostępnych na miejscu lokali, choć ciężko wymienić wszystkie:

Don Energio
Zapewni włoskie smaki i zawsze świeżą, aromatyczną pizzę. Włoskie specjały wypiekane i przygotowywane są na miejscu.

Ociekające Kurczaki
Dania ze świeżutkiego, soczystego drobiu sprawią, że aż ślinka nam pocieknie. W dodatku uroczy wystrój i całe mnóstwo podobizn misiów na miejscu przypadnie do gustu szczególnie najmłodszym

Mr. Naleśnik
Czas na coś słodkiego – pyszne, rozpływające się w ustach i miękkie naleśniki w przeróżnych wariantach smakowych do wyboru gwarantuje Mr. Naleśnik. Sama nazwa wskazuje, że dostaniemy tu naleśniki, bo nic więcej do szczęścia nie potrzeba.

Zurich Bar
Rodem ze Szwajcarii zagościła w Energylandii wyjątkowa knajpa – Zurich Bar. Dostaniem tutaj tradycyjne dania kuchni szwajcarskiej, a wszystko w otoczeniu wioski tego rejonu. Dostępne w strefie familijnej.

Ice Cream Wizard
Wyjątkowe lody, przygotowywane w równie unikalny sposób dostaniemy w Ice Cream Wizard. Ich bogata oferta smakowa zaczaruje nie tylko miłośników słodkości i lodów.

Corn Dog
Powiew amerykańskiego klimatu zapewnią pyszne, gorące corn dogi. Jest to danie typu fast-food, opierające się na parówce z serem w cieście kukurydzianym i wbitej na patyk. To, jak mięsno-serowy lizak.

Restauracja Widokowa
Piękne widoki możemy podziwiać z tarasu nad Restauracją Royal. Nie tylko zaserują nam pyszne posiłki i świetną kawę, ale jeszcze zachwyci nas panorama wesołego miasteczka.

Scandinavia
Świeże składniki i posiłki przygotowywane na bieżąco na miejscu zapewni Scandinavia. Szeroki wybór lekkich dań, zup i deserów w stylu dalekiej Północy.

Tawerna Zator
Na morskich piratów czeka Tawerna Zator, serwująca świeże owoce morza i dania rybne w pirackim wydaniu.

Black Jack
Odrobina oderwania od gwaru i zawracających w głowie atrakcji parku. W stylizowanym na angielski, ekskluzywny pub Black Jacku – restauracji o wyszukanym wnętrzu – spróbujemy pysznych napojów i przekąsek w spokoju.

To jednak tylko część lokali gastronomicznych Energylandii. Wybór jest przeróżny i wręcz nieskończony. Znajdziemy tutaj hiszpańskie smaki, tradycyjną kuchnię polską, typowy fast-food i całe mnóstwo kawiarni oraz uroczych, mniejszych lokali. Na spragnionych i głodnych, nie tylko wrażeń czeka barwna gama smaków z całego świata w jednym miejscu. Wystarczy ją tylko odkryć!

To może Cię zainteresować