Polecamy...

Jak do nas dojechać?

15 czerwca 2020

Miejscowość Zator położona jest na styku województwa małopolskiego oraz śląskiego. Znajduje się pomiędzy dwoma dużymi aglomeracjami miejskimi – Krakowem i Kielcami, a dojazd dzięki połączeniu autostradowemu nie stanowi problemu, niezależenie od kierunku startowego. Trasa bezpośrednia wiedzie szybką autostradą A4. Dzięki temu dojazd do miejscowości, a tym samym znajdującego się w niej parku rozrywki.

Autobus dla gości

Dla osób niezmotoryzowanych jest opcja skorzystania ze specjalnie zorganizowanego na potrzeby dojazdu do parku rozrywki Energylandia busa. Specjalna linia autobusowa Energylandii kursuje na odcinkach Kraków-Zator i Zator-Kraków. Dodatkowe informacje na temat połączenia można znaleźć pod adresem: www.dojazd.energylandia.pl. Autobusy są nowoczesne, przestronne i wygodne, mogące pomieścić w trakcie jednego przejazdu kilkadziesiąt osób. Rozpoznanie ich nie stanowi problemu, gdyż każdy specjalny autokar jest oklejony banerami parku rozrywki. Przejazd jest komfortowy oraz szybki, a cena biletu wynosi jedynie 29 złotych od osoby. Kursy mają miejsce w konkretnych dniach tygodnia i są zamieszczone na stronie. W sezonie wysokim przejazdy odbywają się od wtorku do niedzieli, każdego dnia o godzinie 8. 30 z Krakowa i kurs powrotny z Zatoru o godzinie 18. Dzięki zorganizowanemu transportowi nie trzeba martwić się dojazdem czy powrotem, a można oddać się beztroskiej, całodniowej zabawie w parku rozrywki.

Opcjonalne środki transportu

Jednak dla zainteresowanych skorzystaniem z oferty parku istnieje więcej opcji dojazdu i możliwości dotarcia do miejscowości Zator. Jedną z takich opcji jest oferta usług przewoźniczych firmy ZebraBus, które odbywają się na trasie Katowice – Zator. To doskonałe połączenie dla osób wybierających się z zachodniej części Polski. Każdego dnia busy firmy ZebraBus kursują kilkakrotnie w różnych godzinach, a bilety można rezerwować telefonicznie lub na ich stronie internetowej www.zebrabus.pl. Ceny biletów wynoszą odpowiednio dla osób dorosłych 44 zł (22 zł w jedną stronę) i za dzieci 40 zł (20 zł w jedną stronę). Przewoźnik oferuje zniżki dla różnych grup wiekowych – dla studentów i seniorów jest to 10% upustu, zaś dla grup aż 20% obniżki cenowej.

Inną dostępną opcją dojazdu do parku Energylandia jest skorzystanie ze specjalnej kolejki turystycznej. To świetna rozrywka, szczególnie dla dzieci. Ciuchcia ma możliwość zabrania większych grup. W trakcie jednego kursu pomieści się tutaj pięćdziesiąt pięć osób, więc doskonale sprawdzi się jako opcja transportu dla wycieczek i grup. Ten minipociąg jeździ na zamówienie i jedynym ograniczeniem jest obszar przejazdu – musi spełniać ograniczenie odległości do czterdziestu kilometrów od miejscowości Zator.

Dla osób, które zdecydują się na indywidualny przejazd własnym autem, czekają także udogodnienia na miejscu. Park rozrywki dysponuje dużym, pojemnym parkingiem dla gości. Plac parkingowy znajduje się pod adresem al. 3 maja 2, 32-640 Zator.

Dla turystów z daleka i z areny międzynarodowej czekają liczne połączenia z okolicznych aglomeracji miejskich. Jednak, by dotrzeć do parku, trzeba uwzględnić w podróży przesiadki na odpowiednie środki komunikacji. Z pobliskich miejscowości bez problemu złapiemy kolej czy samolot. Przykładowo dostępny jest również kurs kolejowy, odbywający się w każdy piątek i niedzielę z Pragi. Jest to zarówno opcja przyjazdu jak i możliwość dłuższej wycieczki, ze stolicą Czech jako kolejnym punktem podróży. Z miasta można również złapać taksówkę.

To może Cię zainteresować